Kakšno testo - štruklji

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

27. jan 2005 20:31

Pri nas pa se štruklji delajo z kvašenega testa, vendar se testo razvaljano nareže na pravokotnike in zapre okoli podolgovate kroglice nadeva. Štrukelj mora ( po mamino ) imeti " tri uhca ", kar meni nikoli ne uspe. Nadev je pa navadno orehov ali dolj preprost - kruh,maslo in kakav. Lumpica

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

28. jan 2005 20:30

Pri nas so štruklji obvezno iz kvašenega testa, kuhani v prtiču v slani vodi ( sem jih tudi že kuhala nad soparo, pa so tisti ta pravi zaviti v prtič še vedno zakon), vedno jih nadevam s sladko skuto. Pri nas jih nikoli ne zabelimo z drobtinami, nikoli, vedno samo s raztopljenim maslo. To so zame najboljši štruklji kar jih je...zraven pa zeleno solato-kislo seveda....moj mož je skoraj padel dol, ko je videl da jemo solato zraven sladkih štrukljev....sicer pa to počnem tudi zraven palačink, cmokov, svaljkov....in da seveda sploh ne omenim, da sedaj tako je tudi on. Če pa delam slane štrukle kot prilogo, pa naredim iz vlečenega testa, nadevam pa s skuto, špinačo, lahko tudi s samo popraženimi drobtinicamo. Ja dobra ideja tile štrukli.....že dolgo jih nismo jedli....bodo kmalu! ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti