Obleka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. mar 2013 14:07

Domače izkušnje so take, da se je najbolje sprijazniti, da se okusi najstnic in tistih, ki po njihovih nakupih smemo nositi kreditno kartico, zelo razlikujejo, in da ima uporabiti veto smisel samo v resnično skrajni sili. Naj si torej punce same najdejo, kar jim je všeč - mamam, tetam in babicam pa še vedno ostane prizanesljivo hahljanje, ker vedo, kako se bodo punce čez 20 let tolkle po kolenih od smeha, ko bodo gledale svoje slike z valete in maturantskega plesa. 

Sonja

kozamurnik

sporočila: 2311

13. mar 2013 14:33

Točno tako, limnol, pri nas se že smejimo na ta račun.

 Zelo cenim  Vendeline napotke, tudi upoštevam jih nemalokrat, ampak tista prva oblekca hm, že manekenka, ki ji je to poklic, je ne zna nostiti in se drži kot kup nesreče, kaj šele mlada neizkušena šolarka.  Ne vem zakaj sem ob gledanju fotke dobila asociacijo na gorenjski kozolec, ki ga je pravkar obiskala divjad.

Obleke z ozkimi naramnicami ali celo brez njih  so  problematične celo za bolj izkušene in se jim je bolje izogniti, sicer se zna zgoditi da si bodo pokvarile dan z vlačenjem in popravljanjem. Nič kaj odraslo, bi rekla.

Je pa res, da je prekrižano dosti bolje.

 

 

 

 

murnik

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

13. mar 2013 15:09

limnol , ni dolgo nazaj, ko smo se dobili sošolci in sošolke iz osnovne šole, jasno, da smo s seboj prinesli tudi tiste davno posnete slike, je bilo smeha za nazaj in 10 let naprej

babka1951

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. mar 2013 19:14

kriznana je napisal/a:

No, ok, jaz spadam med "zavaljene", konfekcija nekje 48-50. In v teh Vendelini-nih, postih sem se znala malo boljše obleči.  Jaz pa kombinacije smo totalno mimo. Kar se tiče oblačil. Ker pa sem ponavadi skoraj vedno v hlačah. Bi si kdaj rada oblekla mogoče tudi kakšno malo krajšo oblekco. Imam pa kar močne noge v celoti. Je kakšna rešitev glede tega?

 

 



kriznana

Seveda je.

Je pa tako, da se punce, ki nekako niso sprijaznjene s svojim telesom, vidijo drugače, kot jih vidimo ostali. In ponavadi se XXL punce nekako nočejo videti in potem se skrivajo v hlače. Potem jim je tega dosti in si omislijo kako obleko, ki ravno ne pomaga in po takem debaklu se še bolj skrijejo v kaj vrečastega.

Vsekakor je potrebno videti, kakšno postavo imaš in potem se od tu igra naprej. Pri XXL punci je treba, za začetek, najti ustrezen kroj krila (ker se na temelju tega definira kroj obleke). Z naskokom najbolj prijazno je pencil skirt krilo, ki pokriva kolena. Od vzorce so najboljše prijateljice navpične črte, ostali vzorci so pa najboljši, če so "kar v eni barvi". Tudi XXL številke lahko nosijo žive barve, če je oblačilo dobro krojeno (itak se ve, da je XXL punca in naj to pokaže v dobrem kroju)  Krajše ne bi šla. Pri tej dolžini se vsake noge čisto dobro pokažejo.  Se pa velja pri tej številki izogibati vsem zvončastim krojem pri vsaki dolžini, ker to pa res ne pomaga.

Drugače je pa, kar se mene tiče, najbolje oblečena XXL punca na planetu igralka Octavia Spencer - evo je, ko je lani dobila academy award.  Je dobro guglati njene fotke iz različnih priložnosti, da se vidi, kateri kroji funkcionirajo http://www.youtube.com/watch?v=pzYZ_sMW6Eo.

 

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. mar 2013 19:18

kozamurnik je napisal/a:

Obleke z ozkimi naramnicami ali celo brez njih  so  problematične celo za bolj izkušene in se jim je bolje izogniti, sicer se zna zgoditi da si bodo pokvarile dan z vlačenjem in popravljanjem. Nič kaj odraslo, bi rekla.

Je pa res, da je prekrižano dosti bolje.

 

 

murnik

V konfekcijskih verzija take stvari delajo z daljšimi trakci zaradi tega, da se potem lahko zadeva skrajša. Ker v obratno smer se to ne da popraviti.

Pri nakupih oblačil velja pogledati ravno to - kaj se da podaljšati/skrajšati. To so ponavadi naramnice in dolžine rokavov in hlačnic.

In seveda je treba pogledati (sicer pri zadevni obleki to ni problem), kje je višina pasu in kje so tajlirani všitki (ker če niso tam, kjer bi morali biti, je malo verjetnosti, da se jih bo dalo šiviljsko dobro popraviti).

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. mar 2013 19:33

Lopatka je napisal/a:

Meni osebno je všeč tale: http://www.zero.de/Collection/Kleider/Chiffonkle

 



Lopatka

Je simpatična. Je pa tule nekaj, na kar velja opozoriti punce vseh starosti, tudi če ste že bile na valeti, ker vidim, da se velikokrat to dogaja tudi velikim puncam.

 Obleka ima problem, ki ga mame imenujejo "kaj pa naj se obleče za čez". Namreč, glavnina informacije na tej obleki se dogaja na naloženih volanih spredaj (zadaj v bistvu ni nič) in obleko, kjer se toliko dogaja na sprenjem delu, je težko kombinirati z jakno (ensotavno je tveganje, da se spredaj preveč dogaja, pa da bo rob jakne prišel ravno na sredino enega volana in se bodo proporci zakrili....). Obleka super funkcionira v vseh sočnih obdobjih, ko je pa manj kot 20 stopinj, pa malo manj.  Če bi morala izbirati idealne kos "za čez" bi zadevo verjetno reševala s kakšnim "plaščem"  kakšne smaragdne/fuksija/kobalt modre barvev kroju halje, material bi moral biti pa mešanice svile in mikrofibre in potem bi nosila čevlje take barve kot je plašč.  S tem, da bi potem morala premisliti, kam še bi se dalo obleči tak plašč. In okej, če je kdo v kaprici, da nujno razbi "nekaj za zraven", potem to kaprico tudi plača, pri valeti pa velja pametneje obračati evre in cente.

 

Skratka, punce, vidim, da ste lačne novih oblačilnih lekcij, ni druge, kot da napišem report

Vendelina jr.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. mar 2013 19:54

Vendelina jr. je napisal/a:

Drugače je pa, kar se mene tiče, najbolje oblečena XXL punca na planetu igralka Octavia Spencer - evo je, ko je lani dobila academy award.  Je dobro guglati njene fotke iz različnih priložnosti, da se vidi, kateri kroji funkcionirajo http://www.youtube.com/watch?v=pzYZ_sMW6Eo.

 



Vendelina jr.

 

Ta obleka je res zelo primerna, ženska zgleda zares huda, ne glede na kile, sem pa pogledala še ene par njenih slik in ene so čiiisto zgrešene, recimo tale:

http://www.justjared.com/photo-gallery/2628064/viola-d

JJ

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

13. mar 2013 21:42

Vendelina, hvala.

Zadela v nulo še posebej z prvim odstavkom.

No , jaz sem,  kakor vidim podobne postave kot Octavia Spencer. Dovolj me je povsod. Še posebej pa me moti moj plavalni obroč. In to samo zato, ker uporabljam šampon za povečan volumen.

No bom nekaj poiskala za sebe, ni hudič, da se ne bom dober počutla v eni kikli, ter ne bom kot en poln žakel krompirja

kriznana

kozamurnik

sporočila: 2311

14. mar 2013 6:35

Vendelina, lahko narediš še kak  tematski blog,  posebej   za valete in maturo, vidim da se vprašanja vedno znova pojavljajo in ponavljajo. Pa še eden za poroke in eden za svečane priložnosti in eden za- pogrebe tudi.  Tu se zadnje čase obnašamo in oblačimo precej mimo, cirkuško celo.

Dela in bhvaležnih bralk ti zagotovo ne bo zmanjkalo!

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti