Ločevanje živil 90. dni - 4. del

tema je zaklenjena

helena45  

član od: 7.8.2005

sporočila: 371

18. okt 2005 10:15

Bravo punce,kako sem se že danes nasmejala.To ne moreš verjet,koliko humorja premorete. Bonaca do solzic sem se nasmejala,kako je škoda,da se večkrat ne oglasiš z kakšno svojo zgodbo Danes grem v sužbo zelo razpoložena, ker imam vas punce!! by,by! helena45

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

18. okt 2005 10:20

Bonaca, imaš prav. Veš, po moje je veliko žensk enostavno ljubosumnih, ker same nimajo poguma, da bi si priznale, da imajo nekja kil več in potem je pač najlažje reči, da je pač zadovoljna s svojo težo. Imam eno tako v službi, ki ima vsaj 30 kil preveč, včasih komaj hodi, ampak vztraja pri svojem. To, da pa me tako spoznavamo eno drugo, je tudi zame svojevrsten fenome, v katerega nisem verjela tudi sama, dokler nisem "padla not". In mogoče je res marsikomu neverjetno in tudi nenormalno, da si v teh zmešanih hitrih časih sploh kdo še vzame čas za koga, ki ni v žlahti že v prvem kolenu. Ampak zato se nikar ne jezi - saj veš, da jeza škoduje lepoti in v jezi rit raste, pravijo. Tebi glede lepote lahko zelo škoduje, rit bi pa tudi rada imela manjšo. Zatorej pusti tvojo deklico, naj si misli, kar si misli, me pa se bomo kmalu spet našle in rekle kako pametno. marjanca45

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

18. okt 2005 10:25

Sharon, brez panike, je rekel Švejk. Po "urniku" lepo dalje, pa bo. Pa saj tudi pridno migaš, tako, da je grehec malo manjši. Kaj hočemo, če smo pa pod kožo krvavi. Ja, Bonaca, so se me usmilile sestrice in v četrtek bom vedela, kdaj bom na vrsti. Komaj čakam, da bo za mano, potem pa za nekaj časa mir. marjanca45

bonaca  

član od: 1.3.2005

sporočila: 215

18. okt 2005 10:49

Marjanca, ko boš opravila, pa na žurko. To ga bomo sračkale! Helena, saj bi kaj napisala - večkrat, pa kaj ko mi jezik bolje teče in prej kaj povem kot napišem. Je pa zadnjič moj hodil okoli mene, pa ga vprašam: pa kaj vraga iščeš? Pa pravi, toliko govoriš pa iščem, če imaš kje baterije vstavljene, bi ti jih malo ven vzel, da bo vsaj minuta molka. No takole, pa saj me poznaš in veš, da me je sicer težko ustaviti, glede govora in smeha. Na forumu pa se bom poskušala tudi večkrat pridružiti. bonaca

claudia12  

član od: 29.8.2005

sporočila: 221

18. okt 2005 11:05

Helena saj vem, da iščem samo izgovor, čakam na klik v glavi, ki mi bo rekel, da hujšanje ni dovolj, da moje telo rabi tudi gibanje, pa ena brca v rit mi tudi ne bi škodila. . Sharon ti se pa ogromno giblješ, verjamem, da se ti grehi sploh ne poznajo, tako kot si rekla kar pogumno naprej in čimmanj grehov. Bonaca tole s sodelavkami pa jaz prav dobro poznam, imam eno tako kopijo, kot si jo ti opisala in se ji včasih samo čudim in ne vem, če je ona za psihiatra ali jaz. Nikakor ji ne morem dopovedati, da meni tole naše čvekanja ogromno pomaga, da smo že prave prijateljice in vzpodbujamo ena drugo...njej je to vse bedno in brezveze, ker tko se pa ne hujša. Po navadi se samo nasmejim in se obrnem ter si mislim:J jaz bom kmalu zadovoljna sama s svojo postavo in imam veliko novih prijateljic, kaj pa ti? claudia12

tuna  

član od: 17.6.2005

sporočila: 437

18. okt 2005 11:10

Bonaca ko boš naslednjič prekladala rit iz kavča na fotelj se spomni, da še nekdo nekje počne isto, takrat vzemi v roke mobitel pa pokliči Tuno pa bova šle mal hodit, al prideš ti do mene ali jaz do tebe, ali se dobiva na pol poti, pa greva ob Košnici ali ob Savinji ali pa na Stari grad.... Sem danes poklicala prijateljico in ji zabičala, da me mora poklicat, ko bo šla na fitnes, ker pol ji ziher ne bom rekla, da se mi ne ljubi. Je rekla da me včeraj ni poklicala, ker je tako vedela da vem da gre, ampak jaz sem si pa rekla, da če bo poklicala bom šla, drgač pa ne...Lenoba!!! Jaz nikomur ne razlagam, da se pogovarjam po forumu, samo mojmu sem omenila zadnjič ko smo se dobile na kavi, pa me je tako začudeno pogledal, pa sem mu rekla samo, da ve niste frklje stare 13-15 let, kar si je on predstavljal... Sem pa ravno danes prekopirala 3 md knjigo dvema sodelavkama, pa me res zanima ali se bosta držali, ena ima danes že 2 dan...to bo še zanimivo... Lp tuna

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

18. okt 2005 11:26

Bonaca, definitivno bo čaga, pa ne samo z vodo in čajem !!!!!! Tuna, danes si pa prava superca ! Umiram in sodelavka me samo gleda čez mizo, če je z mano vse v redu. marjanca45

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

18. okt 2005 12:49

Živjo! Danes ste pa res zgovorne. Sem se komaj prebila skozi. Toliko ste že po debatirele, da sploh ne vem kje naj začnem. Tema joškice: Marjanca moram dodat, da tudi moje niso več tako "klaverne". To lahko tredim, ker je opazil tudi moj mucek! Zdaj vidim, da sem se takrat jezila zaman, in verjetno imam zdaj od tiste jeze posledice. Jaz pa sem mislila, da sem preveč jedla. :)) Tuna tudi jaz nikomur nisem povedala za moje debatiranje. Ve le moj partner, ki pa je včasih tako jezen na ta moj čvek, ker res ne vem kaj si predstavlaj, da čvekam z kakšnim tipčkom. Tudi on v jezi včasih reče, da je bolje da sem bolj okrogla, kot da sem cel dan na netu. Pa ja, mu verjemem, ja !! Bonaca sem pa sama spoznala, da je bolje da ne razlagaš nikomur o dieti, sama sem samo enkrat hotela pomagat "prijateljici", ki si je zelo želela shujšati. Lahko rečem, da je vliko globje v š**-u kot jaz. Ona res gre iz ene skrajnosti v drugo, ko je, res je, ko pa hujša pa strada. Pa iz tega ni bilo nič. Le to, da so na koncu vsi vedeli za dieto in vsi nekaj poizkušali in komentirali kako težko je, kako so lačni, da ne dodo zdaržali,..... Iz tega ni bilo nič drugega kot dekoncentrirali so še mene. Jaz pa sem spoznala, da nikomur ne bom več povedala kaj delam jaz, kako jem, koliko se gibljem, ker v tako majhnem kraju ( ali krogu ljudi), ne gre za nič drugega kot za zavist. Kdor resnično želi narediti nakaj zase se bo tudi potrudil in skušal poiskat informacije. In takim, ki se trudijo in se ne smilijo sami sebi, takim bom naklonila svojo pozornost in podporo. Sem enako naredila s svojo mamo, ki je vedno želela shujšati pomagala je meni, da sem se držala, po končanem prvem krogu pa je nadaljevala po starem. Hvala bogu jaz nisem. In venomer je govorila, zdaj pa res moram shujšati,... in tako je bilo nešteto ponedeljkov in razgovorov za mano kaj lahko in kaj ne,.... Jaz sem slej ko prej spoznala, da tako ne bo šlo. Dokler ne bo sama spremenila mišljenja in spoznala kako potekajo procesi v organizmu, kaj lahko je , kdaj lahko je ,... Doma je bilo veliko gradiva, med drugim tudi Monti. Ko je spoznala da je res vse odvisno od nje je prebrala vse in se iz dneva v dan vračala in mi razlagala, da zdaj razume kaj sem ji želela povedati, da zdaj ve kaj je delala narobe. In vesela sem, saj imam zdaj vsaj tisto malo upanja, da bo po dieti nadaljavala z pravo prehrano. Zato sem še vedno manenja, da je treba pomagati drugim, vendar da je treba vlagati energijo v prave ljudi! Predvsem v to, da skupaj premagamo krize, morda v motivacijo za rekreacijo..... Sem malo zašla. To pa zato, ker vem da me veliko ljudi sprašuje, kaj si delala,..... vendar sem se enkarat opekla in nič več! Zato je moj odgovor preprost, veliko gibanja in zdarava prehrana! Mogoče komu priporočim še kakšno knjigo, kdor ima resne namene bo že poiskal prave informacije. In takemu je treba pomagat!!! Ne tistim, ki bi prav tako morali na dieto, pa si tega še sami ne priznajo!!! Lp. Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

18. okt 2005 13:02

Rožica, imam eno sosedo, ki je je veliko več skupaj, kot je kdajkoli bilo mene in ko me je videla, kako me je pobralo, je seveda takoj sledil klic na pomoč, pa kako bi ona tudi. In sem ji dala kopijo knjige, pa povedala sem ji vse živo, ker se mi je zdelo res ta pravo za njo, ker ni rada lačna. Rezultat: sploh se ni lotila diete, ker je preveč "določeno", kaj je treba jest, ona pa to ne more. No, pa mene vsakič, ko me vidi, vpraša ali še kar hujšam, da zdaj bi pa že lahko nehala, ker me ne bo nič ostalo. Pa daleč od tega, da bi bila suha, samo ona me take ni navajena. In sedaj čaka, kdaj bodo se bodo začeli kilogrami vračati na moje telo, kot takrat, ko sem pred nekaj leti shujšala 20 kil, pa jih kar hitro dobila nazaj. Kot si reklaa - zavist in jeza, ker sami tega ne zmorejo. Ona pa je jezna še toliko bolj, ker ji mož in sin kar naprej govorita, kako je pa lahko Marjana shujšala, ti pa ne moreš. Ampak, naj se imajo, kakor se imajo, jaz se imam skrajno fino ! Sem našla v omari še 4 hlače, ki so potrebne ožanja, tako, da je moja garderoba sedaj pa res že zelo polna raznih oblačil, ki kar kličejo, da padejo na mojo shujšano rito. marjanca45

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

18. okt 2005 13:14

No zgleda,da imamo vsi iste težave.Tisti,ki so najbolj pametni glede hujšanja,tisti so najbolj potrebni,da bi kaj naredili na tem.Imam znanko,ki takoj,ko izve,da je kdo na dieti,takoj privleče na dan vse sorte statistične podatke in ne vem kaj še glede tega kako škodljiva je kakšna dieta.Tudi to je sama zavist,saj moj sin pravi,da bi jo lažje preskočil,kot obhodil.Jaz nikomur ne razlagam,da sem na 3MD,niti doma,ker bi me potem karnaprej spraševali:"kolk si že shujšala?"to me pa preveč jezi zato sem kar tiho.Bodo že opazili!! Danes se pa meni vrti,da sem kot na vrtiljaku.Ne vem kaj je zdaj to za en hudič?Če ne bo kmalu boljše bom mogla pojest nekaj konkretnejšega kot je sadje,da se ne zvrnem na cesti.Prav res se mizerno počutim,ali imate tudi ve takšne izkušnje na sadni dan? No pa dajmo še mal delat.Adijo! jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti