Pustni krofi

deeline  

član od: 25.3.2010

sporočila: 3

4. mar 2011 16:49

Včasih so babice cvrle krofe samo na svinjski masti, saj olja ni bilo v izobilju ali pa sploh ne.(in ker so se strogo držali posta, naslednji dan niso jedli krofov, ker so bili pečeni na masti) Kakšen je okus ne vem, ker pečem samo na olju. Vonj in okus sta verjetno malo drugačna, ali pa tudi ne...Poskusi in poročaj. lp deeline

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

4. mar 2011 16:52

Vprašala bi če katera peče krofe v svinjski masti in kakšen je okus?? tikica Tikica, jaz krofe skoraj vedno pečem na svinjski masti. Okus ni prav nič drugačen kot na olju. Zaradi svinjske masti niso prav nič bolj mastni. Silven silven

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

4. mar 2011 18:41

Silven, ali na ohlajenih ni tistega zoprnega okusa po strjeni masti?

peter

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

6. mar 2011 7:58

Ne, nobenega okusa po strjeni masti ni. silven

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

6. mar 2011 11:32

Mene pa ZELO zanima, če je katera že pekla pustne krofe v samostojni indukcijski pečici, in če, koliko olja in na koliko se peče. Za odgovor vsem že vnaprej hvala. Lepo pustno nedeljo želim. TUMAAVGUST

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

7. mar 2011 13:52

ursyy je napisal/a:
kaj pa kje v okolici maribora? ursyy
Hčera je nekoč kupila v Lidlu. Biba biba

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

7. mar 2011 15:14

vceraj sem delala krofe po tajninem receptu (prvic v zivljenju delala krofe) in uspeli so super! mehki, rahli, nic mastni, ceprav nisem imela ruma in danes so enaki. polovico krofov sem polnila z nutello, drugo polovico pa z marmelado. in danes nova runda...tokrat politi s cokolado in pisanimi drobtinicami...njami! se slikice od vceraj: http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=9tcdtuer11vkiv lp carsolina

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. mar 2011 14:28

Doživela sem kulinarični orgazem! Danes sem prvič delala krofe in sicer po Recinem receptu. Kranjcelj je kar uspel, niso ravno zelo lepi (jah, vaja dela mojstra), ampak so taaaakooooo dobri Najboljši, kar sem jih do zdaj jedla! JanisJoplin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti