Peka piškotov za praznike

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

22. dec 2005 21:55

Čau, cimetove zvezdice sem naredila včeraj in zdaj zelo vabljivo sijejo. Tudi jaz sem si pri valjanju testa namesto s sladkorjem pomagala in sicer s peki papirjem: zgoraj in spodaj. Packanje odpade. Se zdi samo meni ali nas je letos veliko prvič poskusilo narediti zvezdice? Če jih obesimo na nebo, ne bo več prostega mesta! Pa še to: jaz sem jih vseeno malo pregrela (5 min 120C), da se mi slučajno ne bodo razrastle kakšne salmonele. Uživajte v praznikih! kuharica Mici

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

23. dec 2005 8:48

Bravo vse, ki ste se tako ali drugače lotile peke prazničnih piškotov! Brati sem tole začela na pobudo neke moje sorodnice, ki je iskala recepte. In ostala sem brez besed. Sama mojstrice! Resnično sem uživala v branju in se mnogo novega naučila. Tale tema je resnično vredna zlata, kot radi pravijo. Tudi sama sem napekla nekaj malenkosti, vendar še po svojih receptih, ki pa so bolj tako "delanje na uč". Trenutno jih je 14 različnih vrst (piškotov) in danes bodo kod zadnji na vrsti še marmeladni žepki. Za prihodnjič bom uporabila vaše ideje in recepte. Še veliko dobre in uspešne peke vam želim. Pozdravček Marika

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

23. dec 2005 9:29

Marika, pozdravljena na "našem" forumu. Se najde tule tudi kakšna mačka in en mačkon. Edina slaba stran je, da tukaj beremo recepte, na drugem "našem" pa, kako se znebiti učinkov dobrih receptov. Irena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. dec 2005 10:25

Meni se je letos iz ostankov posrečil en izum. Ostnaku testa za cimetove zvezdice sem dodala malo ruma, izrezala zvezdice, potem na njih dala zeleno tanko zvezdico iz marcipana in to eno manjšo zvezdico iz belega marcipana. Malo so kičaste, ampak tako mora biti. Pošljem recept s sliko na forum. Mamamia mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. dec 2005 15:21

Kako si pa mamamia zlepila zvezdice skupaj? Z beljakom ali kak bolj enostaven način? Anja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. dec 2005 16:07

Naredila sem zvezdice. Moja mama je prišla pomagat mazati. Iz lesene, okrogle palčke za ražnjiče je izdelal pripomoček za ,azanje leda. Potopila ga je v vodo in ga po približno 1,3 cm skoraj odlomila. Dobila je tako hokejsko palico. Z njo je zajela led, ga namazala in povlekla v krake. Njena storilnost je bila za cca 30% večja od moje, z žlico in zobotrebcem. je vredno poskusiti.LP, zdraj grem spet v testo. frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. dec 2005 17:00

Anja, marcipanova zvezdica se je na podlago iz mandljevega testa kar sama prijela, drugo, manjšo marcioanovo zvezdico pa sem čisto na tanko namazala z marelično marmelado in jo potem nalepila. Ko mi je zmanjkalo marmelade pa sem za zadnjih nekaj uporabila staljen nugat. Mamamia mamamia

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

23. dec 2005 17:12

Vauuu. Meni je pa mama od frine všeč! Domiselno - bravo! ssilva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. dec 2005 18:46

Meni tudi. In to zelo. Moje pa s tem ne morem matrat,ker mi že tako napeče in skuha vsega vraga, pa še kaj drugega postori, da jaz lahko samo pečem...Te naše ljube mame, kaj? AMpak idejo pa lahko porabimo, kaj praviš frina? Avtorske pravice pa poplačamo s kakšno škatlo piškotov? mamamia mamamia

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

24. dec 2005 4:15

Ste pa res prave face -toliko je govora o teh zvezdicah ,da se jih bom lotila drugi teden tudi jaz -poročam . Lepo praznujte in imejte se radi. Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti