Peka piškotov za praznike

LIMI  

član od: 28.12.2005

sporočila: 4

28. dec 2005 12:51

Končno je tudi meni uspela prijava in tako se lahko aktivno vključim na forum s katerega sem že kakšna dva meseca pobirala same prima recepte. Po dolgem času me je letos ravno ta tema na forumu spodbudila, da sem se lotila peke samih novih piškotov. In na tem mestu hvala mamamiji za njen recept za cimetove zvezdice in za vse nasvete v zvezi s peko - tokrat so tudi meni zvezdice uspele (no-smo jih že skoraj pojedli, tako da jih za silvestrovo ne bo. Se mi ne da več). Uspele pa so mi tudi janeževe kapice in ker obožujem janež, poleg tega pa imam še dojenčico, ki jo dojim in ji janež pomaga pri ..... no, saj veste pri čem, bodo to piškoti, ki jih verjetno ne bo zmanjkalo v škatli, saj se bom prej lotila peke nove runde. hvala tudi vsem ostalim za koristne in uporabne nasvete in če bo sreča mila, se po novem letu tudi jaz oglasim s kakšno uporabno idejo, še bolj verjetno pa s kakšnim vprašanjem - saj veste "več glav več ve" Prijetno silvestrovanje (ob tako dobri hrani, o kateri je govora v to sploh ne dvomim) in prijetnih vonjav in okusov v novel letu vam želim LIMI

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

11. jan 2006 8:59

Uf, občudujem vas! Res ste me navdušile s svojimi nasveti in peko! Jaz na žalost nisem prišla do pečice, tako da so prazniki minili le ob babičini potici in brez piškotov. Ampak po mojem bom zdaj spekla kakšne postpraznične piškotke, da zadovoljim svoje pekarske potrebe Mogoče cimetove zvezdice, glede na to, da ste vse navdusene nad njimi ... V glavnem, imam eno prošnjo: ena od vas je napisala, da bo spekla Lisine kmeške kruhke. Na žalost zaradi pomanjkanja časa tudi revij nisem kupovala in bi prosila, če mi katera napiše recept. Da pričaram praznični čas v januarju ... Sicer pa hvala vsem za prepisane recepte - sem jih že prekopirala v mapco! In sploh ste dale super nasvete! Mamammia, občudovanja vredna si - tako glede peke kot prepisovanja receptov! LP! uharica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2006 10:02

Če me katera ne prihiti, ti bom še danes poslala recept za Kmečke kruhke, saj imam tudi sama tisto Liso doma. mamamia mamamia

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

26. jan 2006 9:16

Praznična peka je za nami, tudi piškotov je najbrž že vsem zmanjkalo, tako da se bo treba kmalu spet lotiti kake nove peke. No, kot rezime pa prilagam svoja dva praznična favorita: cimetove zvezdice in dišavne piškote. Encijan

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. jan 2006 10:06

Encijan super!!! Vse čestitke!!! Me je kar zamikalo da bi kaj pojedla, sem pa malce na dieti , kuhinja pa je še od včerajko je bil moški del v kuhinji v obupnem stanju, jo sestavljam skupaj:) p, m

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

26. jan 2006 11:41

Encijan, tile dišavni piškoti so pa zakon. Med vsemi piškoti, ki sem jih pekla za praznike, so tile naaaajjjjjbbbbbooooollllljjjjjj dobri. Sem jih po tistem že dvakrat pekla. Recept pa je bil napisan v eni reklami, ki jo je poslal na dom Merkur Kranj. Vam rečem, to je za poskusiti! Lp Palma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jan 2006 11:53

Hma, jaz pa si ne znam narediti mojega albuma, da bi še jaz poslala "piškotni krožnik mamamia". Bom šla poskusit, mogoče pa mi uspe, da se še jaz malo pohvalim tudi v sliki. Mamamia mamamia

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

26. jan 2006 12:42

Mamamia, saj je čisto preprosto, še bolj kot prijava v kulinariko, tako, da ti je najbrž že uspelo... No, za vsak slučaj, greš na web naslov (npr. na http://www.moj-album.com), vpišeš želeno ime, si določiš geslo in vpišeš še nekaj podatkov, pa že imaš svojo polico za albume s slikami, od tu naprej pa je vse skupaj le še igra. Če se ti zalomi, pa mi sporoči na ZS, da ti pomagam. Veš, da bi vsi radi videli tvoj piškotni krožnik, pa še kaj drugega tudi. In včasih je najbolj enostavno kako stvar pokazati - slikaš, pa je... Palma, tudi meni so dišavni piškoti najboljši, cimetove zvezdice pa najlepše. Jaz sem recept dobila na tem forumu, potem pa sem ga srečala tudi v isti reklami kot ti, menda pa je bil prej objavljen že v Lisi. Sicer pa, važno je, da so dobri in da v njih uživa vse več ljudi. Jaz jih morda "ponovim" ta vikend, od decembrske peke nisem še nič pekla, pa že malo pogrešam tisti vonj... L.p. Encijan Sporočilo je spremenil(a) Encijan dne 26. jan 2006 12:47:38

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jan 2006 14:53

Encija hvala, danes proti večeru ali jutri sem bom preizkušala v albumu...Če škripne, sporočim... mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti