Liker iz borovnic

mumiran  

član od: 12.2.2003

sporočila: 1

tema odprta - 6. avg 2005 13:36 | ogledi: 13.688 | odgovori: 8

Lep pozdrav.Rabil bi en dober recet

za liker iz borovnic.Zanima me preiskušen recepz.Imam borovnice nabrane v gozdu.

Za recept se naprej zahvaljujem in vas povabim na šilček.

Lp Miran

Muršič Miran

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. avg 2005 20:08

Nadevam ( nekako in se vedno mučim v tej fazi ) borovnice po steklenicah, dodam sladkor in dolijem žganje. Spravim v omaro in vsake toliko pretresem. Povejte mi raje kako prepričate borovnice, da grejo v steklenico ? Lumpica

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

6. avg 2005 20:25

Podoben postopek kot Lumpica, s tem, da steklenice z borovnicami in sladkorjem (nadevano je lahko v plasteh) pustimo nekaj časa, da stoji oz. da se sladkor raztopi. Potem pa se dolije žganje, najboljše je domače. maychi

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. avg 2005 22:12

Maychi najboljše je ko gre proti koncu Lumpica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

7. avg 2005 0:37

Pri nas smo borovnice vedno dajali na sladkor v kozarce s širokim vratom oz. brez njega, dvolitrske kozarce za vlaganje n. pr. . Šele kasneje smo vlivali v steklenice, ko je bila zadeva že nekaj časa na soncu in potem še dolito žganje. Dobro zadeva. LP riba-ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. avg 2005 11:37

Pri nas tudi pustimo borovnice s sladkorjem na soncu, da se prepojijo in šele nato zalijemo z žganjem. Loni Makaroni

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. avg 2005 13:36

Kaj pa borovničevo vino? Lahko pošljem recept (sestavine črno vino, rum, sladkor, borovnice). Okus podoben kot teranov liker. Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. avg 2005 18:29

Jaz borovnice v steklenico z ozkim grlom vsipam s pomočjo lijaka, enako potem sladkor. Mamamia mamamia

mahana  

član od: 15.7.2004

sporočila: 4

12. avg 2005 12:32

Jaz pa borovnice dam v večji kozarec z širokim vratom. Posujem jih s sladkorjem in prelijem z domačim sadjevcem. Pustim na soncu 4 tedne ali pa kar do konca poletja. Nato sladkor, limonino in pomarančno lupino, cimet in klinčke v vodi prevrem. Ohlajeno precedim in zmešam z borovnicami v šnopcu. Pustim na soncu vsaj še en dan da se borovnice prepojijo z dišavami, nato pa nalijem v stelenice in čakam na pravi trenutek ko lahko "testiramo". Zelo dober, sicer sladek "ženski" liker. Včasih pa v steklenice natresem samo borovnice in zalijem za dobrim žganjem in pustim na soncu čez poletje. Je tudi zelo dobro. Takega imajo moški rajši. 1 kg borovnic 1/2 l prekuhane vode 1 l slivovke ali dober domač sadjevec 1/2 do 3/4 kg sladkorja dišave pa še recept za borovničev liker z merlotom 2l merlota 2-3 dcl ruma 1 kg sladkorja 5 klinčkov limonina lupina 1 kg borovnice Merlot + sladkor + borovnice zavri, ohladi in dodaj rum. Nalij v steklenico in zapri. Sama ga še nisem delala, pila pa že tako , da vem da je dober. mahana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti