Stepanje beljakov

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

tema odprta - 4. jun 2004 11:28 | ogledi: 4.412 | odgovori: 3

Predlagam, da izmenjajmo izkušnje glede stepanja beljakov.

Kako in s čim vmešavate stepeni beljak v biskvitno testo?

Ko delamo biskvitno testo z obrnjenim postopkom, ko se najprej stepajo beljaki, sladkor, potem vmešavamo rumenjake... in ostalo.

Kako in s čim stepate?

Pozdrav!

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

4. jun 2004 12:16

Beljake stepam vedno čimbolj mrzle in z malo sladkorja, da so bolj čvrsti. Medtem, ko pripravljam ostalo testo, jih - stepene - dam v hladilnik. Ko pridejo "na vrsto", jih ročno vmešam v maso in testo je potem res rahlo. LP, Stanka

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

4. jun 2004 13:47

Stepen beljak vmešavam, po delih, z kovinsko žlico. Stepam pa ga z električnim mešalnikom, na sredni hitrosti. Preden začnem stepati, beljaku dodam ščepec soli - sol "utrdi" beljakov sneg. LP Tina Sporočilo je spremenil(a) pokrovka dne 04. jun 2004 13:48:17

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

4. jun 2004 18:28

Delam nekako po istem postopku kot je zgoraj omenjeno, samo da stepen beljak z leseno lopatko umešam v testo. pazim, da delam v počasnih in enakomernih gibih in pri tem testo počasi od spodaj navzgor razporedim beljak po celotni masi. Pomembno je, da je vse rahlo in penasto in ne kompaktno kot pri jogurtovem pecivu. To sem tako napisala, da verjetno razumem samo jaz. Oprostite ne najdem pravih izrazov. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti