ločevanje živil 90 dni - 3. del

tema je zaklenjena

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

2. jun 2005 8:44

zraven pečenja peciv na OH dan se bom morala odvadit tudi brskati po recpetih po kulinarki, ki je izvorni krivec za to! se mi kr vse lušta... kaj menite-ravno se razpisujejo o pečenju zamrznjenega pomfrija na pekaču v pečici. danes imam škrob in se mi krompir kr lušta zraven nove hrustlajve solatke ..pa še hitro je, ko bo sila ob prihodu domov. mislite da je že premastno ko je predpečeno? pa še nekaj- ne spada lih sem, ampak če napiše vsaka samo en vrtsico ne bo panike- imate ka dober naslov kake knjige (ne fantazijske, ne preveč limonadaste pa NE ŠTUDIJSKE :)))...) poletje se bliža, pa branje na terasi prav prija ;) imam kr nekaj naslovov na zalogi- menjam ;) nens, NE SE tehtat vsak dan! govorim iz lastnih izkušenj- 1x tedensko ali pa vsaki B dan zjutraj... čisto dovisno je, koliko telo dovaja vode. zdaj ej najbrž tudi precej več vnašaš. to ni merillo. boš videla, čez en teden bodo že kaki rezultati- neje po 10 dneh ,, po treh je pa malo zgodaj, se ti ne zdi? kar se je nalagalo leto dve, ne more izpuhtet kar v enem tednu. celo s kremami, ki ti za 2 cm stopijo kožo v 5ih minutah ne ;) :)))) lp tabina Sporočilo je spremenil(a) tabina dne 02. jun 2005 08:47:40

loti  

član od: 31.5.2005

sporočila: 4

2. jun 2005 9:18

Pozdravljene vse. Hvala za lepe želje. Ste pa v teh dveh dneh zelo aktivne. Komaj sem prebrala vse skupaj, saj mi direktor skoz in skoz stoji za vratom. Mene pa zanima nekaj: v soboto imamo fešto (odojkek,sam žar,) jaz pa na Š dnevu. Kaj naj? Potem še huje: naslednjo soboto praznuje moj sin v gostilni s samo domačo hrano, jaz pa na sadnem dnevu!!??? Kaj naj? 7.junija imam vodni dan, ali ga naj prestavim za 7 dni in bom tako na B dnevu za sinovo fešto?? Ful mi je hudo, ker ne bi rada grešila, ker mi je in mi tudi gre zelo dobro. Se bojim, da bodo drugi z očmi zavijali. Že v naprej hvala za kakršen koli nasvet in le tko naprej. loti

olina  

član od: 24.3.2005

sporočila: 44

2. jun 2005 9:34

Loti, vem da je zelo težko biti disciploniran in se držati točno določenega razporeda. Tudi sama sem bila večkrat v podobni godlji. Vse je odvisno predvsem od tebe, če si res močen karakter, ti bo tudi uspelo. To,da bo na pikniku samo meso, ti pa na škorbu, je lahko velik problem, še posebej za mesoljubce. Jaz recimo sem se dogovorila z žaropekom, da mi je najprej na žaru popekel papriko, pa kakšno bučko ali melancano, pa sem potem jaz to jedla. Zraven si lahko privoščiš ogromno krompirjeve ali fižolove solate, ki so tudi škrob. Seveda lahko ješ tudi vso žar prilogo, ajver, paradižnik, čebulo. Pa če zraven poješ še kos kruha, boš garantirano sita. Ena rezina kruha zraven kosila na škrobni dan pa je po Rinini knjižici tudi dovoljena, tako da ne bo greha. Če pa imaš priložnost nagovoriti žaropeka, da ti v žerjavico vrže kak krompirček in ti ga popeče, pa verjamem da boš glavna faca, saj je tak krompirček iz žerjavce najboljši. Še posebej na piknikih. (glej da ga bo dovolj, da ne bos ostala brez, ker ti bojo vse drugi pojedli). Na bratrančevi poroki sem pa tudi jaz imela sadni dan, pa sem se dogovorila, da za mene ne bo klasičnega kosila oz. večerje, ker bom jedla sadje. Pred mene so postavili cel pladenj sadja (grozdje, hruške, jagode ..., skratka vso sezonsko sadje). Ostali so rekli kako se jim smilim, ko so jedli dobro govejo juho, jaz pa sadje. Proti koncu, pa so vsi, s polnimi želodci in brez energije, gledali mene in mojega moža kako skačeva in pleševa, še bolj poželjivo so pa gledali na najine krožnike obložene s sadjem, ker so ga tudi oni želeli. Takrat so se oni smlili meni, saj sem vedela, da sem se prav odločila za sadje. Jaz izkušenj s prestavljanjem dnevov nimam, tako da ti bodo izkušnje glede tega mogoče lahko zaupale katere druge forumašice. Želim ti pa obilo zabave in čom manj slabe vesti. olina Sporočilo je spremenil(a) olina dne 02. jun 2005 09:38:50

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

2. jun 2005 9:35

Jutro! Prav vse ste res simpatične. Puhica saj to razumem, da če veš naslov..., zanima me a se da kje na tisti strani samo vpiat vzdevek ali naslov albuma in ti poišče določene albume. Ker sem včeraj iskala na tak način, kot si ga opisala, pa me je vedno vrglo kar na prvo stran. Sem pa videla album matjetke in razmišljala, kaj če je to naša marjetka cvetka. Potem pa grem še enkrat pogledat na forum, pa vidim, da je tudi oma obljavila sliko pa še res je bila tvoja. Se mi zdi, da odkar se tako srečujete in vizualno spoznavate, kar opazujem okolico, če bi kje videla katero od vas, čeprav vas ne poznam. Saj vem, da se sliši smešno... Glede strani pa sem predlagala jaz, pa nimam časa in "malo" znanja. Imam pa veliko idej za oblikovanje, izgled, vsebino,... Upam, da bomo enkrat tudi to realizerale. Tabina, glede pomfrija, pa če je res neustavljiva želja, si ga pa pripravi. Drugače pa mislim, da je boje, da nalupiš krompir in ga daš pečt. Če misliš, da boš pre dolgo čakala na kosilo, ga lahko prej malo pokuhaš in ga nato še popečeš, tudi v kakšni teflonski ponvi bi šlo, če ga še na majhno narežež, bo skoraj podobno pomfriju. :) Lp, rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

loti  

član od: 31.5.2005

sporočila: 4

2. jun 2005 9:48

Oj Olina, mislim da imaš čisto prav. Krompir si bom prinesla kar s seboj, ga zavila v folijo in na žar! Zelenjave pa bo ziher dovolj. Kar se pa tiče sadnega dneva: tam imajo zelo dobro solato. Jaz sem namreč že 3 krat na sadni dan (za kosilo) jedla veliko solate in dušene zelenjave (na teflonu) in tudi dobro deluje. Si bom pa res pomagala s solato in zelenjavo. Res bi bilo škoda uničit nekaj dobrega zaradi 2-eh dni. Hvala. loti

punchka  

član od: 26.4.2005

sporočila: 26

2. jun 2005 10:47

Pozdravljene! Loti, moja teorija na to temo pa je malo drugačna...se mi zdi prav, da pokažemo še to plat zgodbe...pa ne govorim o pikniku - piknik je piknik, en gor en dol, govorim o porokah, rojstnih dnevih otrok itd... dieta traja dolgo, določeni dogodki pa se zgodijo samo enkrat..kaj ni škoda, da jih zaradi ene diete ne doživljamo v njihovi polni meri (in ja, tut prehranjevanje je del doživljanja v polni meri)?? recimo, ta vikend sem imela priložnost uživat v neskočnem razvajanju in hudo dobremu toplemu bifeju v hotelu...preprosto sem si privoščila konkreten zajtrk in dobro kosilo in pa zelo veliko migala..za moje pojme bi bilo škoda ob tako dobri hrani žuliti sadje za zajtrk. Zredila sem se pribl. pol kile, ki pa sem jo tudi že odpravila..ampak je bilo vredno in vedno bom imela ta vikend v spominu kot uživaški..sicer pa bi si čez pol leta rekla pa trapa, bi pa par dni dalj hujšala... tako. to je moje mnenje...trenutki v življenju so vredni več, kot pa dan ali dva pravilnega prehranjevanja.. punchka

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

2. jun 2005 11:16

Glede naše skupne web strani... najbolje, da si na volji ali pa nekje naredimo en mail account in ga potem uporabimo in za album in za urejanje webpagea - tista, ko se je javila, da bi naredila spletno stran, ti kar naredi, kokr se ti zdi, ce pa bomo imela kako idejo za spremembe, ap ti lahko zmeraj javimo, a ne? Jaz bom zdaj na volji naredila en account, pa potem na mojalbum enga, pa vsaka, ki zeli svojo sliko notr dat, bot ot naredila sama - posljite mi sporocilo v belezko, da zelite dati sliko gor, pa vam posljem geslo... grem zdaj to naredit, pa se mi potem javite. aja, glede iskanja albumov pa je tako, kt so punce že omenila. vpišeš samo ime uporabnika in moj-album.com, npr. darchy.moj-album.com ... Darchy

Busy Bee  

član od: 16.4.2005

sporočila: 56

2. jun 2005 12:22

Se strinjam s Punchko. Po mojem so tudi dnevi, ki so tako pomembni, da lahko reces - k vragu z dieto! danes pa jem. Jaz imam v soboto bratrancevo poroko - moj edini bratranec in ze zdaj vem, da bom jedla, kar mi bo ponujeno. Brez zadrzkov. Se ne gresim do tja in tudi potem bom sla nazaj na dieto, ampak v soboto bom uzivala. Imam pa jaz eno sibko tocko - vino. Ne da ga domfam non stop, amapk vceri smo imeli pri sestricni se ene priprave za soboto, pa sem spila 3 kozarcke refoska, prejsni petek malo vec cvicka. To je pa moja napaka. LP, Busy Bee

nens  

član od: 30.5.2005

sporočila: 10

2. jun 2005 12:42

Najprej hvala tabina!!! Vsaka beseda in nasvet mi zeloooo pomaga! Priporočim ti lahko Dan Brown: Da Vincijeva šifra. Meni je bila všeč, pa ni osladna, pa kar nekaj zanimiv stvari izveš...še malo za razgledanost :))) No Bussy Bee, tukaj imava isto težavo...vinček! Tudi mene čaka eno praznovanje naslednji teden in mislim, da si bom privoščila tiste tri kozarčke. Pa OH dan bom imela, tako da torto bom itak zmazala, ne vem pa kaj bom z večerjo...verjetno bom jedla in B in Š. Se pravi se strinjam s teboj in Punchko (čeprav v tem še nimam nobenih izkušenj). No sicer bom pa vidla naslednji teden kako bo. Ob kakšnih urah pa imate obroke punce? A vse jeste večerje? A lahko za večerjo npr. samo kuhano zelenjavo ali solato? lp, nens

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti