Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

krfjolca  

član od: 10.9.2005

sporočila: 21

13. dec 2005 9:30

Tukaj imaš nekaj: http://www.herbalife.com/hl/templates/templatepreporta Čeprav jaz menim, da taki in podobni izdelki niso nič kaj prida. Od njih nimaš nič, shujšaš ne toliko sam, kot tvoja denarnica. Imam še eno vprašanje glede Montignaca (upam da nisem preveč nadležna): kako je z drobovino - npr. jetrca? krfjolca

tally  

član od: 19.12.2005

sporočila: 7

19. dec 2005 22:55

Lep pozdrav vsem skupaj! Tako, pa sem tudi jaz noter padla. Med bralce in preizkuševalce Montignacove metode. Zakaj? Ker sem zasvojena s sladkorjem. Več kot pojem sladkega, več rabim in to gre že v skrajnosti. Po kosilu moram obvezno nekaj sladkega pojesti, drugače ne zdržim. In sedaj se en teden prehranjujem po načelu Montignaca in že cel teden nisem jedla nič sladkega. Najpomembnejše pa je, da sploh nisem čutila potrebe po sladkanju. Moram povedati, da se šele uvajam v ta način razmišljanja in se moram še veliko naučiti, sem pa za začetek poleg knjige prebrala tudi ta forum od začetka do konca. Zelo zanimivo in koristno branje! Pa me vseeno še nekaj zanima glede pivskega kvasa. Zasledila sem, da ena od vas (ne spomnim se na kateri strani) uživa pivski kvas Biotop. Kako ji (ti) to uspe, ko pa je tako neokusen, če ga pripravim po navodilu, ki je zapisano na škatli? Ali bi bilo kaj narobe, če bi ga zmešala kar med sveže stisnjene pomaranče? Raje bi namreč uporabljala kvas v prahu kot v tabletah. tally Sporočilo je spremenil(a) tally dne 19. dec 2005 22:56:02

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

20. dec 2005 15:55

Tally, samo nekaj me zanima? Zakaj bi se "mučila" s kvasom v prehu, če lahko brez problemov pogoltneš tabletke? Lp, maychi

tally  

član od: 19.12.2005

sporočila: 7

20. dec 2005 21:51

Kot sem zasledila v Montignacovi knjigi, telo na splošno ne absorbira ravno dobro sestavin iz tablet. Ampak sem že prišla do sklepa, da pretiravam. Maychi, prav imaš, bom šla kar po tablete, ker je kvas tudi v pomarančnem soku ogaben. tally

krfjolca  

član od: 10.9.2005

sporočila: 21

21. dec 2005 8:44

tally je napisal/a:
Več kot pojem sladkega, več rabim in to gre že v skrajnosti. Po kosilu moram obvezno nekaj sladkega pojesti, drugače ne zdržim. In sedaj se en teden prehranjujem po načelu Montignaca in že cel teden nisem jedla nič sladkega. Najpomembnejše pa je, da sploh nisem čutila potrebe po sladkanju.
Meni je tudi to najbolj všeč. Zdaj se držim približno 2 tedna, pa me sladkarije še ganejo ne. Doma se sicer pritožujejo, ker sem prej venomer nekaj pekla in packala, zdaj pa se morajo zadovoljiti s kupljenimi piškotki, ker se tudi peč ne spravim več. Niti me ne gane, če kdo pred mano je tortice, kar je bilo prej nepredstavljivo ... Še vprašanje - ali ima še kdo težave s plini? Ker mene venomer napenja, čeprav sem črtala fižol in stročnice ... krfjolca

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

21. dec 2005 15:43

Poskusi ločevati surovo in kuhano zelenjavo in sadje. Če poješ najprej surovo sadje in potem zajtrk, pri koslilu pa najprej solato, potem pa kuhano hrano, se boš izognila gnitju hrane v želodcu in posledično plinom. Jaz se že več let zdravo prehranjujem in nimam nobenih težav več. Trebuh ni napihnjen, nimam potrebe po sladkem. Pazit moraš le, dnevno poješ dovolj beljakovin. To zna bit včasih problem. Jaz si pomagam tako, da za zajtrk in dop. malico jem sadje, kosilo je sestavljeno iz solate (beljakovin in zelenjavne priloge) ali iz (polnozrnatih testenin in zelenjave) ali (mineštre iz stročnic), popoldanska malica in večerja pa sta predvsem iz beljakovin. Le tako pojem nekje 55% beljakovin. Solata pred kosilom mi je nekakšna predjed. Iz prehrane sem 100% izločila koruzo, krompir in kuhano korenje, belo moko, sladkor in pri pripravi jedi NIKOLI ne dodajam maščobo. Kvalitetno olivno olje uporabljam le pri pripravi solat. Dnevno uživam tudi laneno seme in lanano olje zaradi OMEGA3 maščob. PACKA

MATIJAMAKS  

član od: 28.12.2005

sporočila: 6

28. dec 2005 14:03

Pozdravljeni, Sem ena od tistih, ki nimamo časa na pretek... Če bo kdo to prebral naj me prosim usmiri v skupino tistih srečnežev, ki so na 90 dnevni ločevalni dijeti. Jaz imam danes sadni dan - 24 dan - je kar malo krize pa bi rada rekla kakšno besedo z mojimi sotrpini. Lep dan še naprej vsem skupaj. MATIJAMAKS

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

28. dec 2005 14:09

MATIJAMAKS je napisal/a:
Pozdravljeni, Sem ena od tistih, ki nimamo časa na pretek... Če bo kdo to prebral naj me prosim usmiri v skupino tistih srečnežev, ki so na 90 dnevni ločevalni dijeti. Jaz imam danes sadni dan - 24 dan - je kar malo krize pa bi rada rekla kakšno besedo z mojimi sotrpini. Lep dan še naprej vsem skupaj. MATIJAMAKS
http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5043 Na tem linku jih imaš, drugače pa je njihova tema navadno čisto na vrhu vseh ostalih. lp, Marija

sarajka  

član od: 1.1.2006

sporočila: 20

2. jan 2006 12:11

hojla punce sem nova in se ravnokar odlocam na katero dieto naj se vrzem. se odlocam med montinjakom in locevalno. montinjak mi je vsec ampak sem slisala da je njegova napaka ker izloca mleko in mlecne izdelke ter s tem telo ne dobi potrebne kolicine kalcija. nek prijatelj ga je probal in rekel da ga je po mesecu dni zacelo scemeti po hrbtenici, nato pa je dobil se hude bolecine. le- te so prenehale ko je prenehal z dieto. je imela katera podobne tezave? pozdravcek sarajka

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

2. jan 2006 12:35

Od kot pa to, da pri montiju ni mleka in mlečnih izdelkov? Očitno ga je nekdo površno bral!? Ne "poslušaj" drugih, ampak vzami knjigo v roke in jo sama preberi, drugače niti ne moreš začeti s pravilnim montijem...moje izkušnje. Monti priporoča mlečne izdelke z manj maščobe in jih NE prepoveduje, še več priporoča kaj mlečnega za zajtrk-mleko, jogurt, skuta. Jaz mlečne izdelke jem VSAK dan! Pri ločevalni pa lahko mlečne izdelke samo vsake 4 dni...pa še za to se vsi bolj redko odločajo! Lp, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti