Koliko stane bivanje v hiši?

miš  

član od: 22.12.2004

sporočila: 8

12. dec 2005 13:44

Pinka,poglej na spodnji naslov nekaj zbranih nasvetov. http://www.ff.uni-lj.si/slovjez/mh/gradnja.html Pa kar korajžno v gradnjo. Še vsak,ki je začel z gradnjo jo je tudi dokončal. Pri nas smo za to potrebovali 13 let. lp miš

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. dec 2005 15:56

xsara, na podlagi česa sta se odločila za hišo iz siporeksa? Tudi sama imava zeelo rada mir, zato sva pripravljena iti v ta projek! MIŠ, hvala za spodbudo in nasvete! Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 12. dec 2005 15:58:36

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

13. dec 2005 8:15

Kaj pa vem, hodila sva po sejmih, videla marsikaj, zbirala predračune, računala sma...potem smo pogruntal da lahko tudi sami zidamo (nismo prvi), in to je to- prvo vrsto pride postavit iz firme, potem pa-jaz sem mazala lepilo(kot če tortico pacaš)in merila luknje da je tast žagal, moj je ravnal pa vaservaga..ati pa je delal krog-imamo pač okroglo-sam to ne priporočam(lani 1 avg.smo štartal miklavž pa je streho gor dal-letos pa so delal bol majstri-klet sva bolj sama). Siporeks zakaj, malo drugače, novejše, naj ne bi rabili dodatne izolacije-to bomo videli, pa ene 3mio smo prihranili pri zidarjih-oni te itak hočejo prepričat da je boljši navaden cegu, pa da je treba "rajhat"...

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. dec 2005 8:59

Sodelavec je začel zidati hišo, ki bo sicer montažna. Je pa letod delal klet. Dal si je narediti 4 predračune, ki so se razlikovali do 4 M. Potem se je odločil, da bo sam organiziral. Najel zidarja(e), naročal beton itd. Ta klet ga je prišla 3 M manj kot je bil najnižji predračun. Nekaj se da zaslužit, če organiziraš sam. Seveda, če znaš še kaj sam naredit, pa če imaš še koga, ki ti lahko kaj odpelje/pripelje. Midva sva kupila staro hišo in jo bova spomladi začela obnavljati. Sicer sva nameravala novo, vendar nisva dobila ustrezne parcele. Ta pa je zelo lepa, parcela in tudi hiša. Slednja je seveda za obnovit, kar bova sama organizirala, ker je to bistvena razlika v ceni. Seveda vsega ne moreš sam naredit, marsikaj pa lahko. Zdi se mi, da smo od stroškov bivanja zašli k gradnji. Stroški bivanja v hiši?! V hiši, v kateri živim, je voda dražja kot v Lj in 5 dražja kot tam, kjer živi moja mami in brat. SAmo 4 km razlike, vendar je druga občina. Podobno je tudi pri drugih stvareh. Občina Tržič ima zelo drago komunalo, pokopališče, vse skratka. Stroški ogrevanja so povezani z vašimi navadami, velikostjo hiše in seveda izolacijo, pa tudi kakovostjo peči. Mi porabimo 5000 l, in sicer za dve 90 m2 veliki stanovanji. To je zelo veliko, vendar imamo zelo toplo. Verjetno je pa tudi hiša slabo izolirana. kaj pa vem. Vse je bilo narejeno nekaj na pol z najcenejšimi materiali. Najina nova hiša bo energijsko varčna, imela bo toplotno črpalko, pa neko peč za biomaso, pa dvojno napeljavo za vodo (deževnica oziroma podatalnica -- imava šterno -- za sanitarno vodo). Nove hiše so varčnejše, ker so drugače grajene, najslabše so hiše iz šestedestih let, ko so delali tanke stene, izolacija pa je bila španska vas. Težko je bilo dobit gradbeni material.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti