Nizkotlačna penina

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

tema odprta - 2. jan 2005 22:11 | ogledi: 1.824 | odgovori: 1

Na forumu Slovino sem zasledil, da je prvo nizkotlačno penino v sloveniji pridelal g. Sekoranja - vino-graben!???

Ker se na tistem forumu debata nekako "težko" razvije, prosim vino-graben, da nepiše nekaj več o tem!

Hvala!

krešimir

Temo je spremenil(a) kresimir dne 02. jan 2005 22:12:05

blenkuš  

član od: 25.4.2004

sporočila: 50

3. jan 2005 14:04

Lep pozdrav po daljšem času. Na Slovino forumu sem zapisal, da naj bi prvo nizko tlačno penino pri nas pridelal moj dobri znanec iz Bizeljskega g. Janez Šekoranja, kateri trži vina pod blagovno znamko Vina-Graben. Namreč neki drugi pisec ( g. Amin ) je omenil, da je bil prvi naš poznani " predikatni mojster " Stanko Čurin iz Koga. Jaz pa sem zgoraj omenjeno penino pokušal v prijetnem ambijentu kleti g. Šekoranje že pred časom. Zato tudi mene, tako kot kolega Krešimirja zanima, kdo je bil pravzaprav prvi pri nas ( in tudi na svetu ). Vsem obiskovalcem kulinarike pa želim uspele jedi in čimveč zdravja v letu 2005. De gustibus non est disputandum danilo blenkuš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti