Masterchef slovenija

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. apr 2015 12:27

JAz tudi nisem še slišala za t-bone steak.

Sowwie~

Life is war against boredom~

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. apr 2015 12:47

Mene pa že dolgo ni sram, če nekaj ne vem, sem pa vesela, ko zvem in si seveda zapomnim. Tako sem se včeraj naučila, kaj je to demi-glace. Veliko je stvari v kulinariki, v vioki kuhinji, ki jih mi domači kuharji zvemo v takihle šovih. To pač ni moje profesionalno področje in včasih se res nisem tako zanimala za kuhanje kot danes. Imela sem veliko drugih opravil, pa tudi neke velike kuharske strasti ne. A odkar sem upokojena, odkar sem na kul slo,me vedno bolj mami vse, kar je povezano s kuharijo. Vse življenje se učimo, pravzaprav vsak dan in to je fino.

 

naor

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. apr 2015 13:49

ni treba bit bogat, dovolj je da spremljas kulinariko in to ves. Preverit sem sla, kdaj smo se nazadnje pogovarjali o T-bone zrezku, novembra 2014 ko smo govorili o dobrih zrezkih, kar se niti ni pol leta.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. apr 2015 16:45

MiriBon je napisal/a:

JAz tudi nisem še slišala za t-bone steak.

Sowwie~



Life is war against boredom~

Kako ne? Pa saj je angleško ime...

Commis débarrasseur

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. apr 2015 18:25

I only know what I know, you know.

Life is war against boredom~

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

24. apr 2015 9:44

Tudi jaz še nisem slišala za T-bone steak, glede na ceno, ki jo navajate, pa se pustim postreči z njim, če kdo degustira, kupila ga ziher ne bom, hehehe.

 

Včerajšnja oddaja je pa že pokazala napetost in stres. Vedno bolj se bo odražala psihična stabilnost tekmovalcev in ustvarjalnost, kreativnost. Kapo dol vsem, ki so se sposobni spopasti s takimi tekmovanji. Sestaviti nek vrhunski in kreativen krožnik v eni sami uri včasih zgolj s skrivnostno škatlo, kjer imaš določeno izbiro sestavin, po možnosti moraš še vključiti prav vse, včasih pa ko vidiš neko jed, okusiš in moraš pripraviti prav takšno, uh, si ne predstavljam. Sama bi za to porabila celo popoldne, haha. No pa še vprašanje, kako bi uspelo.

 

Tole bo še zabavno in napeto, upam, da bom lahko čimbolj spremljala oddajo, na splošno Masterchef rada gledam.

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

24. apr 2015 11:34

Tole včeraj pa pomoje ni bilo ravno fer. Imam občutek, da Jernej kr sami naprej rinejo. Do sedaj je imel že skoz težave, pa mu na koncu oprostijo. Tudi v zadnjem izzivu je na začetku hotel narediti ješprenovo juho, pa so mu sugerirali, da pa to "mogoče" ne bo dovolj. Na koncu pa ješprenj sploh ni bil glavni, ampak so bolj hvalili svinjsko ribico (za ješprenj so celo dejali, da ni ravno najboljši), kot pa Alenovo jed, kjer je bil ješprenj glavna sestavina (pa še hvalili so jo).

 

Ampak šov mora naprej ;)

 

 

 

 

 

DBpek http://www.easy-recepti.com

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

24. apr 2015 11:50

DBpek, točno tako je, kot si napisal. Show must go on. Takšne oddaje se ne delajo zato, da so fer, ampak, da so gledane. In gledane so, če imaš notri razne bizarneže (takšne namenoma izbirajo med vsemi kandidati, ki se prijavijo za sodelovanje), kot na primer že omenjenega Jerneja, ki je sposoben se razjokat pred kamero kot otrok ker mu je vsebina krožnika padla na tla, teden dni kasneje pa se bo pritoževal čez partnerko pri kuhariji, da mu skoz zganja paniko, saj smo ja odrasli ... Skratka, to je vse samo show. In kot show je to treba jemati. Ne kot neko resno ocenjevanje pripravljene hrane, ali resno oddajo o kuhanju/kulinariki.



Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 24. 2015 11:50

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. apr 2015 11:55

Od kje vam ideja, da je tbone tako zelo drag? Je najcenejši od boljših kosov mesa. Pljučna, rostbif, ramstek, vse je dražje, še hrbet je podobna cena. 



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 24. 2015 14:04

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12672

24. apr 2015 12:42

  Zzak1977, oprosti, meni je vsako meso, ki ima ceno nad 10eu za kg predrago, pa verjetno še

         mnogim. Sicer se pa naredi dobro in okusno kosilo tudi z mesom, ki je cenejše.  Za razliko do 20eu, pa rajši kupim zelenjavo  in sadje.

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti