Skok s spadalom v tandemu

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 31. jul 2005 14:56 | ogledi: 1.586 | odgovori: 9

Je kdo od vas že skočil? Kdaj? Kje? Kakšna je cena? Je potrebna posebna oprema, obutev?

Mož si je zaželel te adrenalinske "injekcije" in zdaj zbirava izkušnje. Vsak praktičen napotek je dobrodošel!

LP, Stanka

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

31. jul 2005 15:25

Lani je kolegica skočila v tandemu. Kolikor vem ni bilo potrebno posebnih priprav. Je pa bila vpisana na čakalno listo. Kolikor vem, če želita to narediti se morata že zdaj prijaviti! Če želiš jo lahko vprašam za podrobnosti Sama sem letos mami podarila za rojstni dan polet z balonom in je bila zelo zadovoljna In tudi tukaj je bila čakalna lista - ampak pravi, da je bilo vredno čakanja!

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

31. jul 2005 16:00

V Bohinju izvaja tandemske skoke PAC Sport cena pa je: poleti s tandemom Vogar 65 EUR / 15.500 SIT Studor 65 EUR / 15.500 SIT Vogel 85 EUR / 20.500 SIT Kontaktna oseba: Borut Jurkovič GSM: + 386 (0)41 698 523 Marjeta Žniderčič

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

6. avg 2005 20:19

Obema se zahvaljujem za nasvete! Je pa skok že za nami! Takšnega navdušenja za kakšno darilo pa še ne (to je bilo moževo RD darilo)!!!! Se mi zdi, da se je kar okužil in govori le še o tem, da gre v tečaj padalstva, da bo drugič skočil sam... Zgleda, da je bilo darilo ta pravo! LP, Stanka

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

6. avg 2005 20:46

Stanka povej malo vec... kje, cena itd...radovednost pac Sama sem mami za presenecenje ob rd podarila polet z balonom in je se zdaj navdusena! S tem, da dokler nismo bili tam sploh ni vedela kam gre in kaj bomo poceli obojestransko zadovoljstvo

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. avg 2005 22:35

Sem si pa na dopustu privoščila frčanje z padalom, ko te z gliserjem vlečejo. Zelo...............tako da ravno dobiš gušt. Lumpica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

7. avg 2005 11:08

Carmen, obrnili smo se na spletno stran, ki si jo omenila. Po dogovoru smo se dobili na letališču v Skokah, kjer so, mimogrede, sami prijazni ljudje! Tam je mož dobil obleko (pajac), ki ga je poblekel kar čez svoje stvari. Čevlje (adidaske) je imel svoje. Pred skokom je imel s svojim sopadalcem kratek posvet, kako ravnati pri skoku (kam z rokami, nogami, noge med pristankom...). Naročili smo tudi posnetke in snemanje, zato je z njima skočil še snemalec. Na višini dobrih 3500 m so odleteli proti zemlji. Prosti pad, nato pa aktiviranje padala in užitek v plavanju po zraku. Ko so odskočili, smo jih mi, z zemlje, videli kot male črne pikice, padalo pa jim je počasi dalo "barvo". Da smo sploh vedeli, kam gledati - skoči jih namreč več. Nekaj v tandemu, nekaj posamezno. Menda so fenomenalni občutki, ko si kot ptica.... Skok sam je stal 35.000 sit, posnetki+DVD 12.000. Jaz sama ne premorem toliko poguma, me pa mika balon in tisto padalo z gliserjem... ;) LP, Stanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. avg 2005 11:33

Na primorski strani poznam jaz ljudi, ki to delajo - največkrat z Lijaka ali Kovka. Midva sva šla s Kovka in je bilo bajno - v tistem sedežu sediš kot v fotelju, v luftu pa sva bila več kot dve uri. Čakalne liste ni, te pokličejo, ko so razmere ugodne, pa je. Koliko časa si gor, je odvisno od vremenskih razmer. Najbolj mi je pa v spominu ostalo to, da je mimo prijadral moj brat in sva malce čvekala - na nevem kolikšni višini. Če ne bi bila zadeva tako zelo draga (oprema, licenca) in če bi imela več časa, bi se defintivno odločila za jadralno padalstvo. Sem doblia za darilo tudi let z balonom, a se mi ni zdel dovolj adrenalinski. Loni Makaroni

Briga  

član od: 21.12.2004

sporočila: 5

10. avg 2005 14:27

Pred leti sem šla skočiti v tandemu s padalom s Kanina. Na Kaninu je bil še sneg tako da je bil štart na smučkah - pravtako pristanek vendar ne na snegu ampak na travi in krtinah. Polet je trajal okrog 25 minut. Bilo je SUPER. Briga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti