Kaj me moti

tema je zaklenjena

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. apr 2013 15:38

@kuhinja.slo; še vedno vse po predpisih. Če se nekdo počuti varnega pri nižji hitrosti, bodimo strpni in s tem olajšamo življenje njim in nam. Večji problem so še vedno tisti, ki vozijo 20 več kot manj.

Commis débarrasseur

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. apr 2013 17:07

Kuhinja,

v katerem Maribori pa ti živiš? V tistem, ki ga jaz poznam, pač ni tako. Pa tudi Kanglerjevi radarji pravijo drugače. Če je res, kar praviš, so pa samo odlično opravili svojo nalogo, pa še plačal ni nihče nič. Torej bravo radarji.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. apr 2013 18:42

Tole dobiva vse možnosti enega ornk multilateralnega  krega. Yeee.

BTW, vražički so zato, da se označi sarkastičnost, če kdo ni štekal.

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

20. apr 2013 19:36

Uuuuuuuuu, hvala za prevod.

Bajdevej, takale pocen eskivaža je pač ena pocen eskivaža, pa hudički gor al pa dol.

 

                         (še vedno imam rajši žabce, imajo perspektivo press)

                                                     

Mygrace

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

20. apr 2013 21:37

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Slovenci ste (smo??) zelo potrpežljivi do voznikov avtomobilov tujih tablic.  Preverjeno/opaženo na lastni koži.  

  Vanja

Aha, odkar imam avto z registrsko s čisto drugega konca Slo, opažam enako.

tulka

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

20. apr 2013 21:59

Za Limnol. 8 ur dnevno sedim za volanom, nisem slep, vozim se z enega konca na drugi konec Maribora, ob vseh mogočih urah in to kar sem napisal drži. Tukaj živim že 60 let in tako slabih voznikov kot opažam zadnje čase še pri nas ni bilo. Kar se prehitrih voznikov tiče, tega je povsod dovolj. Glede radarjev pa tole: tako kot bom jaz udarjen po žepu, tako boš tudi ti ( mislim glede odškodnine Iskri ), pa me zanima, če boš potem še pisala bravo radarji. 20 km manj si lahko vozila, ko je bilo v Mariboru 5 avtomobilov, ne pa sedaj ko je gneča. Mogoče pa imaš prav: bravo radarji. Ko boš plačala kazen na Kanglerjevem radarju, idi malo v Kanglerjevo lutkovno gledališče na sprostitev, potem se eno dva krat zapelji okoli Kanglerjevega rondoja da ugotoviš, kako je nespametno imet rondo na sredini, nekaj sto metrov naprej in nazaj pa deluje semafor, pa malo vozi slalom po Kanglerjevih luknjah na cestah, potem se boš mogoče spomnila, da so o tem pisali tudi tuji novinarji, ko je bil Maribor še EPK. Brez zamere Limnol, daj sončna očala dol ko voziš. Lp

kuhinja.slo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

21. apr 2013 9:40

Za kuhnja.slo, od limnol, z ljubeznijo (rodna gruda je le rodna gruda):

Nimam še 60 let, pa še teh, kar imam,  sem večino nabrala izven Maribora. Sem pa vseeno kar pogosto tam in kake velike razlike glede vozniške kulture med Mariborom in Celjem ali Koprom ali Jesenicami ali Žužemberkom ali Ljubljano ni. Povsod so divjaki in povsod so taki, ki gredo bolj na ziher, pa raje malo manj (in se mi prav tako zdi, da je enih in drugih povsod približno enako). Očitno ti pač bolj opaziš in si bolj nestrpen do tistih, ki so malo počasnejši od tebe, kot do tistih, ki so muškarčine pa udri do daske. Mene, recimo, veliko bolj kot prepočasni motijo tisti, ki ne dajejo smerokazov, ker kaj pa koga briga, kam oni gredo, bodo že drugi uganili in se umikali, kdo jim je kriv.  Tebe očitno ne - smo pač različni.

Glede plačevanja - kar plačujte vašega župana, demokratično je bil dvakrat izvoljen, prav tako kot naš, ki je s svojimi podvigi še bolje poskrbel, da bomo imeli naslednjih nekaj desetletij kaj plačevati. Mislim, da je za vse nas najtežje spoznanje, da smo za kar precej *****, v katerem smo, krivi kar sami. Pa če še tako glasno trobimo, kako nimamo nič pri tem (tisti ponavadi še najbolj).

Zdaj - kdo vam koplje luknje po cestah, res ne vem, morate človeka pač drugače zaposliti, če mu je dolgčas. Naše ceste so jih tudi polne, pa ne verjamem, da so vse Kanglerjeve. Že res, da je agilen dedec, tako zelo pa spet ne (in videla sem jih zadnjič tudi v Novem mestu in Beli krajini), mora biti, da je bila na delu višja sila z večjim geografskim dometom.

Kaj imajo tukaj sončna očala, mi moraš pa še razložiti. A ko te sonce blenda, ti pritisneš na gas ali kaj?

Sonja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

21. apr 2013 10:41

kuhinja.slo, če je avatar tvoja slikca, se pa super držiš za 60 letnega dedca . In da se malo držim tudi naslova teme: zelo me moti, da politično bando vlačite na ta portal. Je veliko portalov, kjer bodo veseli tega, pa jih tam prežvekujte po mili volji.

Ognjič

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

21. apr 2013 11:03

Ognjič,

povsem prav imaš in . Se opravičujem vsem za smetenje, čeprav niso moji nameni prav nič politični. Ampak ko sem brala kuhinjev zapis (res zgleda prima kerlc za svoja leta) in sem po vsem ostalem prišla še do Kanglerjevih lukenj, mi je pa prste kar samo potegnilo na tipkovnico. Ne bom več. Obljubim. Vsaj do naslednjič, ko me spet kaj premami.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 21. 2013 11:03

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

21. apr 2013 16:59

Tudi jaz bom končal z luknjami in se rajši posvetil kuhanju. Slika je res moja, sem pa rojen 1951. Lp

kuhinja.slo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti