Obleka

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

tema odprta - 11. mar 2013 13:03 | ogledi: 13.691 | odgovori: 117

Pozdravljeni,

 

hči ima letos valeto. In, ker nočem ponoviti napake izpred desetih let, ko sem takrat za sina zadnji dan iskala hlače in srajco, že sedaj razmišljam v tej smeri. V mislih že ima izdelano, vendar kolikor sva gledali po trgovinah, je malo upanja, da bi našli takšno. Mogoče katera ve, koliko cca računajo šivilje? Ne poznam nobene, sem pa iz okolice Celja. Hvala že v naprej za kakršno koli informacijo.

 

LP

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. mar 2013 17:17

Verjamem, da ima hči "v mislih že izdelano" in da tistega, kar ima ona v mislih, ni v trgovinah.  Je pa tudi tako, da če nimaš rutine obiskovanja šivilje, ki poleg šivanja razume tudi oblikovanje (skratka, malo več od tehničnega znanja, je treba znati tudi proporce), potem sedaj ni pravi čas za iskanje šivilje. Ker imata veliko možnosti, da bosta udarili mimo tak v kroju )punce se pri petnajstih obupno rade šemijo v nekaj starejšega in potem je to grozno, ko se rinejo v korzetne obleke, ki jih psihično še ne obvladuejejo) in potem še v izvedbi.

Raje se še malo išlče oblekico.

Sicer imajo vsako leto v Emporiumu (BTC) akcije za valete in maturantske plese in kolikor sem pogledala, je nekaj kosov čisto simpatičnih že v trgovini.

Drugače jo pa letos precej simpatične male prosojne oblekice (za punce vseh starosti) - spodaj je potem še ena podloga v kožni barvi.  In z naskokom so najbolj simpatične oblekice v kolekciji Blugirl (okej, ni treba kupiti originalov, ampak tudi pri Zari se kaj v tem stilu najde). http://www.youtube.com/watch?v=2Ajb5wBsrQw

Zraven se kombinirajo balerine in jaknica. Ali barvasdta lederjaknica ali pa kakšna jaknica srebrne ali zlate barve, zraven pa balerine v eni od naslednjih barv: fuksija roza, limonino rumena ali pa kobalt modra.

Upam, da to za prvo silo pomaga.

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. mar 2013 18:23

Dorothy perkins ima super oblekice V emPoriumu. Veliko ceneje kot sivilija in blago, ki se meni zdi zelo drago. Vendar ce ima nekaj v glavo ubito jo tezko prepricas. ce ni res zelo enostavna obleka pa tudi sivilije naceloma sproducirajo najvec nekaj podobnega originalu in potem spet ni tistega veselja.. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. mar 2013 18:25

Aja nazadnje sem par lepih dekliskih oblekic videla v porocnem koticku na dolenjski samo so pa 120€ in gor.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

12. mar 2013 7:21

Meni bo šivilja za zelo preprosto poročno obleko (korzet s čipko in rokavi in preprosto krilo na A) računala okrog 200€. S tem, da sem za samo blago dala še 85€ (kar je v bistvu zelo malo, samo čipka je bila zares draga, 50€ meter). Za poročno obleko je to kar ugodna cena, sem pa tudi sama taka kot tvoja hčerka in za posebne priložnosti dam vedno šivat, ker je lahko čisto po mojem okusu. Pri tistih v trgovinah vedno najdem kakšno "napakico".

JJ

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

12. mar 2013 9:08

Tale Blugirl kolekcija je pa res uau. Vendelina jr., ti vedno izbrskaš čudovite stvari. Upam, da je oblačilni report že na poti :D

 

Vesnuska

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

12. mar 2013 9:09

Hvala za nasvete. Ja, bova šlo pogledat v ljubljanske konce, mogoče pa najdeva kaj. V skrajni sili lahko potem pomaga tudi šivilja.

 

LP

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. mar 2013 10:07

Jaz bi priporočala šiviljo samo, če jo res poznate in imate že izkušnje z njo, se pravi: če iz lastnih izkušenj veste, da je tisto, kar sešije, res tako, kot ste vi hoteli. Ker v praksi je dostikrat tako, da izdelki niso ravno taki, kot si človek zamisli, razlogi so pa lahko zelo različni in nikakor niso vedno samo na eni strani. Tako da, če nimate številke šivilje že leta v svoji beležnici, raje poiščite kako luštno oblekco v trgovinah. Kolikor imam izkušenj z najstnicami v našem rodu, je par mesecev čas, ko se lahko tudi okus in predstave mladih dam spremenijo za 180o.

Sonja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

12. mar 2013 12:08

špela 100,    oglejta si spletno stran "BY AMERICAN", mi imamo letos tudi valeto mlajšega vnuka, sem slišala njegove sošolke ob pogovoru, kako imajo tam "luštne" oblekce in vse dodatke, veliko srečein lp

babka1951

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

12. mar 2013 13:16

V By American sem vedno v izložbi videla tak kič, da kr glava peče. Jaz bi se ga izognila v velikem loku.

Poglejte v Emporiumu, Zari ... Pa šivilije tudi jaz ne priporočem, ker bo sigurno boljši rezultat, če kupite eno luštno mladostno oblekico.

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

12. mar 2013 15:23

Tudi jaz ne priporočam BY AMERICAN. Meni se to res zdi nek pocen kič, tudi odnos prodajalk, ko sem bila tam je bil OBUPEN! Pojdite raje v H&M, New Yorker, Zaro ipd. Vendelina je pokazala krasne oblekce, ki so tudi letom primerne. Ko sem bila na kakšni valeti, so mi bile najbolj všeč punce, z oblekicami, ki so imele A linijo in jih lahko punce nosijo še poleti. 

tamalaursa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti