Zivijo,
Jaz jih delam iz vzhajanega testa. Za en ne preveč velik štrukeljček, dam približno 25 dag moke, eno žlico stopljenega masla, mleko "na oko", eno vrečko suhega kvasa, ščep soli in eno jajce. Zgnetem, dam v plastično skledo, to dam v polivilasto vrečko in vzhajat na radiator (pozimi) oz. na sonce (poleti).
Pustim vzhajati ene par uric, da dobim lep balonček testa, nato razvaljam in nadevam.
Kuham pa na pari, ne v cunji v vodi. Imam posebno kozico za kuhanje na pari; del z luknjicami namažem z maslom, potresem z drobtinami in štrukeljček položim noter ter dam kuhat. To je to.

Lp,
Tjas
Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 25. jan 2005 11:02:23