Vegetarijanska kosila

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

22. jul 2013 14:19

Nekaj dni nazaj sem prvič sama delala štruklje, in sicer skutne s pehtranom:

Zagorske od Ledota ima pa tudi Hofer pod svojo znamko



Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.

Sporočilo je spremenil(a) zverinica dne 22. 2013 14:20

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

22. jul 2013 15:07

Njam, dobri so videt 

Še nekaj mojih kosil zadnje čase: - pita z bučkami po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/18644/zelenjavne-jedi zelena solata

                                               - bučke in jajčevci na žaru, solata iz ajdove kaše s papriko in feta sirom

                                               - peresniki po grško (s feto, olivami in paradižnikom), paradižnikova solata

                                               - zelenjavna mineštra, višnjev zavitek

                                               - pire krompir, kolerabica v omaki, solata iz stročjega fižola

                                               - bob s smetano, pečen krompir, zelena solata

                                            

motovilčica

narava  

član od: 23.9.2014

sporočila: 13

23. sep 2014 12:50

V zadnjih letih je moč najti na stotine receptov z rastlinskimi jedmi. Mnoge med njimi najdete tudi v raznih knjigah, npr. 88 prigod v kuhinji, Jedilnik Druge gasilske brigade, Škrob je rešitev, Rešite se zasvojenosti s hrano, Meso je problem! Matejina veganska kuhinja,1.2.3 del

narava

AnaE  

član od: 28.1.2015

sporočila: 2

28. jan 2015 13:29

Za tiste, ki znate angleško, bi znal biti tale video zanimiv:

https://www.youtube.com/watch?v=Ce_1SZ3owGo

Je veganska verzija makaronov z omako alfredo (oz. smetanovo omako) in zelenjavo. Na prvi pogled ne izgleda preveč okusno, ampak garantiram, da je. Odkar sem tole prvič naredila doma je ena najljubših jedi cele družine, celo moja precej izbirčna sestra me sprašuje kdaj jo bom spet naredila :D

Ana

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

28. jan 2015 21:43

Jaz delam nekaj podobnega in je res yummy. Naslednjič bom poskusila še z artičokami.

RadaJem

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

30. jan 2015 18:25

Danes:stročji fižol s korenčkom v omaki,polnozrnata žemlja

Jutri:bujta repa

linolina

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. feb 2015 20:20

Juha iz kolerabice, kmečke kumare, proseni polpetki, motovilec v solati.

Noa

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

14. feb 2015 12:11

Špinača iz čemaža,pire

Jutri: Nadevane paprike s šampinjoni,zeleno lečo,zapečene v pečici,zraven pa motovilec in rdeč radič z domačega vrta.

linolina

samanty  

član od: 13.2.2015

sporočila: 14

17. feb 2015 7:50

.. včeraj se je zgodil nek dogodek, zaradi katerega sem se odločila, da počasi eliminiram meso iz svoje prehrane... razen rib...vse ostalo meso gre pa-pa.. tako da bom zdaj bolj aktivna v tej temi :):)

težko bo, ker si do zdaj kosila brez mesa praktično nisem predstavljala, povsod sem ga tlačila zraven, vsaj za okus...

*********************

danes bom delala polnozrnate testenine (široki rezanci) in omako iz šampinjonov, zraven pa zeleno solato.

samanty

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

17. feb 2015 10:13

samanty je napisal/a:

.. včeraj se je zgodil nek dogodek, zaradi katerega sem se odločila, da počasi eliminiram meso iz svoje prehrane... razen rib...vse ostalo meso gre pa-pa.. tako da bom zdaj bolj aktivna v tej temi :):)

težko bo, ker si do zdaj kosila brez mesa praktično nisem predstavljala, povsod sem ga tlačila zraven, vsaj za okus...

*********************

danes bom delala polnozrnate testenine (široki rezanci) in omako iz šampinjonov, zraven pa zeleno solato.



samanty

 

Zakaj pa se ti je meso zamerilo, če smem vprašat?

the tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti