Pustni krofi

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

3. mar 2011 11:55

Sedaj ko so vam krofi uspeli je treba porabiti še beljake, Predlagam, da naredite snežne kepice, ki so po moji praksi med otroci zelo priljubljne. Moj recept je sledeč: v široko ponev dam kuhati 1l mleka, vanj vsujem 1 valili, lahko tudi limonino lupino ali rum. Mleko naj rahlo zavre. Nato stepem beljake, ki so ostali od krofov, vanje ponovno vsujem 1 vanili sladkor in žlico sladkorja v prahu. Z veliko žlico nato zajemam beljak in ga polagam kot žličnike v rahlo vrelo mleko. Na vsaki strani pokuham 1-2 minuti nato jih preložim v večjo skledo (za solato).Ko ves sneg pokuham,v to mleko nato zakuham vanilijev puding :(1l mleka+ 1 valili puding + 2 žlici sladkorja), masa seveda ostane lepo tekoča in jo nato prelijem preko kepic. Ohlajena sladica je res dobra in še beljake porabite.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 13:39

ursyy je napisal/a:
spet se oglaša urška.... zdaj sem tudi ugotovila v katero škatlo jih dati, da so tudi drugi dan enaki... ursyy
Uška, izdaj skrivnost JanisJoplin

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

3. mar 2011 13:47

ma plastična škatla s pokrovov, le da preden zaperem, še dam preko prtiček, ker žal škatla ne dihta:) ...zdaj pa še mi glede olja svetujte in kako dolgo približno cvrete krofe? ursyy

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 14:00

Aha, no, se mi je zdelo, da bo kaj takega Na žalost ti jaz glede tega ne morem nič pomagat, ker jih še nikoli nisem cvrla, ampak bi tudi meni tak podatek prišel zelo prav JanisJoplin

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

3. mar 2011 14:11

Količina olja bo kar prava (1dl na 1 kg moke), sam sicer dajem maslo. Cvrem jih na vsaki strani po 4 minute. Temperatura olja, ko dam krofe vanj, je pa med 165 in 170 stopinj, ko jih vzamem van pa okrog 160 stopinj, odvisno koliko zapečene hočem.

peter

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 14:15

Ibiza, hvala JanisJoplin

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. mar 2011 16:57

Krofe brez marmelade cvrem po 2 minuti na vsaki strani, če jih poprej nadevam z marmelado,  pa po 3 minute.

Temperatura olja: toliko, da grejo mehurčki ob kuhalnico gor + grejem še slabo minuto, potem za vzdrževanje temperature pa na minimalni plin.  Pri mojem lastnem receptu se mi ni še nikoli zgodilo, da bi bili krofi znotraj surovi. Je pa testo zelo podobno Recinemu in Tanjinemu, zato domnevam, da bi bilo tudi pri njihovih dovolj.

Krofe odlagam na debel sloj papirnatih brisač in tudi na pladenj položim spodaj papir.  Nikoli niso mastni.

Večinoma so krofi mastni, če jih cvremo predolgo pri prenizki temperaturi.

Cila

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

3. mar 2011 18:44

če dam krofe cvret, ko gredo mehurčki ob kuhalnici gor, se cvrejo nekje 7 min, da dobijo pravo barvo, bom drugič bolj zagrela olje...mogoče veste kje se kupi termometer za merit temparaturo olja in približna cena? ursyy

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

3. mar 2011 20:07

hvala, ampak bom malo po trgovinah pogledala, preko spleta bo potrebno kakšen dan počakat, sploh ker je vikend vmes, ampak vseeno hvala, le kaj bi brez vas.... ursyy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti