Peka piškotov za praznike

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

14. dec 2006 6:41

S čim naj premažem piškote, če želim po njih posuti pisani mozaik? Ali jih posujem pred, ali po peki? Marjetka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

14. dec 2006 11:06

Beljakov led bo po moje najboljši (rahlo stepen beljak in sladkor v prahu), lahko pa tudi čokoladno glazuro, odvisno od vrste piškotov. Piškotke se večinoma krasi pečene, sploh s pisanim mozaikom (ne vem kako bi se obnašal v pečici, po moje bi se razpustil in zažgal), če pa želimo da je gor recimo vtisnjen madnelj ali lešnik ga lahko damo že na surove in malo pritisnemo, ter hop v peč z njimi. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

14. dec 2006 11:14

Danes se bom lotila peke medenjakov (testo je že v hladilniku od včeraj). Nekaj bi jih rada premazala z beljakovim ledom (beljak+sladkor v prahu). Ker pa sem precej nova v peki piškotov, imam vprašanje: Ali jih z beljakovim ledom premažem pred ali po peki??? MissLady Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 14. dec 2006 11:15:05

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

14. dec 2006 12:03

MissLady, ravno sinoči sem jih tudi jaz pekla ( po receptu, ki ga je posredovala Barb), so odlični, mehki, zelo okusni! V led jih pomakaš po peki, najboljše tople, polagaš na rešetko, glazura se hitro suši. Delala sem jih iz polovične mase, led sem naredila po navodilu: 1 beljak, 250 g sladkorja, imela sem ga ravno dovolj za to količino. Lp darkad

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. dec 2006 12:17

sluga, spekla sem pisane novoletne smrečice - pred peko sem piškote namazala z mešanico rumenjaka in smetane, posula z grobim in pisanim sladkorjem in dala peči. Izpadlo je zelo lepo, tako da kar začni posipat! Lisa

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

14. dec 2006 12:29

darkad, hvala za nasvet!! Se mi pa poraja naslednje vprašanje: Ali me mora kaj skrbeti, glede na to da je potem beljak surov?? Surova jajca, pa znajo delati probleme. MissLady

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. dec 2006 12:37

MissLady, jaz medenjake premažem samo z mešanico mletega sladkorja in majčkeno vode in se krasno svetijo. Če se bojiš beljakov, jih pač ne uporabi! Lisa

tinuška  

član od: 2.12.2006

sporočila: 20

15. dec 2006 13:37

Hje hoj Naj se pohvalim, da sem včeraj spekla razpokane piškote, ki so zakon, res dobri, sem jih pa namesto v sladkorju v prahu povaljala v kristalnem sladkorju in prav lepo zgledajo. Ja, pa še medene piškote sem spekla, pa se mi ni dalo z modelčkom izrezovat in sem naredila kroglice in jih malo sploščila, pa so super izpadli. Danes jih bom pa še malo z čokolado okrasila. U kako je fino pečt V nedeljo bojo pa verjetno padle opevane cimetove zvezdice, moram priznat, da se jih kr malo izogibam, ampak želja in radovednost sta preveliki lp, tinuška

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

15. dec 2006 14:01

Jaz pa sem včeraj spekla pomarančne piškote in marcipanove srčke z rumom. Oboji so odlični, pri marcipanovih srčkih mi je edino težavo povročala bela kuvertura. Upam, da jih doma ne bodo pojedli že pred božičem sonchek

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. dec 2006 14:17

Nisem brala vsega pa ne vem ali je bila ta informacija že napisana. Torej začimbna mešanica za medenjake in speculaas se dobi v Interđparu v Citi parku po ugodni ceni, 99 sit za vrečko. Danes je bilo kar nekaj tega v polici, zato pohitite če tega še nimate. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti