Ideje za večerjo

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 3. okt 2004 20:27 | ogledi: 43.866 | odgovori: 10

Rada bi vedela, kaj pa pri vas doma večerjate? Jaz imam namreč okrog tega večne težave. Saj- zame ni tolk pomenbno- pomembno je le za mojo 2-letno hči. Men se zdi, da če otrok kosila, čez dan nekaj malega poje, malo sadja itd., mora pol za večerjo ziher nekaj fajnega pojest( mislim, da se nasiti). Naj povem, da večinoma dajem hčerki zvečer čokolino, kakšno jajčko, hrenavko,... vendar se mi zdi, da mi pri tem zmanjkuje idej pa tudi ona se tako enolične hrane verjetno naveliča, kar mi pokaže s tem, da se namrduje pri mizi- enostavno nima apetita. Će pa ji dam kakšno stvar, ki je že dolgo ni jedla, pa se mi zdi, da jo ful z veseljem poje. Dejte mi no kak nasvet- pa tud možu bi se prilegla kakšna sprememba na mizi.

Hvala vam vnaprej!

LP, Ajta

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

3. okt 2004 21:06

Mlečni gres, mlečni riž, puding, kornfleks, kruhove kocke pomočene v jajcu in spečeno(otroci imajo radi malo posladkano), pizza, polenta,razne kaše na olju prepražiš nalistano čebulo in na trakce narezano svežo papriko,nato pa lahko dodaš, 1 varijanta:svež paradižnik 2 varijanta: blanširane gobe 3 varijanta: vmešana jajca 4 varijanta: tuna ali sardele iz konzerve in začiniš (sol,peteršilj...) bela kava(proja,cikorija),notri nadrobiš kruh in lepo popapcaš to je vse kar mi je trenutno padlo na glavo,pa naj še drugi izstrelijo svoje ideje Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 03. okt 2004 21:10:29 Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 03. okt 2004 22:19:47

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. okt 2004 21:54

Pri nas za večerjo velikokrat jemo različno sadje. lp Vesna Vesna Milek Recko

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

4. okt 2004 9:31

jaz si za večerjo dosti krat pripravim različne sendviče, polne zelenjave in različnih sirov ali pa ribjih paštet. drugače pa je večerja res problem če se potrebuje kaj res konkretnega, tudi polenta z mlekom je super zvečer ker je lahko prebavljiva, lahko pa se jo tudi popeče na žaru ali naredi tortico, narežeš jo na fetice in vmes daš spet vse vrste stvari, salamco, sir,... in pogreješ ali v peči ali v mikro. ligojna pa ima res super ideje, za poskusiti. lep dan vsem! keyj

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

4. okt 2004 12:00

Tudi jaz sem otrokom kuhala večerjo, dokler so bile še majhne. Nekaj mojih idej, tudi, če je bila kaka mogoče že zgorja napisana. Gres na mleku; pire krompir in piščanček v omaki, ragu ali kaka drugačna omaka; Kaka krem juha s kroglicami, kremica iz jajca (to je nekak domač puding: 1 rumenjak, 1 žlico sladkorja, 1 žlico gustina in menda 1 dcl ali več mleka) To so imele zelo rade, pa je že dolgo nisem naredila in nisem niti sigurna več, kako se dela. Sicer pa ga lahko probaš naredit in potem dodajaš mleka, če je pregosto. Najprej na ognju fajn zmešaš suhe sestavine, ki jim dodajaš mleko. Suzana

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

4. okt 2004 13:33

Mi prisegamo na pašto oz. testenine na 1001 način. Kadar se zelo mudi, skuham tudi instant polento, jo lepo oblikujem v žličnike, te pa razporedim na krožnik npr. v obliko rožice, polijem s stpljenim maslom in potresem s sladkorjem (za sladkosnede) ali s parmezanom.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

4. okt 2004 15:57

Palačinke, šnite, tuna iz konzerve, skuta z dodatki, frika.....za odrasle pa solata in kaj zraven. Lahko tudi pocvrta polenta z jogurtom. Žganci jim ne grejo preveč v ritke. Ker pa otroci jedo topel obrok v šoli jaz pa v službi in kuham samo za moža velikokrat kaj ostane in pomažemo zvečer. Lumpica

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

4. okt 2004 16:31

Pri nas v glavnem želijo samo dve stvari: šmorn ali mlečni posukani močnik. Ligojna, kruhove kocke v jajčku, to spominja na kruhove šnite, ali ne? So kruhove kocke iz starega ali svežega kruha? Dobro prepojene ali samo na hitro obrnjene? Se peče kot omleta na malo maščobe, potem obrneš in zapečeš še na drugi strani? Ali se ocvre? Zdi se mi zanimivo, vendar še nisem nikjer videla. Zadnje čase delam "močnejši" puding, tako da je že kar samostojen obrok oz. prava večerja. V čokoladni puding, ki ga drugače kuham po navodilih na vrečki, k prašku dodam veliko žlico čokolade v prahu in malo kakava, ko je že razmešano z malo mrzlega mleka, dodam še rumenjak. Ko zlijem v vrelo mleko, pazim, da res še enkrat dobro prevre zaradi jajca. Mleka je potrebno dati malo več kot 1/2 litra, saj čokolada in jajce dodatno zgostita kot v čokoladni kremi za torto. Nastane takšen kremast puding, dober.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

4. okt 2004 16:45

Da,kruhove kocke v jajčku ala kruhove šnite,prav si imela.Lahko pa narediš"Lahka juha" iz kruhovih kock,recept je v bazi. Tudi domači puding je v bazi. Vesna Leben

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. okt 2004 21:31

Ja snite, definitivno je bilo to to, ko sem bila majhna...naravnost sem jih obozevala za vecerjo. Danes se pa kdaj pa kdaj zalotim, da mi pase mlecna kasa, mmmm taka sladka. drugace pa zmesana jajcka, lahko z dodatkom popecenih hrenovk, pa jajca s pasteto-pac kdor jih ima rad, pa sataras, zganci in bela kava, polenta z mlekom(ko sem bila majhna mi je mami zraven polente vedno ponudila sladko mleko-ampak samo zraven polente....), koruzni mocnik, .... ANJA Sporočilo je spremenil(a) anja dne 06. okt 2004 21:31:35

tjasqa86  

član od: 12.12.2008

sporočila: 11

13. dec 2008 19:28

Se nekaj mojih idej za vecerje: - testeninska solata - zelenjavni mini sendvicki - picete - topljen sircek - cokolino - pudingi - orescki? - kremne juhice - ocvrti piscancji medaljoni ali ribje kocke - gris - bebi piskoti in mleko - mlecni riz - sadni jogurti - frape (mleko, sadje, sladoled skupaj zmiksano) - solatke lp, tjasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti