Kulinarični plan za leto 2013

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. feb 2013 16:52

Moj plan je koncno narediti svoje listnato testo in tudi kvaseno kot je vanja napisala. V nacrtu imam kupiti tudi miso pasto in jo uporabljati :) pa izpopolnjevat se v kuhanju-pecenju mesa v pecici. 

in tisti gigantski raviol s spinaco in rumenjakom tudi zelim usvojiti..

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 25. 2013 20:12

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

25. feb 2013 17:25

Kot sem že pri Hofer moki zapisala, je moj bavbav kvašeno testo. Ta Olimp moram letos osvojiti!!!!

marjja

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

25. feb 2013 19:47

Evo sem šla prav pogledat katere začimbe sem dobila v dar: čili, indijski curry, galanga, cimetove palčke, žafran, črni poper in list kafirja (pojma nimam kaj je to). Tako da mamamia, če imaš kak dober recept za pravo uporabo teh začimb, se z veseljem priporočam. Res ne bi rada že v prvi rundi zaman porabila vseh začimb.

Gigi_84

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

25. feb 2013 21:35

Vsaj enkrat tedensko skuhati nekaj iz mojih številnih kuharskih knjig. Ampak tako, da pridejo na vrsto vse, ne samo tiste "najbolj priljubljene".

jkd

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. feb 2013 22:38

jkd je napisal/a:

Vsaj enkrat tedensko skuhati nekaj iz mojih številnih kuharskih knjig. Ampak tako, da pridejo na vrsto vse, ne samo tiste "najbolj priljubljene".



jkd

 

Jaz to željo izpolanjujem že nekaj let. Imam okoli 150 kuharskih knjig, le redke so, iz katere nisem uporabila vsaj enega recepta.

No, pred dnevi sem si kupila še eno, 320 receptov s petimi sestavinami, včeraj pa dobila še Jordansko kuharsko knjigo.

 

 

mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

26. feb 2013 9:07

Nič ne načrtujem za naprej ,vsak dan sproti.še to ne vem,kaj bom drugi dan za kosilo Imam pa polno beležko priljubljenih receptov in bi rada začela s preverjanjem kakšne dobrote se skrivajo v receptih...

lp goga

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. feb 2013 9:23

Mamamia, ti si pa kot Alenka Vrabec, ali je pa ona kot ti, čeprav je gospa precej starejša. Občudovanja vredno!

 

naor

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

26. feb 2013 23:05

Nabrati več zelišč za čaj, predvsem pazit na lipo, materino dušico in šentjanževko. Nabrat smrekove vršičke (enkrat bom poskusila z borovimi vršički), ker so zaloge izpraznjene. Nabirat gobe in borovnice, če bodo.

Usvojiti naslednjo stopničko v zelenjavnem vrtu (pač splošne zadeve, ki jih imate izkušene vrtnarke v malem prstu).

Pa skoraj bi pozabila - ena prvih reči bo čemaž. Kakšna vrečka več za v skrinjo, kakšen kozarček pesta več. Čemaž pa zdajle res prav težko čakam.

V kuhariji sem pa še precej na osnovni ravni (ampak žganci so pa pod streho), tako da karkoli novega in predvsem uporabnega in ponovljivega bo ok.

rag_doll

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. feb 2013 11:14

Da ne omenjam še vse ostale revijalne navlake, izrezkov iz časopisov, rokovnikov, posebnih izdaj številnih revij, pa knjig po raznoraznihtemah (na primer Kuhajmo z olivnim oljem, na čokoladne teme in knjige o tortah ...). Ja, se nabere.

 

Zdaj namenjam pozornost redkejših kuharskim knjigam, recimo Azerbajžan, Turkmenistan, imam eno lepo knjigo o ramazanski kuhinj, zanimivo postavljeno (pol je arabske, se torej lista  z desne proti levi, pol v francoščini), Senegambija se najde itd ...

 

naor je napisal/a:

Mamamia, ti si pa kot Alenka Vrabec, ali je pa ona kot ti, čeprav je gospa precej starejša. Občudovanja vredno!

 



naor

mamamia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

27. feb 2013 11:43

Podobno kot bannana se bom, upam, spopadla z listnatim testom in kvašenim listnatim testom. Tudi makroni me mikajo. Joj, pa pustni krofi! Ti mi kravžljajo živce že kar nekaj časa.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti