Šivalni stroj hofer

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. nov 2019 14:56

Tisti trak ja, ki ga fiksiraš z likanjem. Če je pravilno prilikan (preko mokre krpe, pritisk vročega likalnika nekaj sekund dlje), dobro prenaša pranje.   Le pri hlačnicah se zna zgoditi, da rob sčasoma popusti zaradi zatikanja pri obuvanju. Pač ponovno prilepiš. 

Krpice za kolena in komolce so pa v večini že  premazane z ustreznim lepilom in jih je treba le še prilikati.

Prav pride tudi pri  krpanju  malih luknjic ali zatrganin.  Samo pod luknjico/zatrganino daš košček tkanine čimbolj podobne barve in strukture, povrh pazljivo razporediš še ostanke natrganih nitk oblačila in zalikaš. Nobenih vidnih šivov! 

Edino, kar je malo zoprno, je nameščanje traku. Jaz ga kar priheftam (pritrdim)  z nitko, ki jo potem po potrebi  odstrižem. Izvleči se je ne da, saj  jo zlepi.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 21. nov 2019 15:02

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. nov 2019 8:55

A propos Singer stroji, so v redu, a njihovo vzdrževanje zna biti drago, rezervni deli so namreč precej dražji kot za kako drugo znamko. Sem naredila celo študijo, ko sem kupovala nov stroj. In na koncu sem zbirala med Elno in Janome, zmagala je zadnja.

No, jaz poznam kar nekaj ljubiteljskih šivilj, ki imajo navadne stroje iz Hoferja in Lidla, so čisto OK za kako malenkost zašiti, če pa šivaš kaj več, ga zelo hitro prerasteš. Tako da za prvi stroj bi jaz raje kakega boljšega rabljenega pri serviserju vzela (naš lokalni ima vedno kaj takšnega na zalogi). 

Loni Makaroni

lili5  

član od: 27.8.2018

sporočila: 31

27. nov 2019 13:47

jaz prisegam na bagat. sicer če se kaj pokvari je mislim da edini servis v LJ, sploh za starejše različice, ampak načeloma delajo kot šus. mami je svojo podedovala po pokojni sorodnici in kar pomnim je šla samo 2x na servis, pa smo veliko šivali na njej. jaz sem svojo ružo step dobila za 20€, ker je bila obnovljena in dela vse bp.

lili5

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. nov 2019 10:33

lili5, to s servisom za Bagat ni čisto res, moja se servisira v Kranju pri Rafaelu Vidmarju. Ti "vaški" serviserji popravijo vse, kar jim prineseš. In je res, jaz sem jo imela v tem tisočletju samo enkrat tam, pa še to samo zato, ker sem želela, da mi jo fajn očiti in naolji, sama je nikoli ne bi tako zglancala. je pa starejša od mene, mami in dve tete so šle hkrati v tečaj šivanja in so takrat kupile enake stroje, vsi so še v uporabi.

Loni Makaroni

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

28. nov 2019 11:23

20 € za cel bagat ruža? Vau. Jaz sem hotela kupiti samo pedalko za bagat ružo, pa mi je servis v LJ hotel zaračunati kar 50 €...

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 28. nov 2019 11:23

lili5  

član od: 27.8.2018

sporočila: 31

1. dec 2019 19:30

ja, cel - komplet vse. stopalka, rezervni obroč za spodnjo nit, neki nastavki za zgornjo nit, ki jih še nisem uspela sploh preučit, kje šele uporabit, mini izvijače, škatlico za vse to pospravit noter... trgovine zraven odpadov, pri nas rečemo kramarije, so super meni je bilo rečeno, da je bila v bistvu samo za očistit in da ker se pač nekdo ni na to spoznal jo je vrgel stran

lili5

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

3. dec 2019 10:53

To ste pa imeli res srečo :D

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti