Ločevanje živil 90. dni - 4. del

tema je zaklenjena

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

18. okt 2005 8:05

Dobro jutro, hvala vsem za nasvete. Moja luna šiba 100 na uro, rezultat danes zjutraj 1,5 kg manj kot včeraj zjutraj. Samo do 14.15. moram še izdržati, potem pa sadje. Nekaj moram pripomniti na vaše komentarje o telesni aktivnosti. Vsaka sama sicer najbolje ve zase, jaz pa sem pogruntala moje telo in psiho in ugotovila: če sem tudi telesno aktivna, potem mi je tudi dieto lažje izvajati. Tako, da zdaj kombiniram in skoraj vsak dan nekaj počnem. Včeraj sem bila na vodi in sem šla najprej v fitnes za 1,5 ure, potem smo imele predavanje in še jogo. Tako sem se izognila kuhinji. Seveda je vse skupaj možno le ob predpostavki, da te družina podpira. Jaz imam že velika otroka in mi je vsekakor lažje kot drugim z malimi otroki. Zato si lahko vzamem več časa zase kot recimo pred 10 leti in čeprav sem tudi jaz že čez 40 sem lahko zelo telesno aktivna, kljub svojim kilam. Res pa je, da mi je trener v fitnesu odsvetoval tek (tudi na stezi v fitnesu), ker je pri večji teži škodljiv za sklepe - kolena, gležnje. Bolj je priporočljiva hitra hoja. Sem si pač izbrala takšno telovadbo, ki je primerna mojim kilam. Tudi plavanje je zelo fajn, sicer shujšaš ne, ampak si okrepiš največ mišic. Lanes jaz hodim na jogo v Tris fitnes v Žalcu, kjer imamo tudi vse druge vrste telovadb - aerobiko, pilates, vaje za hrbtenico, TNZ... Danes sem vam pa naložila, kajne? Lepo se imejte, uživajte lep (in mrzel) dan, rade se imejte in zdrave bodite. SMILE28

helena45  

član od: 7.8.2005

sporočila: 371

18. okt 2005 8:51

Tuna hvala za smeh!!Bodo gdaj prišli časi, ko bo na men vse visel.Dam za pijačo!! Sladici se pa ni težko odpovedat, če se tri dni prej nažiraš z njo.Poskusi.....!! Jaz sem danes spet na sadju.Marjanca tebi se pridružim in Dušanki!! Vidim,da se bom morala držat striktno, tudi tle ni milosti.Punce se držijo reda!! Smile28 koliko kg pa imaš, da ne smeš tekat? helena45

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

18. okt 2005 9:09

Helena45 trenutno imam 84 kg, začela sem pred 1 mesecem z 90 kg. Sicer imam srečo, da sem bolj visoka in še ni tako strašno hudo, ampak to je bil moj izgovor 15 let. Zdaj sem stara skoraj 43 let in je skrajni čas, da nekaj naredim. Že tako mislim, da bi imela pred 10 leti boljše rezultate, ker pa sem po duši velik optimist pa vem, da je boljše zdaj kot čez 10 let. Upam, da mi bo tokrat vsaj približno uspelo. SMILE28

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

18. okt 2005 9:18

Tako se govori SMILE28! Bolje pozno kot nikoli,to je tolažba za nas,ki korakamo proti 50. Včeraj se je štrudl uspešno skrival pred mano,tako,da sem kar zadovoljna sama s sabo.Tudi jaz se odločam,da bi šla na fitnes,pa ne najdem prave družbe sama pa ne maram it.No bom pa uživala na pohodih,dokler je še kaj vremena.Teka ne maram,tako da kar občudujem Heleno,da gre tečt sredi noči. Lep dan vsem skupaj! jesen

helena45  

član od: 7.8.2005

sporočila: 371

18. okt 2005 9:27

Potem smo pa blizu skupaj.Malo sem starejša.Ne vem zakaj se ne bi smela ukvarjat z tekom.Jaz sem bolj mala, pa se čudovito počutim, ko grem teč.Sklepi se pa še bolj utrdijo.Samo po pameti. Jesen, vsak si najde svojo razvedrilo in to je največji užitek. Al si na sadju?? Grem v službo. Lepo se imejte! Sporočilo je spremenil(a) helena45 dne 18. okt 2005 09:39:45 Sporočilo je spremenil(a) helena45 dne 18. okt 2005 10:04:52

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

18. okt 2005 9:33

Ja, s tekom res boljše ne pretiravati, ker kolena res trpijo. Je boljše prej kako kilo dat dol in potem začeti s tekom. Hitra hoja je tudi fajn stvar. Helena, že to, da tečeš - kapo dol, ampak tako po temi... Vsaj kak spray za obrambo vzemi s sabo, ceprav pa res ne vem, kdo bi se pa ob tej uri našel zunaj in ti hotel kaj narediti - ha,ha,ha. Vsi "pošteni" državljani spimo. Pa saj imaš prav. Dokler je tebi tako všeč, kar počni po svoje. No, pojedla sem že 4 jabolka in moram malo nehati, ker sem napihnjenna kot žaba, saj sem popila že dober liter vode. Če bo kriza, si vzami malo oreščkov - natresi si jih v eno skodelico, da ne boš pojedla celega zavitka. Smile, ta leta tako presneto hitro minejo, kaj ??? Je res boljše prej, kot pozneje. Ko je človek starejši, pride še marsikaj zraven, kar nas odvrača od takih sklepov, da bi si malo preuredili prehrano. Saj imaš že lepe rezultate in kar vztrajaj. Saj te bo tvoj telešček še nagradil. Pa saj berem, da kar pridno migaš, pa ni vrag, da ti ne bo ratalo. Je res fino malo migati, da po izgubljenih kg človeku res vse dol ne visi. Meni se kar pozna, tudi moji ostanki jošk niso več tako viseči. Ampak človek pač mora biti vztrajen. Pa saj ženske to smo - za razliko od večine moških. Jesen, bravo za tebe in štrudl, da sta ostala ločena !!!!! marjanca45

claudia12  

član od: 29.8.2005

sporočila: 221

18. okt 2005 9:39

Jutro...evo še mene na jutranji raport, mam mal gužve, pa še kar precej ste napisale in mi je že kar v navado prišlo, da zjutraj najprej kavica in ob kavici preletim kaj ste napisale, vam povem da sem čisto odvisna od foruma. Torej jaz sem danes na sadju..pravzaprav bolj na zelenjavi, za zajtrk sem pojedla 2 jabolki, za kosilo bom zeleno solato, zvečer pa najbrž eno toplo zelenjavno juho. Sharon tii kar lepo nadaljuj z beljakovinskim dnevom, tudi jaz sem tako kot Lanes imela težave z vodnim dnevom, pa še dva me čakata in upam, da jih bom nekako speljala. Saby ti si pravi as kako ti uspe brez hrane, samo na vodi, jaz sem bila z energijo na čisti nuli, zeblo me je, galva me je bolela, ti pa na fitnes...čestitam!!!!!! Predvsem bi pohvalila vse tiste, ki pridno telovadite, jaz se še vedno ne morem spravit k gibanju, edina rekreacija so mi sprehodi s psom. Saj vedno sklenem, da bom malo več gibala, potem pa dopoldan služba, popoldan otroke vozim na njihove dejavnosti, pa kuhanje, pa pospravljanje...zvečer pa samo še v posteljo padem. Joj kok sem vas zamorila z mojim ne gibanjem. Sedaj pa šibam nazaj na delo. Pa pa. claudia12

bonaca  

član od: 1.3.2005

sporočila: 215

18. okt 2005 9:59

Hej deklice in fantje, dober dan! Pijem metin čaj in sem si zamislila kako bi bilo fino, ko bi bile zdajle me vse nekje na kupu, ob kaminu, grizle suha jabolka, pile čajček, kavico in klepetale do onemoglosti. Ob vsem tem kaosu v službah bi nam to morali predpisati na recept! Kaj mislite? Pozdravljam vse, ki so se nam pridružile na novo. Marjanca, a ti je uspelo prepričati sestrice, da te sprejmejo na operacijo? Tuna, saj ne vem, a sva si kaj v žlahti? Tudi jaz rada dam kaj v pleh. Zeloooo rada. Pa iz pleha vase tudi. Ampak zdaj, ko sem na dieti raje kupim našima fantoma kekse, ker se na ta način izognem omamnim vonjavam, skušnjavi... Pa glede telovadbe sva tudi na istem. Gledam steper in ga gledam, pa se spomnim, da je treba se iz fotelja premaknit na kavč, pa rečem: no pa je telovadba za mano. Ha-ha! No, naj vam povem, kako reagirajo nekateri ljudje, ko jim poveš, da hujšaš, da se o temu pogovarjaš po forumu, da se dobivaš, družiš. Razlagam oni dan sodelavki, kako je bilo super, ko smo se dobile na pijački, načvekale; kako je super, ko si v dilemi, ti jo pomagajo deklice in fantki razrešit, ko si na dnu, te nekdo dvigne. Saj same veste. In ko tako veselo tole vse razlagam, me vpraša: pa kaj se menite, o hujšanju, ali kaj? Češ, pa kaj se imaš o temu sploh za pogovarjat. Saj je samo hujšanje. Kaj zdaj o temu debatirat. Ravno tako je na koncu izpadlo, kot da smo neke "debilke", ki še hujšat ne znajo, brez podpore. Pa sem si mislila, pa zakaj komu razlagam o hujšanju, ko v to sploh ne verjame. Pravi da sama sicer ve, da bi morala shujšati 20 kg, ampak da je bila takšna vedno in da ni nič narobe, če je takšna. Saj vsaka čast, naj ceni svoje telo, ampak lahko bi cenila trud nas vseh in voljo in zagnanost. Mater sem bila jezna. Kot da smo kakšno društvo, ki bi zato ker se o temu pogovarjamo, potrebovali pomoč psihiatra. Pa sem ji na koncu dodala. Veš, pogovarjamo se tudi o drugih rečeh. Ne samo o hujšanju. In te punce me poznajo mogoče bolje kot ti, pa že 10 let delava skupaj. Evo, naj si misli kar si hoče. Jaz sem vesela, ponosna nase, ponosna sem na to, da sem se odločila hujšati, bolj zdravo živeti (čeprav z malo manj telovadbe) in da imam take prijateljice in prijatelje kot ste vi, ki se družite na temu forumu. bonaca

helena45  

član od: 7.8.2005

sporočila: 371

18. okt 2005 10:01

Marjanca sem že iskala sprej, pa se ne dobi nikjer v Celju.Sem že imela smolo z enim psom, ko me vščipal v ta zadnjo, koker sem hotela teč.Bilo je temno kot v rogo.Straha sem se tut naužila takrat, pa še ogromen je bil.Vstrahu vidiš še večjega!.Potem dolgo časa nisem tekla.Ko pozabiš pa spet začneš.Če bom vsaki dan tekla, sem si rekla, da si kupim baterijo za na glavo.Sedaj ni problema, ko je mesec in je svetlo. Claudia12, ko se izgovori začnejo ni nikoli časa!!Vsak začetek je težak,tako kot pri hrani.Ko ti pride v navado je dosti lažje!!Če mene ne bi pomirjal tek, verjetno ne bi tekla tako zgodaj, pa tut nikoli. Že otroci mi rečejo, da naj grem teč ali kolesarit, če je toplo, ko sem tečna, tako, da je na tem nekaj resnice, da me sprošča!! Lep pozdrav!! helena45

sharon  

član od: 5.6.2004

sporočila: 69

18. okt 2005 10:10

Hej hej... No, moj včerajšnji vodni dan je bil vse prej kot vodni... ni ostalo samo pri solati in kosu kruha... sam ne bom razlagala, ker me je sram. Vendar sem ugotovila, da imam enkrat na mesec tako krizo (to je bila sedaj druga). In to ponavadi na sadni, škrobni in tokrat celo na vodni dan. Takrat, ko vem, da sploh ne smem, takrat bi zmetala vase vse. Mogoče je kriv tud PMS... Se pa tolažim s tem, da po tako velikem grehu, potem najdem večjo motivacijo za naprej (vsaj prejšnji mesec sem jo) in sem bila potem pridna, kar se je tud poznalo. Dost jokanja... kar je bilo je bilo. Danes lepo na meseku in solati. Potem pa dalje... pa mogoče raje dva sadna dneva, če bo pa volja, pa še vodni dan. Vidim oz. berem, da vse lepo migate. No, sej jst se tud trudim. Prej, dokler je bilo še toplo zunaj, sem bila non stop na kolesu, sedaj sem pa na orbitreku. Če gre vse po planu, sem ponavadi nekje od 40-50 min v zagonu, potem pa še nekaj trebušnjakov in vaj, da se pretegnem. Res pa, da zadnje čase ne več tako pogosto kot včasih. Uf... zdaj mi je malo lažje, ker sem se spovedala, vendar mi napihnjen trebuh opominja, da je bila storjena velika napaka.... Glavo pokonci, trebuh not, prsi ven.... pa pa sharon

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti