Dobrodošli na novi kulinariki

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

31. okt 2016 9:25

rimljanka je napisal/a:

Ja, tudi kuhinja babice, kjer je ves čas gorelo v štedilniku, voda se je grela v kotličku,......je bila topla in domača, a ne. Pozabljena ni, živimo pa v zelo drugačni kuhinji.

 

 

rimljanka

Žal zelo dobra in resnična primerjava. Enako nam je (večini) toplo na čase iz otroštva, pa smo (vsaj večina) vseeno morali odrasti, a to ne pomeni, da je otroštvo pozabljeno.

Vsekakor imamo in bomo vsi ohranili spomine na prejšnjo kulinariko. Poleg Bojana najbolje vem, koliko truda je šlo v njo, vse barve, vse težko narejene stvari, za katere sem moral uporabiti nešteto trikov, da je zgleda tako, kot smo želeli. A vseeno so danes drugačne zahteve in drugačne potrebe od spletne strani, tudi glede nadaljnega razvoja. In tista pot je bila "dead end". Ničesar grafično podobnega ne bi bilo vidno na telefonu na način, kot mora biti vidno na telefonu. Napredni urejevalnik je bil res edinstveno grafično oblikovan, kodo ki jo je pisal, je bila pa slabša, sam je zasedel 2x več prostora (kar pomeni da se je dlje nalagalo), zdaj smo lahko hitro dodali novo iskanje po fotografijah...

Nostalgija in spomini so eno, realnost je pa žal (ali pa na srečo) drugo.

darjamik  

član od: 10.2.2013

sporočila: 2

31. okt 2016 10:13

 Mi je žal, ampak mi ni prav nič všeč ta velika reč, ki se je zgodila čez noč. Iščem moje stare beležke, nekaj zelo dobrih stvari sem imela, pa ne najdem nikjer. Prav mi je, stara mama je imela vse v papirnati beležki zaisano in ji take čez noč stvari niso vsega zbrisale ... Pač.

darjamik

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

31. okt 2016 10:36

 Stare beležke so v moji kulinariki, klik na uporabniško ime vas pripelje do menija, kjer je bila prej beležka.

Ali pa uporabite direktno povezavo: https://www.kulinarika.net/mojakulinarika/

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

31. okt 2016 11:30

jernej, v izogib  izgubljenim, žalostnim ali/in užaljenim dušam, ki se ne znajdejo v  tej novi kuhinji, bi morda nekje obelodanil spremembe, kot je na primer tale z beležko (mogoče kar v V4 novosti) Pa kakšno debelo napisano opozorilo, naj uporabniki kliknejo na svoje ime in odprlo se jim bo

Skratka, trotl navodila na enem mestu, v enem postu, da potem izgubljene duše takoj usmerimo k odrešitvi

Drugače pa, res je, prejšnja grafična podoba je bila topla, nagajiva, hudomušna, lepa, imela je karakter, še predno je oko do konca zaznalo, so možgani že vedeli kje smo, zdaj temu pač ni tako, še ena stran, podobna drugim.

Ampak, vsebina pa ostaja, kaj ne, in firbec, ki nas večino vsak dan zapelje sem, tudi. Raje kot na Jerneja usmerimo jezo na telefone

Ekipi en  in  za ves trud!

lp

 

 

mzm

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

31. okt 2016 12:07

Bom napisal MZM, dobra ideja, samo kaj ko večina, če napišem blog, tega nikoli ne bo odprla. Pripravljam pa opis paketa novosti na V4 novosti, ker danes dobite še nekaj lepega. Nekaj, kar stara kulinarika ni imela, wiiii...

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4489

31. okt 2016 14:30

Netopirčkiiiii, hahaha

Katarinči

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

31. okt 2016 14:48

Ja, sredi dela na kulinariki mi je pet netopirčkov vdrlo in jih ne morem odstraniti ;-(

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4489

31. okt 2016 14:51

Čakaj, zdaj pa ne vem, a so netopirčki  tvoje presenečenje ali ne?

Katarinči

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

31. okt 2016 14:58

Ne seveda da ne, kar prileteli so skozi okno na portal. Drugam jim ne dovolim, od tu jih pa ne morem spoditi. Šele ob polnoči mislim, da bo urok popustil.

Da bi jaz to našpičil, ne tak pa zagotovo nisem

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4489

31. okt 2016 15:11

Jeeerneeeej, ti  si pravi

Katarinči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti