Krema za sadno torto

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

tema odprta - 30. dec 2004 13:09 | ogledi: 26.740 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Rada bi naredila sadno torto, vendar ne vem, kakšno kremo bi dala noter. S smetano in z želejem smo se jih že naveličali. Ne bi rada dala noter kakšne kupljene šlag kreme, kreme z gustinom in z moko pa nam niso preveč po okusu. Pregledala sem že vse recepte, pa nikjer ne najdem nič drugega kot že prej navedene kombinacije.

Lepo prosim za ideje, ker mora biti torta na mizi v nedeljo, ko tašča praznuje rojstni dan.

Pa lepe praznike vam želim!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. dec 2004 13:53

Kaj pa skutino oziroma jogurtovo-sadne ali pa vanilijev puding, na vrhu pa sadje... Pa saj kreme ni treba delati z gustinom, vzemi kompot, skuhaj sadni puding na soku in vmešaj sadje iz kompota... Schwarzwaldska torta je narejena na ta način, z vanilijevim pudingom in sadjem jaz navadno delam pite, ampak bi bila tudi torta v redu... Pa še na nekaj sem se spomnila, za kremo lahko uporabiš ricotto ali pa mascarpone (skupaj z jagodami je za dol pasti, delala sem jo v stilu bombe, konajprej narediš rolado, obložiš z njo skledo, potem sem dala plast jagod in nato mascarponejevo kremo, podobna je bila kar tisti za tiramisu, ne spomnim pa se, ali sem dala noter želatino ali ne)... Loni Makaroni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 30. dec 2004 14:07:47

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

30. dec 2004 13:58

Odvisno s kakšnim sadjem želiš pripraviti torto. Jaz ponavadi skuham sadni puding ( 2 pudinga na 0,7 l mleka), ko je hladen ga vmešam v stepeno margarino (količina margarine po želji oz. cca 15 do 20 dag) za boljši okus nazadnje vmešam še nekaj žlic stepene rastlinske smetane. Do sedaj se pri nas ni še nihče pritožil nad to kremo. Vmes lahko vmešaš še poljubno sadje. Če ti je všeč poskusi. LP Marjana

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

30. dec 2004 14:10

Torto bom delala z breskvami iz kompota. Vedno sem po sadju namazala stepeno sladko smetano ali pa skuhala puding v soku od kompota. Saj še sama ne vem, kakšno kremo bi rada, le nekaj drugega kot običajno delam. Enkrat smo kupili torto v Leclercu, v torti je bila nekakšna vanilijeva krema, ki je bila odlična, vendar sem že enkrat probala narediti torto z vanilijevo kremo, pa okus tudi približno ni bil enak, saj je bila torta v redu ampak daleč od tega kar sem si predstavljala. Ma saj še sama ne vem kaj bi rada. Vseeno pa hvala za nasvete.

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

30. dec 2004 14:11

Torto bom delala z breskvami iz kompota. Vedno sem po sadju namazala stepeno sladko smetano ali pa skuhala puding v soku od kompota. Saj še sama ne vem, kakšno kremo bi rada, le nekaj drugega kot običajno delam. Enkrat smo kupili torto v Leclercu, v torti je bila nekakšna vanilijeva krema, ki je bila odlična, vendar sem že enkrat probala narediti torto z vanilijevo kremo, pa okus tudi približno ni bil enak, saj je bila torta v redu ampak daleč od tega kar sem si predstavljala. Ma saj še sama ne vem kaj bi rada. Vseeno pa hvala za nasvete.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. dec 2004 15:32

V bazi si poglek kremo od boemov.Vanilijeva, cudovita. Danes sem delala boeme in jih nalagala v pekac, naslednjic bom to naredila v tortnem modelu. Pecivo je socno, slastno in vsekakor vredno truda. Tudi na pogled je zelo lepo in nikakor ne mores pogresit. Se tasce ki imajo navadno pripombe tukaj obmolknejo. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. jan 2005 19:50

Nam je všeč moja skutna krema: skuta + smetana + limonin sok + sladkor po okusu + na koščke narezano sadje, lahko iz kompota. Če biskvit preliješ s sokom od kompota, je čudovito! Za navrh lahko pustiš nekaj kosov sadja nenarezanih in malo kreme brez sadja, da se lepo namaže in okoli daš lepe kose sadja - super zgleda. lahko se tudi igaš z brizganjem, če se ti glih da:) Veri

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

2. jan 2005 16:52

Jaz naredim sadno torto kar s Parfe kremo (kupi se v škatli; je pa vanilijeva in čokoladna). Vanilijevo kremo prelijem po sadju, z ostankom premažem torto. Ko se krema strdi, je super.

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

3. jan 2005 8:07

Lahko skuhaš vanilijev puding (seveda daš za 1 puding manj kot pol litra mleka), nato pa primešaš kislo smetano in dodaš sadje ali pa tudi ne. Lahko pa kuhanemu pudingu dodaš mascarpone ali skuto. Lahko pa skuhaš tudi čokoladni puding ali pa sadnega... Možnosti je ogromno.

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

5. jan 2005 10:07

Jaz za sadne torte in pite uporabljam tako imenovano slascicarsko kremo (crema pasticciera), ki ima lahko tudi aromo vanilje. 4 svezi rumanjaki 1/2 l mleka 150 gr. sladkorja 50 gr. moke scepec soli limonina lupina 82 koscka) ali steblo vanilja Zavres mleko (1/2 l odvzamemo 1 kozarec), ki mu dodas lim.lupino ali vaniljo in malo soli. Rumenjake v skledi mesamo z sladkorjem in presejano moko, z leseno zlico - nekaj minut. Dodamo 1 kozarec mrzlega mleka, mesamo, nato pa pocasi dodajamo, med mesanjem se toplo mleko. Zmes nato prelijemo v loncek od mleka , damo vse skupaj na ogenj - srednji plamen in med stalnim mesanjem kremo pokuhamo par minut, da se zgosti. Na koncu odstanimo limon.lupino ali vaniljo. kremo pustimo, da se ohladi in obcasno pomesamo,da se ne naredi skorjica po vrhu. V to kremo lahko dodas sadje, ali ga prelijes po torti, lahko pa jo pustis tudi samo. Je super! lp Masa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti