Kulinarični plan za leto 2013

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

6. apr 2013 20:00

Malo hecno sem se izrazila. Tudi meni je to veliko masla. V splošnem vedno gledam na količino maščob in to količino zmanjšam, kjer je mogoče(light skuta, kremni sir...) So pa recepti, kjer zmanjševanje nima smisla. Listnato ali pa krhko testo je tak primer.

Da sem se bala koliko bo masla sem zapisala zato, ker v receptu iz moje knjige Le cordon bleu, je razmerje moka maslo kar 1:1, zato recepta niti nisem preizkusila.

Takšnih zadev ne pečem pogosto, včasih me pa vendarle zamika, narediti kaj imenitnega in v francoskih receptih je to navadno povezano z enormno količino masla.

Recept bom preizkusila iz tretine mase, upam da bo vseeno uspel, ker včasih v receptih odsvetujejo zmanjševanje količin.

 

 

Vesnuska

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. apr 2013 20:25

Vesnuška, v eni moji knjigi so pariški rogljički in croissants dve različni zadevi. Croissants imajo 30% več masla, kot pariški rogljički, kar je 400g masla na 500g moke. Moram reči, da so meni pariški več kot dovolj mastni. 

Drugače tudi jaz sklestim količino maščobe pri kuhariji. Pohanega itak ne jemo, tile rogljički so bili bolj preizkus moje spretnosti kot karkoli drugega. Zdaj vem, da le niso tak bau-bau, kot pravijo.

Glede na to, da se dobijo odlični masleni za $1,50, jih doma zelo verjetno ne bom več delala. 

Vanja

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

6. apr 2013 20:35

Vanja  za tvoje umetnine,

tudi jaz bi se rada naučila delati listnato testo, pa še kvašeno listnato tudi,

poleg tega imam letos v planu domače testenine,

pa kot JJ nakup MUM-a, naš 30 let stari multipraktik sicer še ni shodil, pa vseeno.

tabu

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. apr 2013 20:52

tburgar je napisal/a:

poleg tega imam letos v planu domače testenine,

 



tabu

Jaz delam domače testenine izključno po temle sistemu. Narejene so tako hitro, da mi niti na misel ne pride, da bi jih naredila kako drugače ali na zalogo in jih sušila. Če delam rezance, jih narežem na mašinco in ne na roke. Vse skupaj s čiščenjem površine mi ne vzame več kot 10 minut.

http://www.youtube.com/watch?v=C0XVDpPBHho

 

Vanja

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

6. apr 2013 23:06

Ta sistem je tudi meni top. In če smo že pri planu 2013 - ravioli s pistacijami so že eden od projektov.

Čarli08

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. apr 2013 8:04

Tudi sam delam domače testenine. Vse odkar sem to videl pri NOVAKOVIMA. Pol sem samo izpopolnjeval. Ne jem pogosto testenin in če že, pol si pač naredim domače. 
Drugače pa imam seveda par posebnih iz trgovine, ter ene SUPER FINE iz ene bio trgovine, kateri so pa bili darilo. Res so slastni!!

Moji projekti in zaobljube:
Še naprej pisat romane na KULINARIKI in vam iti na "simpatično" živce, se dalje izpopolnjevati v kuhi/peki, najti še zanimivejše in bolj eksotične kombinacie za zajtrk ter PREDVSEM uživat v vaši družbi, vašem pisanju in prebiranju receptov!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. apr 2013 11:23

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Mamamia, a si kimchi že kdaj jedla?

 

Moj plan za letošnje leto se zaključuje. Tukajle je produkt včerajšnjega dela. Croissanti ali pariški kifeljčki so izpadli tako lepi, da se jih kar nisva mogla nagledat.  

 

 



Vanja

 

Ne, nisem, bi pa šla to poskusit v kratkem ..., baje je v svernem delu bolj zanimivo kot v južnem

mamamia

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

7. apr 2013 12:00

Vanja, hvala, bom preštudirala video, MBrando saj Novakova sem tudi gledala,

no enkrat bo že potegnilo, kupit pa moram tudi strojček.

tabu

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

7. apr 2013 12:48

Jaz za testenine uporabljam "recept" ki mi ga je povedala mami. Na 500 g moke dodam 5 jajc. Testo je boljše, če je bolj trdo kot mehko in če počiva vsaj 1 uro. Potem pa samo v strojček pa je . Vanja ti si pa res neverjetna. Krasne stvari delaš! 

tamalaursa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2013 15:24

@mamamia, Kimchi ni kaka posebna sreča. (povedano kar se da vljudno) 

@tamalaursa, JAmie ima popolnoma enako razmerje sestavin kot tvoja mama, samo testo spusti skozi na mašino za rezance, da aktivira gluten (upam, da sem prav prevedla iz angleščine) in je postopek opravljen na tik-tak. Vsa poanta domačih testenin je v tem, da so sveže. Zato se mi zdi nesmiselno, da bi jih naredila en kup in jih imela par dni razstavljene po celi bajti, da se posušijo. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti