Zelenjavne juhe za vroce poletne dni

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

8. jul 2004 11:00

Gazpacho je zakon. Pri nas imamo radi tudi hladno kumarično juho. Jušno osnovo ohladiš. Lahko je goveja juha, če vas ne moti, pa tudi juha iz kocke. Veliko kumaro naribaš, dodaš tekoč jogurt in ohlajeno juho, sol in poper po okusu in veliko svežega kopra. Postrežeš dobro ohlajeno. V vročih dneh zelo paše. Avena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. avg 2004 20:07

Mi smo pa župarji, zato je vsaki drugi dan na sporedu goveja juha v kateri plava govedina in jušna zelenjava. Včasih niti zakuhe ne naredim saj je juha zadosti bogata. Vsebuje pa zadosti soli in ostalih hranljivih snovi, da je to celoten obrok. Presenetljivo jo imajo otroci zelo radi, saj ne oteži želodčkov, energijo pa da. Lumpica

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

16. avg 2004 20:41

Zelenjavne mineštre delam kar pogosto: v lonec vržem vso zelenjavo, ki jo imam pri roki - krompir, bučke, zelena, paradižnik, paprika, čebula, česen, korenje, blitva, peteršilj,.... dodam jušno kocko ali pa samo sol; ko se zelenjava zmehča, jo zmiksam s paličnim mešalnikom na nizki hitrosti (da zgleda kot pasirana), dodam veliko žlico olivnega olja, sesekljan peteršilj in parmezan. Hitro in okusno.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

17. avg 2004 18:50

Pa še tale juhica morda: na olivnem olju prepražiš en manjši narezan por, dodaš dve na koščke zrezani bučki, zaliješ z vodo, skuhaš do mehkega, dodaš zelenjavno kocko in na koncu še žlico kisle smetane in poper. Vse zmešam še s paličnim mešalnikom. Volia. Krasna juhica na hitro. Sweetie

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. avg 2004 19:25

Avena hladnih juh pri nas ne poznamo, zato sem boječka ( kot pri sladko - kisli svinjini dokler nisem zadeve poskusila v restavraciji ). Mi lahko predlagaš kje bi lahko to juho najprej sama poskusila in v nasprotnem primeru brez slabe vesti tudi mirno pustila na krožniku. Lumpica

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

18. avg 2004 7:45

Lumpica, gazpacho najverjetneje imajo v kakšni španski restavraciji. Ma, jaz ti predlagam, da doma pripraviš juho za eno osebo in če vam bo všeč je to to. Če pa ne, jo boste pač zlili stran. Jaz sicer zelo nerada mečem hrano stran, smo pa doma tudi sami taki jedci, ki nam je praktično vse všeč. Kar korajžno, hladne juhice pašejo ravno v teh dneh. Pri nas bo danes kumarična, te povabim na probo ) Avena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. avg 2004 16:27

Glede na to da imam kumare na vrtu, bi naredila kumarično, pa v bazi nisem dobila nič pametnega oziroma je recept ( lahko čisto po krivici ) slabo ocenjen. Rada bi še tvoje mnenje Avena. Lumpica

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

19. avg 2004 9:20

Meni iskalec vrže ven samo eno kumarično juho, ki pa ni ocenjena. Nimam plus paketa. Ne vem, meni je po tem receptu, ki sem ga napisala zgoraj zelo všeč, mojim jedcem pa tudi. Mogoče bi pa poskusila še ti ? Avena

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

19. avg 2004 9:35

Pozdravljeni! Ker ste me "sprovocirale", bom napisala kar recept za "mlečne kumarice" od moje mame, kot smo jih jedli doma. Predlagam, da pogledajo med recepte, tisti, ki jih to zanima. Lepe poletne dneve vam želim, kolikor jih je še preostalo. Zdenka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. avg 2004 15:18

Oprosti Avena sem spregledala tvoj zgoraj napisan recept. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti