Zamrzovanje lazanje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 23. mar 2005 14:51 | ogledi: 5.256 | odgovori: 1

Do sedaj sem vedno zamrznila že pečeno lazanjo, zdaj me pa zanima, ali lahko tudi sveže pripravljeno. Predvsem pa me zanima peka. Ali jo moram prej odtajati in pa na koliko stopinj peči? Navadno jaz lazanj ne pripravljam z bešamelno omako, ampak zalivam kar s paradižnikovo omako. Bešamela pri nas ne maramo, ravno tako drugih belih omak. Tudi s parmezanom ne pretiravam. Nekateri namreč pravijo, da preveč sirastih zadev ni dobro zamrzovati. Čeprav pri nas tudi sir zamrznemo.

Če pa naredim mesno, je pač omaka bolj tekoča, pa je.

Drugače bom pa kar eksperimentirala in pustila eno porcijo za štih probo.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. mar 2005 15:29

Vsekakor se sveža zamrzne, saj take lahko tudi kupimo, a ne? Pečemo pa seveda lahko obe varianti, samo pri zamrznjeni je treba misliti na to, da mora najprej odmrzniti, na nižji temperaturi, pa pokrita, da se ne izsuši. Je lažje jo zjutraj dati (samo pozabiti ne smemo) iz zamrzovalnika v hladilnik, pa bo odtajana, ko bo morala pred kosilom v pečico. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti