Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

14. sep 2005 17:18

Pri meni je nekako podobno kot pri Teki. Če jem kruh npr. z marmelado, obvezno zraven pijem. Pozdravček Marika

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

14. sep 2005 19:23

Maychi, jaz skoraj vedno za zajtrk jem kruh z marmelado ali skuto, včasih tudi oboje in zraven spijem lonček posnetega mleka. Kavo pa mi nekako nadomesti sok grenivke 20 minut pred zajtrkom, tako da običajno spijem eno grenko šele okrog 10. ure. Kako ti pa gre s kilogrami? LP, Teni teni

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

18. sep 2005 14:07

Zdravo montijevke! Hvala za vaše odgovore...vidim, da "delam" prav. Edini problem (če temu sploh lahko tako rečem) je to, da se mi zajtrk razvleče v celo uro....najprej sadje, čez pol ure kavica (še vedno s kofeinom!) in kakšna vitaminska tableta, potem pa pride "pravi" obrok. Doma mi pa pravijo, da samo jem, da kadar me vidijo, nekaj žvečim Sicer imam "srečo", da sem doma, in si lahko to privoščim (saj veste študenti).... Teni, sprašuješ po kilogramih....hm, sicer se je ustavilo, ampak vem, da sem sama kriva...ugotavljam, da imam kosilo preobilno in ravno razmišljam, da bo nujno potrebno zmanjšati, da še spravim kakšno kilo dol. Drugače sem pa kar zadovoljna. Tudi grešim ne preveč....malo sem se razvadila in tu je nastal problem...za malice sem si začela pečz "sladice" iz polnozrnate moke (kašni rogljički, muffini...) in očitno bom morala to sama sebi prepovedati, ker se je temu zelo težko upreti!? Kako pa gre ostalim s kilogrami, ste zadovoljne? Uporablja katera polnozrnato pirino moko? LP, veliko uspeha vsem. maychi

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

18. sep 2005 20:24

Uporabljam tudi polnozrnato pirino moko.Pred peko zmeljem pirina zrnja.Super kruh,super peciva. Kljub temu,da sem bila na bratrančevi poroki,sem kombinirala po Montiju.Le kakšno sladico več sem pojedla.Sem pač morala probat kaj so ženske spekle,da dobim kakšno idejo za nov recept. Sem bila pa zjutraj več časa na orbitreku,da sem spravila tortico ven. l.p. Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 18. sep 2005 20:24:40

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

19. sep 2005 7:13

Vesna, prosim če mi poveš, na kakšnem mlinu melješ žito. Zelo rada bi namreč dobila en dober mlinček, po možnosti na kamen. Drugače pa sem jaz kar zadovoljna v novi koži z manj sala. Izgubila sem več kot sedem kil. LP, Teni teni

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. sep 2005 7:19

Mlinček na kamen sem dokupila za boschev mum.Poglej v merkurju ali big bangu. l.p. Vesna Leben

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. okt 2005 22:40

Punce a še kaj hujšate in kako vam gre? LP Teka

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

25. okt 2005 13:11

Draga Teka, da se ti jaz malo oglasim. Jaz temu sicer nikoli nisem rekla hujšanje, to je način življenja oz. prehranjevanja. In gre mi odlično, ne samo dobro. Vse skupaj je postalo del mene in deloma tudi moje družine. BMI imam 23,3 in se zelo dobro počutim in prav počutje je tisto, ki mi pove, da sem na pravi poti. Monti je tisto pravo, ki mojemu telesu ustreza in daleč iz njegovih smernic me najbrž več ne bo zaneslo. LP, Teni teni

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

25. okt 2005 20:08

Samo kot informacija: grem danes v knjižnico in na koncu še malo prelistam nekaj zadnjih revij. V neki Jani (verjetno še ne tako stari) preberem, da je Vida Petrovčič (naša znana novinarka) shujšala po Montignacu kar 20 kg. Kot pravi tudi ona - to je stil življenja. No, naj sedaj priznam, da sem zadnje leto malo skrenila s prave poti in pridobila nazaj nekaj kilc. Sedaj zopet ubiram pravo pot a tokrat malo drugačno. Ko sem se prvič srečala z Montignacom, sem zasnovala jedilnike predvsem na mesu. Sedaj ugotavljam, da mi meso toliko ne odgovarja in poskušam le enkrat ali dvakrat v tednu z mesom napolniti krožnik. Več imam na krožniku raznih kašic, ješprenja in podobno. Bomo videli, je rekel slepec. LP,župca

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

25. okt 2005 22:35

Ma jaz pa kar popustim.Dva meseca mi je res dobro šlo,potem pa je prišel rojstni dan in prekrški in tako so se iz dneva v dan prekrški ponavljali in stopnjevali.Tako da moj dan vedno znova začnem...danes pa res...Torej jabolko,čez petnajst minut kava,potem zajtrk.Zdrav zajtrk...polnozrnat kruh,mleko.Kosilo kakor kdaj,včasih se pregrešim.Popoldne pa največkrat,kakšen kos belega kruha(me premami)potem mi sladko potegne in...samo en košček...pa še malo,pa še malo.....in ohhh slaba vest. OBčudujem vas LP Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti