Zamenjava peči za centralno -katero kupiti?

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

tema odprta - 17. okt 2013 18:49 | ogledi: 13.900 | odgovori: 10

Razmišljam o zamenjavi peči, a v vsej tej ponudbi se je težko odločit. Imamo nekaj gozda, tako, da bi bila glavni vir ogrevanja drva. Bolj prebiram forume, manj vem za kakšno peč se naj odločim. Rada bi, da bi bilo 24 ur toplo, ker živim v hiši s ostarelimi starsi. Ker je očeta kap, mama pa težko dviguje, sem razmišljala o kotlu na pirolizo+hranilnik toplote(menda je dovol naložiti 2x na dan), toplotno črpalko za sanitarno vodo pa že imamo. Mogoče tudi kakšno ugodno varianto peči na drva -briketi.

v glavnem rada bi tako peč, da je čimbol enostavna za uporabo in čiščenje, pa da dost od sebe. Pa seveda ne predraga.

Zelo vesela bi bila vsakega nasveta, in predloga posebno pa še od tiste, ki tako peč že imajo. Letos bomo nekako ze pregurali, spomladi pa bo potrebno iti v akcijo.

 

 

onaon

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. okt 2013 19:07

Na tvojem mestu bi stopila v kakšno svetovalno energetsko pisarno, jih po vsej državi dovolj. Tam ti bodo najbolj objektivno svetovali.

mamamia

tej  

član od: 27.10.2009

sporočila: 13

17. okt 2013 19:26

Mi smo se letos odločili iz kurilca na pelete,ker tašča živi sama in je to najcenejša in preprosta uporaba.

tej

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

17. okt 2013 20:07

Tudi mi smo preklopili iz kurilca na drva. Smo pa uporabnili peči Burnit, 35kw, svetovanje smo poiskali pri nekaj prodajalcih različnih peči. Nazadnje smo se odločili za najboljšega ponudnika, ki nam je  v razmerju z ceno ponudil največ. Trenutno se je izkazalo za dobro.

kriznana

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

18. okt 2013 7:49

sem si že ogledovala peči tudi na sejmu, pa vsak za svoje vleče, rada bi kaj slišala tudi od samih uporabnikov teh peči. Za samo peč pa sem pripravljena dati največ 3k. (25W)

 

onaon

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

18. okt 2013 15:52

našim kolegom so priporočili peč na uplinjevanje

Lakica

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

25. okt 2013 19:58

Pozdravljena Onaon !

Poglej na ZS, mogoče ti kaj pomaga.

Lp iz Obale.

rina1234

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

26. okt 2013 7:16

Svetovalna energetska pisarna se je v mojem primeru sanacije strehe izkazala kot reklama za čim več denarja porabiti. Za izbiro med različnimi možnostmi rabiš kar precej časa, zaslužiš pa v trenutku odločitve največ. 

Katrca11

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

26. okt 2013 8:05

Pri nas smo šli v menjavo 3 leta nazaj in se na koncu odločili za KWB.Sicer je cenovno med dražjimi, a po dveh kurilnih sezonah (čez leto kurimo 1x tedensko do 1x na deset dni za vodo) lahko rečem, da je bilo vredno vsakega centa. V sezoni kurimo 1x dnevno, če je res mraz 2x, naenkrat lahko naložiš kar precej, zapreš in imaš mir cel dan.Tudi za vzdrževanje se firma zelo potrudi, od začetka je vzdrževalec prišel celo 3x, da je osebno razložil in pokazal kako se zadevi streže. Izkoristek je odličen (glede na to, da fasade in oken še nismo zamenjali). Pa še subvencija pride v poštev (vsaj pri nas je).

Ninja24

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

31. okt 2013 8:11

Iz osebnih izkušenj: pri peči glej, da so vratca in samo kurišče dovolj velika (kurišče dolgo nad pol metra), da ti res naložiš enkrat na dan, ampak takrat obilno, ne da hodiš not metat posamezne trske, od tega ni nič. Pa tudi pri pripravi drv ni toliko dela, ne z žaganjem in ne z sekanjem. Kuriš večje kose. Zalogovnik mora biti dovolj velik, da pokrije nočne potrebe po toploti in da kompenzira toploto peči, ko ta obratuje. To ti izračunajo v energetski pisarni (vsaj naj bi morali, brez, da ti ponujajo konkretne znamke in firme), tudi mojster, ki ti bo to postavljal, bi moral to znat, vsaj približno, iz izkušenj. In ne šparat pri sobni regulaciji. Kvalitetna regulacija ima tipalo zunanje temperature zraka, sobne temperature, tipalo dvižnega voda, tipalo peči in še kaj. Z tem si povečaš prihranek in ugodje, ker ni nihanj temperature prostorov. Oglej si tule: http://www.seltron.si/seltron-regulatorji.html. Je pa še nekaj; malo denarja, malo muzike in centralno ogrevanje se ponavadi postavlja za naslednjih 30 let, ne vem, če se splača šparat pri kvaliteti vgrajenega materiala. 

janko1

mhrastnik  

član od: 28.2.2014

sporočila: 16

3. mar 2014 23:51

Sicer pri nas kurimo na olje vendar je kolega lani posodabljal ogrevalne sisteme in začel kurit na pelete, pomojem je tu kupil če se ne motim http://www.tersus.si/peleti/peci-na-pelete.

 

Je bil kar zadovoljen z svetovanjem ter dostavo in montažo, pravi da dosti privarčuje pri ogrevanju.

Upam da ti je ta post v pomoč

 

lp

mhrastnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti