Plodovi narave

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. apr 2005 11:35

Pa dajte, prosim, se napisite, kako vse to uporabljate. Perje redkvic?? no, to pa lahko kupim in poskusim. Pa koprive? A ste to ze poskusile jesti? Toliko rastlin, za katere sploh ne vem, kako izgledajo, da se pa jedo julia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. apr 2005 12:02

He he he, a to je čemaž? Jaz sem ga kot otrok pa vedno nabirala za v vazo! No, zanimivo, celo življenje ga že srečujem, pa nikoli nisem vedla, kaj gledam. Hvala majamarko. Tjas

smetana  

član od: 26.11.2003

sporočila: 26

14. apr 2005 12:04

Perje redkvic - enostavno, tako kot špinačo. Očistiš, blanširaš, odcediš. Na olivnem olju prepražim strt česen da zadiši, dodam odcejeno zblanširano - včasih še sesekljam - perje redkvic , malo mušk.oreščka, malo soli , na koncu sladka smetana. Slastno ... Zraven ponudim pire, veliko zelene solate - seveda z redkvicami, pa kakšen košček mesa ali ribe. Enak postopek je za mlade koprive. DARJA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. apr 2005 12:27

Ajetam, koliko soli daš k čemažu v olivnem olju? Jaz sem lani tako naredila baziliko, vendar sem v strahu, da se dragocena reč ne bi pokvarila, dala kar precej soli. sedaj moram zelo paziti, koliko bazilike dam, ker je sicer jed preslana. A čemaž kaj potemni v olju? Mimika

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. apr 2005 15:58

Darja, si me prepricala. Zanesljivo poskusim ze jutri!!! julia

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

14. apr 2005 16:34

Pa iz kopriv se skuha perfektno kremno juho.Pa na meto v omleti bi skoraj pozabila.V forumu o špargljih sem prebrala da je tudi bodeča lobodika užitna.Ali mi lahko kdo kaj več pove o tem,jaz jo namreč bolj poznam kot okrasno rastlino za kakšne božične dekoracije. terlikar 1

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

14. apr 2005 17:00

Če želite vse rožice in še kaj uporabiti za liker tete Pehte. Sem ga delala lani tako da bo še za letos. Je kar zdravilna zadevica pri trebušnih zadevah. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3158 Lumpica

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. apr 2005 18:54

Terlikar1 kako pa naredis iz kopriv juho? julia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. apr 2005 19:12

Jaz naredim špinačno juho tako kot špinačo, samo, da pol mleka zamenjam z vodo. Gostota juhe po okusu. Mora pa biti poleg česna še malo(!) naribanega muškatnega oreška. Koprive pa na kratko prekuham, vodo običajno zavržem, jih pa nič ne ožmem in jih z malo vode ali/in mleka zmiksam, kar s paličnim. Na olje dam česen, drobno nasekljan, ko zadiši, TAKOJ dodam špinačno kašo (običajno moke sploh ne uporabim), malo popražim, dolijem vode/mleka po okusu, solim, malo popopram in dodam muškatni orešček. Čisto malo pustim rahlo povreti in - dober tek! Če je juha bolj redka, gredo vanjo drobni žličniki ali pa kar ocvrte kruhove kocke, najbolje na olju, v katerem je bila namočena bazilika. Imenitno se obnese, če dodamo kolesca kuhanega korenčka, pa beluše,... variant je obilo. Povsem enako delam tudi z blitvo. Poleti, ko je veliko glav zelene solate (kristalke), uporabim zunanje, zelene in čvrste liste le-te. Tako "špinača" kot juha imata poseben okus. Melisa in luštrk (vsak posebej) tudi nista od muh. Kake 2 jedilni žlici (s kupom) sesekljanega zelišča in eno jajce, stepeno, z malo mleka ali smetane, soli, popra, malo muškatnega oreščka ali brez. Počasi spečemo. Super. Ne vem, katero je bolje. Naj vam tekne. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti