Kaj me moti

tema je zaklenjena

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

26. apr 2013 11:18

Trenutno me najbolj modrovanje o ginekoloških temah, mislim če to sodi na kulinariko ?! Opisovanje različnih vaginalnih vstavkov, skledic in ne vem kaj še je milo rečeno neokusno na portalu kjer je glavna tema hrana. In ker sem zelo vizualen tip z bujno domišljijo včasih že ob samem naslovu teme rahlo slabo.

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. apr 2013 11:33

silvija65 je napisal/a:

leandros je napisal/a:

Mene pa moti, da lastniki psov, nimajo svoje ljubljencepripete na vrvice in potem bog ne daj, da kakšnega od teh lastnikov prosiš, da psa pripne na vrvico. Prejšnji vikend mi je ena od tovrstnih lastnic dvignila pritisk na 500, saj sem bila takoj etiketirana, da ne maram psov in da seveda potem tudi ljudi ne marem. Gospodičnici niti na kraj pameti ni prišlo, da se morda nekateri bojimo psov in da nam res ni prijetno, da ko gremo teči v park in naletimo na odvezanega psa in ki se ti po možnosti še zaplete med nogami, res nimamo dobrega občutka. Za povrhu vsega me je še ozmerjala in pošiljala naj grem jaz drugam, če me motijo psi!!!! Še bolj mi je "fajn", ko so potke v parku fino posrane od pasjih drekcev, lastnikom psov pa niti na kraj pameti ne pade, da bi za svojim ljubljencem pospravili.             



leandros

,

Mene pa moti, da vsi, ki ne marate psov, vidite vsepovsod drekce, nevzgojene pse,

*Bistvo našega življenja je v pomoči drugim. Če jim ne moreš pomagati, jim vsaj ne škoduj. (Dalajlama).*



silvija65

 

Draga moja, tule si pa mimo brcnila. Dalajlama bi poskrbel, da v parku ne bi bilo pasjih drekov, ker ti lahko škodijo. In lastniki spov morajo za svojimi ljubljenčki pospravit drek. Pika.  Ne škodi pa leandros, ki teče po parku, njej in ostalim tekačem in sprehajalcem pa  škodijo lastniki psov, ki svojih štirinožcev nimajo na povodcu, ko so v parku in na ulici. Tudi predpisi to določajo.

Da ne bo pomote: smo izpričani pasjeljubci, lastniki dveh psov, velikega cane corsa in majhnega višavca. In nam na misel ne pride, da bi z njima hodili naokoli brez povodca.

In nevzgojene pse in drekce vidimo tudi ljubitelji in lastniki psov in nas to moti. Pes ni človek, še vedno je žival. In me zanima kako boš ravnala, ko bo tvoj otrok s prsti pobrskal po pasjih iztrebkih na travniku ob igrišču ali v parku. Če samo to neprijetnost navedem.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 26. 2013 11:34

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

26. apr 2013 13:31

hedonist je napisal/a:

Trenutno me najbolj modrovanje o ginekoloških temah, mislim če to sodi na kulinariko ?! Opisovanje različnih vaginalnih vstavkov, skledic in ne vem kaj še je milo rečeno neokusno na portalu kjer je glavna tema hrana. In ker sem zelo vizualen tip z bujno domišljijo včasih že ob samem naslovu teme rahlo slabo.



hedonist

 

Predlagam administratorjem, da se uvede en tak trikotniček, kot na TV, ki označuje neprimerne vsebine za nedorasle osebe. Naslov teme pa se naj seveda pokaže šele potem - ko že klikneš

Poskrbimo za naše moške, da jim ne bo nerodno ali slabo

začetnik

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

26. apr 2013 13:50

silvija65 je napisal/a:

leandros je napisal/a:

Mene pa moti, da lastniki psov, nimajo svoje ljubljencepripete na vrvice in potem bog ne daj, da kakšnega od teh lastnikov prosiš, da psa pripne na vrvico. Prejšnji vikend mi je ena od tovrstnih lastnic dvignila pritisk na 500, saj sem bila takoj etiketirana, da ne maram psov in da seveda potem tudi ljudi ne marem. Gospodičnici niti na kraj pameti ni prišlo, da se morda nekateri bojimo psov in da nam res ni prijetno, da ko gremo teči v park in naletimo na odvezanega psa in ki se ti po možnosti še zaplete med nogami, res nimamo dobrega občutka. Za povrhu vsega me je še ozmerjala in pošiljala naj grem jaz drugam, če me motijo psi!!!! Še bolj mi je "fajn", ko so potke v parku fino posrane od pasjih drekcev, lastnikom psov pa niti na kraj pameti ne pade, da bi za svojim ljubljencem pospravili.             



leandros

,

Mene pa moti, da vsi, ki ne marate psov, vidite vsepovsod drekce, nevzgojene pse,

*Bistvo našega življenja je v pomoči drugim. Če jim ne moreš pomagati, jim vsaj ne škoduj. (Dalajlama).*



silvija65

Vidiš Silvija65, to je točno to kar sem napisala v svojem prispevku!! Zakaj me takoj obtožiš, da ne maram psov? Kako ne moreš razumeti, da se BOJIM PSOV in da me oblije sveta groza, ko mi nasproti prilomasti kakšna velika odvezana mrcina ali pa kakšen majhen odvezan kužek??!! Zakaj tovrstni lastniki psov ne spoštujejo zakona (in med njimi si očitno tudi ti), ki pravi, da mora biti pes na povodcu, zakaj v končni fazi ne spoštujejo in poizkušajo razumeti take kot sem jaz, ki se bojim psov in  zakaj bi sem morala jaz odstraniti iz parka in ne bi smela biti v parku, če me moti odvezan pes????!!! Dovolj prostora je za vse, samo če bi spoštovali drug drugega!     

 

leandros

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. apr 2013 14:07

No, pa da še jaz pristavim svoj piskrček, v stilu smrkca Zmrde bi lahko rekla: "Sovražim kolesarje, ki se vozijo po pločnikih in po conah za pešce  in kot dodatek temu, če se že mroate, se ne obnajšate tako kot da ste sami na svetu." Ravno danes je na Čopovi eden skoraj podrl moškega na invalidskem vozičku. In mirno odbicikliral dalje.

 

PS Sem tudi sama kolesarka (in pasjeljubka), ampak na pločniku me ni videti, v peš coni pa velja, da se moraš kot kolesar gibati s hitrostjo pešča, tam se raje prelevim v gurajočo pešhodko.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. apr 2013 14:12

Točno tako, kot je zapisala lenadros.

Nekateri lastniki psov razumejo samo jezik, ki ga sami govorijo: sem v eni drugi temi že zapisala, kako smo rešili zadevo, ko sem se po parku sprehajala z našim bullmastiffom, ki je bil seveda na povodcu, nasproti pa so prišli fantje s spuščenim pitbullom (ki so lahko sicer prave pasje muce, če so le lastniki pravi). Malce so provocirali, njihov pes se je malce motivilil okoli našega, potem sem pa jaz malce popustila povodec in jim rekla, naj si nikar ne želijo, da povodec tudi spustim. Je bilo dovolj, da sem samo malo popustila povodec, se je naš pes ustopil, rep mu je obmiroval in je zarenčal v spuščenega pitbulla. Je ta pes sam razumel sporočilo našega, da je bolje, da se sam umakne, in se tudi je. Sta se psa sama zmenila, da nima smisla ... Žalostno, ko so psi pametnejši od lastnikov.

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. apr 2013 14:33

Mene v zadnjem času zlasti pojezijo vozniki, ki ponoči ne znajo switchat med dolgimi in kratkimi lučmi (navadno ponosni lastniki doma inštaliranega kompleta ksenonk, ki ga pred tehničnim pregledom odšravfajo in ga potem prišravfajo nazaj); najrajši bi si pred zadnjo šipo namontirala kakšen 500W halogenski žaromet, obrnjen nazaj, sanjarim pa tudi o "light sabre" iz Starwars. Uporaba pisarniškega laserja bi bila menda kazniva. Pa tisti "bejšte jest grem", ki že od daleč blinkajo in se mi s hitrostjo +200/h poskušajo nabit v rit, kadar prehitevam kolono tovornjakov. Pa tisti, ki parkirajo direkt pred vhodom štacune, ker njim je pa res pod častjo, da bi šli peš 20 metrov do parkirišča, ali se pa naserjejo na sredo kolesarske steze pred kako hamburekdžinico, verjetno iz istega razloga. Skratka, vsi tisti, ki imajo pleh za podaljšek tiča (neodvisno od spola) in ne kapirajo, da si cesto delijo tudi z drugimi, pa da jim ne bo krona padla z glave, če naredijo tri korake peš. lp, proxima

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

26. apr 2013 15:11

Proxima, tule se pa strinjam s tabo - kar se parkiranja tiče - na bruhanje mi gre, ko na mestih za invalide vidim parkiran avto brez invalidske kartice, groza, zakaj je treba biti tako neuvideven? Še posebej me pogreje, ko iz takega avta stopi mlad človek.... in ne, ne kupim razloga, da greš samo za dve minuti v trgovino, da rabiš samo eno stvar, da boš avto takoj premaknil/a....od najbolj oddaljenega parkirnega mesta do vhoda ni več kot 100 m, kar za zdravega človeka ne bi smel biti problem. 

 

LP

 

Saša

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. apr 2013 15:12

Matr hedonist, ti si pa žleht! Pa kaj ti je treba odpirat uno temo, jaz se je daleč izogibam, pa pridem tukaj in ti mi narediš povzetek. Sama žlehtnoba te je.

Pa če smo že pri motnjah: mene motijo  " pametni " tipi pred veletrgovinami, ki parkiraju pri vhodu ali na mestu za invalide.

ežoj

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

26. apr 2013 21:39

Silvija 65 : Mene pa moti, da vsi, ki ne marate psov, vidite vsepovsod drekce, nevzgojene pse,

*Bistvo našega življenja je v pomoči drugim. Če jim ne moreš pomagati, jim vsaj ne škoduj. (Dalajlama).*

Najprej: pse imam rada, tudi doma smo imeli psa. Z živalmi imam drug problem: če psa ali muca samo pobožam, se v trenutku naveže name in gre v veliko primerih kar z mano. Prav resno mu moram zabičati, naj se vrne k svojim gospodarjem, potem pa se mi prav smili, ko je žalosten. Torej nisem sovražnik psov, drugače bi bežali pred mano.

Moti me pa to, da ima pes več pravic pri nas, kot moj otrok! A si zamislite, da bi po primernih mestih postavili :"Stranišča za dojenčke", kjer bi lahko mamice pustile polulane in pokakane plenice, ne pa da jih vlačijo s sabo? In tam bi dobile lepo vrečko, da bi kakec zapokale?  

Oh, kar pomislite, koliko situacij je, ki so psom dovoljene, ljudem pa ne. Koliko časa si ljudje vzamejo vsak dan za kosmatince, primerjajte ta čas z druženjem s otroci in starši.

Če ne moreš pomagati, vsaj ne škoduj. (Dalajlama) Prosim, da se v bodoče na par metrov izogneš s psom vsaj privatnim parcelam in ne delaš škode in umazanije. Bi šlo? Od vseh enako mislečih pričakujem pomoč pri ozaveščanju lastnikov psov, pa bo kmalu bolje, ali ne?

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti