Doma narejen deodorant

Pralinca  

član od: 12.11.2012

sporočila: 28

21. apr 2015 13:54

Sploh ni poanta v dvomu v izobrazbo ali strokovno podkovanost, pravzaprav tega o limnol tukaj nihce ni izrazil. Tako da dejmo to prosim na stran.

Glede raziskav in studij je o deodorantih veliko gradiva, mnenja o skodljivosti si tudi v stroki niso enotna. V kozmetiki je taksnih izdelkov veliko, tem za debato bi bilo temu primerno. Dokler je clovek mlad in zdrav, mogoce ni toliko pomembno, z leti pa vedno bolj spoznava sebe in kar mu ustreza. Takrat pa nekateri zelijo narediti zase vec in se zato zanimajo za teme, ki jim lahko pomagajo najti boljse stvari zase. Potrebno je filtrirati vsebino tipa zvarki in eno zlico tega, scepec onega. Se pozanimati o sestavinah, postopkih, kolicinah, itd. V Italiji deluje ena vecjih spletnih skupnosti na to temo, sodelujejo tudi priznani kozmetologi in nikakor ne izdelujejo zvarkov, ampak resnicno top kozmetiko. Industrijska kozmetika je bistveno bolj podvrzena prilagajanju stroskom izdelave, transportu, skladiscenju, stabilnosti na dolgi rok, certifikatom, marketinskim trikom, kar ima svojo ceno, tudi v smislu vpliva na zdravje. Jaz jo zase izdelujem ze nekaj let in ni opcije, da bi presla nazaj, ker enostavno ni primerjave. Prakticno vse si delam sama, od sampona, krem, losjonov, serumov, pilingov, mil, deodorantov, do maskare in sencil. Edino detergenta za perilo ne delam sama, mi domaci niso ustrezali.  Seveda pa znanje crpam iz vec virov in ga sproti tudi v praksi izpopolnjujem, pa se zato ne pocutim nic kaj zastarelo, ampak bistveno bolj svobodno.

Pralinca

Pralinca  

član od: 12.11.2012

sporočila: 28

21. apr 2015 14:05

rebecca je napisal/a:

Pralinca je napisal/a:

MiriBon je napisal/a:
 

Mogoče bi šlo pa tudi z razredčeno mešanico jabolčnega kisa in limoninega soka! :P

 

Anyone tried??



Life is war against boredom~

 

Daleč preveč kislo bi to bilo.



Pralinca

ne bi bilo. Na linku, ki sem ga na strani 2 ali tri prilepla hvalijo ravno rezino limone kot ucinkovit deodorant (sploh v primerjavi s sodo), zal pa se tudi tu najdejo ljudje, ki jim ne ustreza.



"Stressed is desserts spelled backwards!"

Nevtralen pH je 7, koza je povprecno 5,5. Intimni predeli manj, okolica oci vec. Soda bikarbona ima pH 8, kis in limona pa 2. Oboje torej prevec odstopa in drazi, odvisno od obcutljivosti koze.

Pralinca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. apr 2015 14:43

Pralinca je napisal/a:

Sploh ni poanta v dvomu v izobrazbo ali strokovno podkovanost, pravzaprav tega o limnol tukaj nihce ni izrazil. Tako da dejmo to prosim na stran.

 V Italiji deluje ena vecjih spletnih skupnosti na to temo, sodelujejo tudi priznani kozmetologi in nikakor ne izdelujejo zvarkov, ampak resnicno top kozmetiko. 



Pralinca

 

1. Še vedno mi ni odgovorila na prvo vprašanjna, ki je na nekaj straneh nazaj, torej, a sem jaz po tam enih 38 letih uporabe že totalno zastrupljena, ker jaz, verjela ali ne, ne uporabljam, ampak celo antiperspirante. 

 

2. Ravno to delaš, Limnolino strikovno znanje daješ v nič, verjameš pa člankom, ki so napisani tako, da nam, ki nismo stručkoti za to, zvenijo opolnoma prepričljivo. Ker ti ljudje, res znajo bluzit, ne vemo pa, kdo so. 

 

3. tole kozmetiko, ki jo omenjaš, bi prav rada kupila oz. naročila po internetu. A mi poveš prosim, katera znamka je oz. pod katerim imenom jo prodajajo.

 

4. Nekaj žensk sem osebno spoznala, ki hodijo k zdravniku po Botox, ki jim ga vbrizgajo proti potenju dlani, podpazduhe in stopal in vse so rekle, da so presrečne. Ne mi zdaj razlagat, da se od tega dobi raka po hitrem postopku, ker recimo mož moje zelo dobre znanke dobiva botox "v glasilke" že več kot 30 let, da sploh lahko govori.  Tip je star 85 let.

 

 

Vanja

Pralinca  

član od: 12.11.2012

sporočila: 28

21. apr 2015 15:39

1. Odgovor si prosim preberi še 1x nekaj strani nazaj.

2. Ni res, njenega znanja čisto nikjer nisem dajala v nič. Sprejemam kar je napisala, dodala sem le moje skromno mnenje, da se meni vseeno ne zdi vredno tvegati, kajti kot sem kasneje povedala, aluminij ni edina škodljiva sestavina v njih.

3. Moje kozmetike ni možno kupiti. Delam jo zase in svojo družino. Recepte pišem sama in jih nikjer ne objavljam. Ni poceni konjiček, je pa vsekakor vredno. Na internetu nimam ničesar, niti slik ne. Dober slovenski blog o izdelavi kozmetike sem že napisala nekaj strani nazaj, Tončka je zelo strokovno podkovana ženska in za razumevanje njenega bloga moraš vsaj nekaj osnov že prej razumeti, v Italiji je pa to l`angolo di lola

4. Botox me ne zanima, o njem ne vem nič, razen da se ga pridobiva iz botulina in da je le ta smrtno nevaren. O njegovih učinkih ne morem komentirati.

Pralinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. apr 2015 15:49

mišzmoke je napisal/a:

blossom je napisal/a:

Morda pa je za nejvero krivo tudi to, da marsikdo ne ve kako zelo strokovno podkovane in izobražene so nekatere članice. Saj najbrž se kje v kaki temi med vrsticami omeni, ampak sama ne vem v kateri stroki in koliko strokovnega znanja ima vsaka posameznica. 

blossom

Ne potrebujem nobenih medvrstičnih zapisov, samo pozorno preberem zapisano v rednih in sem res hvaležna za marsikatero zastonj učno uro.

lp



mzm

 

E, mzm je lepo povzela, kar sem mislila. Kaj je katera izmed omenjenih sem tudi sama razbrala iz njihovih zapisov tukaj, nobene nisem poznala in dolgo ne vedela, kaj so po poklicu. Mi pa njihove besede zvenijo verodostojno in utemeljeno, skratka prepričljivo. Sploh, ker nobena od njih nikdar nikogar v nič ne daje in ne omalovažuje, medtem ko na drugi strani večkrat zaznamo podcenjevalen odnos in nejevero do njihovih zapisov, ki pa vendarle temeljijo na strokovnih dognanjih. Torej, ni treba vedeti, kakšno titulo ima kdo, brati je treba, kaj kdo piše.

In meni je limnol veliko bolj preprišljiva od Pralince. Vsak pa naj verjame, kar in komur hoče, ni da bi se o tem preprirali. 

mamamia

Pralinca  

član od: 12.11.2012

sporočila: 28

21. apr 2015 16:01

Oprosti, ampak to je pa čisti višek! V kaj te pa prepričujem??? A tukaj človek ne sme odprto izraziti svojega mnenja? Kaj mečete že 2 strani to ubogo limnol v kontekst, govorimo o deodorantih, ne o tekmovanju, kdo ima višjo titulo in kako je strokovnjak nevemčesa. Pa saj tukaj nismo, da se kitimo s titulami naših forumskih prijateljev. Ali da glasujemo za bolj prepričljiv post. Spominja me na naše tipično šopirjenje z dosežki športnikov. 

Vprašanje teme je, če kdo dela sam deodorant. Jaz ga, napisala sem kakšnega, moje izkušnje s tem in moje mnenje o tem, kar ste se na prvi strani razpisale. 

Pralinca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. apr 2015 16:12

Pralinca, nisi mi odgovorila na nobeno od dveh vprašanj. Pravzaprav kar si napisala, je samo bluzenje.

 

Če so delali toliko raziskav, potem so govovo izluščili, koliko let traja, da se pojavijo stranski učinki.

Če delajo kozmetiko, ki ni kar tako, potem jo gotovo porodajajo. To sem namreč imela v mislih in ne, da je nek forum "priznanih kozmetologov" brez imen.

 

 

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. apr 2015 17:40

limnol je napisal/a:

 Če hočete najbolj natur deodorant, si nehajte briti dlake pod pazduho. Na teh bakerije ne uspevajo, odvajajo pa vlago od telesa in tako grenijo življenje bakterijam, ki živijo na koži (ker jim poberejo vodo). Kdo bi si mislil, kaj?



Sonja

 

Všečkam - nazaj k naravi   

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. apr 2015 21:14

Pralinca je napisal/a:

Oprosti, ampak to je pa čisti višek! V kaj te pa prepričujem??? A tukaj človek ne sme odprto izraziti svojega mnenja? Kaj mečete že 2 strani to ubogo limnol v kontekst, govorimo o deodorantih, ne o tekmovanju, kdo ima višjo titulo in kako je strokovnjak nevemčesa. Pa saj tukaj nismo, da se kitimo s titulami naših forumskih prijateljev. Ali da glasujemo za bolj prepričljiv post. Spominja me na naše tipično šopirjenje z dosežki športnikov. 

Vprašanje teme je, če kdo dela sam deodorant. Jaz ga, napisala sem kakšnega, moje izkušnje s tem in moje mnenje o tem, kar ste se na prvi strani razpisale. 



Pralinca

 

Draga moja,ti poslušaš, pa nočeš slišat. Ali gledaš, pa nočeš videt. Oziroma bereš, pa nočeš razumet.  Nihče nikogar v nič ne prepričuje. Mi smo ti samo rekli, da melješ dalje po svoje, ne glede na utemljenost in razlago članice, ki je stručko na svojem področju. In je lepo razložila, kako in kaj, ti pa kar melješ dalje po svoje.  Do česar imaš vsekakor vso pravico, kot jo imamo tudi mi, da izrečemo svoje mnenje.  In jaz verjamem njej ne pa nekemu laiku, pa če ima še toliko izkušenj in dela vse sam. 

Nihče ni opletal s titulami, sem lepo pojasnila, zakaj komu bolj verjamem.  Saj si glede rebeccinega zapisa enako naredila - učiš ptiča pet. Te pa razumem - ko argumenti govorijo svoje, ni drugega kot cepetat z nogami, ker ni potrjeno tvoje mnenje. Kar prav tako lahko počneš, meni je popolnoma vseeno. TUkaj samo izmenjujemo mnenja - moje je takšno, kot pač je, tvoje drugačno. Za obe je dovoj prostora. 

 

mamamia

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

21. apr 2015 22:13

Se strinjam z mammamio, bi pa dodal še svoje mnenje.

Zakaj se pa res nebi vrnili nazaj k naravi, vsaj za 100 let nazaj. Naprimer:

 

- mi ki stanujemo v blokih, bomo izkopali greznice in imeli stranišča na štrbunk za blokom,

- tisti, kateri kadijo, naj pustijo cigarete in začnejo žvečit tobak in pljuvat naokoli,

- pili bomo samo šmarnico oziroma brajdošnico ( upam, da me razumete ),

- prodajmo avte, kupimo konje in začnimo jahat - ni izpušnih plinov.

Deodorant je kot recept za hrano. Če ti eden ne odgovarja, poiščeš drugega ali tretjega in potem tega uporabljaš. Tudi zdravnik ti predpiše tablete proti povišanemu pritisku in če ti na odgovarjajo, dobiš druge, nato tretje, dokler se ne najdejo prave.

Lepo vas prosim, ne mi govorit o škodljivosti industrijskih izdelkov. 10 let sem imel v Mariboru drogerijo in frizerski salon, pa se kar razumem na te stvari. Na sebe pa res ne bi dal neki domači pocn - zvarek, potem rajši nimam nič.

 Me pa recimo moti reklama za deodorant, katerega učinek drži 48 ali celo 72 ur. Pa kaj se ne umivamo ali tuširamo vsak dan? Čemu potem deodorant za 72 ur?

Če pa komu paše, pa naj se maže z doma narejenimi zvarki, nimam nič proti.

Včasih smo tudi govorili, da se za dobre brke mažeš odzunaj z medom znotraj pa s kurjim drekom, so baje bolj košati.

Nobenega nisem hotel ožali. Takšno je moje mnenje.

Lp

 

 

kuhinja.slo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti