Vegetarijanska kosila

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 28. sep 2005 7:06 | ogledi: 258.932 | odgovori: 2.914

Tale rubrika "kaj bo jutri za kosilo" je zelo dobtodošla, vendar je v njej težko najti ideje za vegetarijanska kosila. Želim si, da bi bila posebna rubrika, bodisi med recepti, bodisi na forumu, ki bi poskrbela tudi za vegetarijance. (sem laktovegetarijanec). Kaj menite ostali oz. koliko vas je sploh takih, ki bi vam bilo tole v korist?

Če nas je več, Jernej bi šlo?

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

28. sep 2005 8:31

Nisem vegetarijanec, vendar to idejo podpiram. Zelenjavne jedi so lahko prav tako zanimive in mikavne, kot tiste z mesom. Miroslav Vulović

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. sep 2005 8:43

No sej kategorija zelenjavne jedi kot kategorija med recepti že obstajajio. Vegetarijanstvo je pa tako široka zadeva, obstaja tolik različnih vrst vegetarijanstva.... se bo spet našel kdo, ki se bo obesil, da pa to in to živilo že ne spada v vegetarijansko kuhinjo Tortica, a v kategoriji zelenjavne jedi ni vsega tistega, kar iščeš? Je sicer verjetno res, da je po ostalih kategorijah raztresenih en kup jedi, ki bi lahko mirno spadale tudi med vegetarijanske in zdejle, ko je Jernej naredil dvojno označevanje receptov bi bila to mogoče tudi dobra ideja, saj bi se tudi vsi recepti, ki so že v bazi, in so za med vegetarijanske, lahko uvrstili še v to kategorijo... tjas

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

28. sep 2005 9:52

Res je, vegetarijancev je več vrst, vendar mislim (lahko se tudi motim), da so smo v večini laktovegetarijanci. Med recepti "zelenjavne jedi" pa ni dovolj, saj je treba jesti tudi žitarice, kalčke, če hočeš res celovit obrok, da ti ne zmanjka beljakovin in cobalamina in drugih vitaminov...Seveda se lahko kaj skombinira, a povsod pogrešam ideje za celovit obrok, sploh za kosilo. Pa začimbe in vse kar spada zraven Vsekakor pa je res odvisno koliko nas je takih, ki bi to rubriko uporabljalo oz. pošilajo tudi ideje, recepte...

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

28. sep 2005 9:56

Točno tako Tjas, vegetarjanstvo se je blazno razšilo, predvsem pa poznamo en cel kup vegetarjanskih oblik,... Ampak kako bi označil vegetarijanske recepte, mogoče z listkom pred imenom recepta, ampak kaj so vegetarianski recepti? Brezmesne jedi? Jedi ki ne vsebujejo živalskih produktov(mleko, jajca), samo zelenjava, sadje?,????? Uf zakomplicirano tole vegetarijanstvo..... Jaz nisem vegetarianka, ampak imam rada zelenjavo, veliko zelenjave, v bistvu jem mesa malo, se mu pa ne odrečem, zame je vegetariansto brezmesno hranjenje, vse ostalo ne jedenje jajc, mleka,...pa je že malo too much, predvsem pri mladih, ki rabijo ogromno takšnih in drugačnih snovi za normalen razvoj, pa med nosečnostjo-gledam punce ki vstrajno jedo samo solatko...bogi otrok! Pomislimo nase, kaj naše telo potrebuje, pazimo na želodec, ker se nam bo vse povrnilo....ko zbolimo pa bi pojedli vse samo da se rešimo bolezni.... Nobena skrajnost ni dobra! ANJA Sporočilo je spremenil(a) anja dne 28. sep 2005 09:57:21

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

28. sep 2005 13:22

Saj ni tako komplicirano: vegetarijanci jedo vse razen mesa, vegani pa nič, kar je živalskega izvora. Ampak slednjih je po moje res malo in poleg tega imajo tak življenjski slog, da se veliko ukvarjajo s svojo prehrano. Ostale variacije so pa tudi bolj izjema. Ideje za "navadna" vegetarijanska kosila bi bila pa najbrž dobrodošla tudi za tiste, ki bi se morali ali želeli odpovedati mesu zaradi različnih vzrokov, pa ne vedo točno, kaj potrem skuhati.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

28. sep 2005 14:52

Tudi jaz sem dolgo jedla in kuhala meso le zato, ker nisem vedela kaj pa potem sploh skuhati? Otrok nisem silila z mesom, ponudim ga pa, naj se odločijo, ko bodo odrasli. Najslabše (za telo) je le odrezati stran meso (puding vegetarijanci) kar sem tudi sama nekaj časa počela počela. Zdaj ko vem kaj in kako je treba, da telesu nič ne zmanjka sem v sebi pomirjena. Kar se tiče nekuhane ali kuhane hrane je pa tako: Ni vse za vsakega. po ajurvedi le določeni tipi oseb lahko jedo surovo-presno (pitta tip), ostali pa morajo jesti tudi kuhano (vatta in kappa tip) Lahko se kdo ne bo strinjal, a to sem se učila pri ajurvedskem mojstru iz Indije, ki je v svetu precej znan in cenjen in recimo, da mu verjamem, so pa gotovo še drugi faktorji vmes. Ni pa nič narobe, če kdo misli drugače. No tale debata je malce ušla, v mislih sem preprosto le imela naslovno temo v forumu, kjer bi si lahko izmenjevali recepte ne pa prepričevali eden drugega kaj je dobro in kaj ni, ker splošnega pravila, ki bi veljalo za vse preprosto ni. Vsak se odloči pri sebi. Marsikdo tudi spremeni svoje stališče glede na nove okoliščine, vsi se učimo... Če pač zanimanja ne bo, tudi nič hudega. Je pa res, da bi tudi mesojedim kdaj gotovo prijal popoln brezmesni obrok, da se telo (prebava) malce spočije , sploh, če si bolan...no kakorkoli, hvala za odzive

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

28. sep 2005 15:05

Glasujem za! ===

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

28. sep 2005 15:44

Tudi jaz glasujem za!!! Kajica

berti  

član od: 7.9.2005

sporočila: 55

28. sep 2005 16:37

Jaz sem za! berti

maza  

član od: 27.1.2005

sporočila: 35

30. sep 2005 12:22

Tudi jaz glasujem za! maza Sporočilo je spremenil(a) maza dne 30. sep 2005 12:53:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti