Kaj me moti

tema je zaklenjena

Mygrace

sporočila: 6506

18. apr 2013 22:54

Kozmos tudi brez Golice zna udariti tja, kamor je treba, se mi zdi....

 Pri nas poslušamo in gledamo in Golico in Veseljaka in Zeleni val in Krko in Roglo in še marsikaj. Je pred poslušanjem kar nekaj časa trajalo sicer, da so nekateri dojeli, da se z zavijanjem z očmi delajo norca iz samih sebe v bistvu....

Ne vem zakaj mi ob takih priložnostih, ko preberem kakšno takšno zgražanje, pride na misel una o izdajalcih.. so sicer čisto uporabni, mara jih pa nobeden ne.

 

(komu so namenjeni "naj pa sam ugane" press)



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 18. 2013 22:57

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. apr 2013 6:09

Zadnje čase se spet večkrat oglasim v Ljubljani, po pravici povedano, se mi zdi vsakič, ko jo obiščem bolj prikupna. Kaj se mi pa ne bi, saj je moj obisk vsakič okronan vsaj z enim novim mostom.

Šalo in sentiment na stran, nekaj me pa moti in me je zmotilo še posebej prejšnji teden, ko je izbruhnilo poletje in izvrglo na pločnike naše prestolnice množico s testosteronom zalitih kolesarjev.

Proti kolesarjenju in kolesarjem nimam prav nič, tudi jaz sem ena od teh, ki so nam miličniki tudi ob šesti uri popoldne izpraznili gume, ker smo nedovoljeno prečkali popolnoma zapuščen živilski trg. In so mi nasproti šole za arhitekturo, tam pred stopnicami, zmaknili tri kolesa. Prvič sem se šla pritožit na milico, edina korist od tega je bila, da so mi razložili, da bež ni uradna barva - drap pa je.

Skratka, znam vozit kolo (ja, tudi brez rok) in sem se vozila z njim v šolo in službo in si ga v večini krajev, kjer sem na počitnicah več kot tri dni tudi najamem.

Takemu kolesarskemu nasilju, kot sem mu priča že nekaj let v Ljubljani pa še nisem bila priča nikjer. Pa ne govorim o Nizozemski in Danski, saj konec koncev smo se vsaj v približno ravnih krajih vsi prevažali s kolesi.

Seveda je prva napaka v zarisovanju kolesarskih stez kar po sredi na pločnikih in med pešci, gre pa seveda za nekaj drugega - eno hudo jezo, ki nima prav velike zveze s prometom.

Tri tipe opažam trenutno med biciklisti - večina (upam) se pelje od doma do službe, v glavnem vsi ti, ki imajo običajno pripavljene pelerine in ostale sitnosti in to pospravijo tja, kjer jih bodo iskali jeseni. Eni gonijo pedale svojih železnih biciklov z eno ali nobeno prestavo  do svojih brezperspektivnih študijev in zaposlitev, drugi pa se odeti v "pametne tkanine" na ultralahkih bicikletah, ki praviloma niso opremljene ne z lučjo ne z zvoncem. Imajo celo društvo, verjetno podobno agresivno kot vsa ta društva "dejmo na tej njivi ki je neobdelana delat"

Eno znanko imam, Mojca se kliče, poznam jo že več kot petnajst let. 

Takole mi je rekla: Jaz dam mir ljudem, pa najrajši vidim, da ga tudi oni meni dajo.

Z bičikleto ali pa brez, pri nas je tako, da umakneš tistemu, ki se težje premika.

 

 

 

nola

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. apr 2013 6:20

noemi je napisal/a:

Kaj mene moti? Pa saj me ne čisto zares, no. 

Bi pa bilo bolj prijazno, da kdor v svojem pisanju vstavi povezavo na neko drugo spletno stran, izbere še, da se le-ta odpre v novem oknu. 

 

 

Noemi
Za to imaš desni knof na miški, z njim klikneš na povezavo in izbiraš med možnostmi "odpri v novem zavihku/odpri v novem oknu/shrani link/pošlji link etc... lp, proxima

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

19. apr 2013 6:59

Ognjič je napisal/a:

No, moja mama občasno gleda Golico in še nek podoben program, pa se kar dobro drži. Morda ji zaradi gledanja le-te ne seka na domišljavost, nadutost, prepotentnost...poskusite s kakšno manjšo dozo gledanja tudi tisti, ki toliko nergate kar naprej in se zgražate nad tistimi, ki imajo drugačen okus. Če dopuščate drugačnost v npr. spolnih usmeritvah, se potrudite tudi pri malenkosti, kot je glasba. 



Ognjič

 

Nekateri pač ne vidijo dlje od plota, ki jih omejuje... Da pa potem še drugim pridigajo o marsičem je pa že druga zgodba.

JJ

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. apr 2013 7:41

JanisJoplin je napisal/a:

Ognjič je napisal/a:

No, moja mama občasno gleda Golico in še nek podoben program, pa se kar dobro drži. Morda ji zaradi gledanja le-te ne seka na domišljavost, nadutost, prepotentnost...poskusite s kakšno manjšo dozo gledanja tudi tisti, ki toliko nergate kar naprej in se zgražate nad tistimi, ki imajo drugačen okus. Če dopuščate drugačnost v npr. spolnih usmeritvah, se potrudite tudi pri malenkosti, kot je glasba. 



Ognjič

 

Nekateri pač ne vidijo dlje od plota, ki jih omejuje... Da pa potem še drugim pridigajo o marsičem je pa že druga zgodba.



JJ

Glasba na tem in podobnih programih je sekundarnega pomena.

JJ, spomni se teme o Bratinovem blogu in potem sodi o zaplankanosti.

Lahko pa tole navežem z zgodbico, ki se mi je zgodila v enem od popularnejših kampov, v katerega sem nekako po silah kozmosa zašel. Dva para klenih slovenskih korenin sedita na plaži podkrepljena z nekaj pivi in s paštetami v roki, poslušata glasbo ala Golica. Mimo prideta moška, ki se držita za roke, žena pravi kok so pa ti buzli zaplankani, mož bi jih  pa s kolom pobil.

Ironično, Ognjič, da omenjaš spolne usmeritve v povezavi s to temo?

 

Commis débarrasseur

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

19. apr 2013 12:51

zzak1977 je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:

Ognjič je napisal/a:

No, moja mama občasno gleda Golico in še nek podoben program, pa se kar dobro drži. Morda ji zaradi gledanja le-te ne seka na domišljavost, nadutost, prepotentnost...poskusite s kakšno manjšo dozo gledanja tudi tisti, ki toliko nergate kar naprej in se zgražate nad tistimi, ki imajo drugačen okus. Če dopuščate drugačnost v npr. spolnih usmeritvah, se potrudite tudi pri malenkosti, kot je glasba. 



Ognjič

 

Nekateri pač ne vidijo dlje od plota, ki jih omejuje... Da pa potem še drugim pridigajo o marsičem je pa že druga zgodba.



JJ

Glasba na tem in podobnih programih je sekundarnega pomena.

JJ, spomni se teme o Bratinovem blogu in potem sodi o zaplankanosti.

Lahko pa tole navežem z zgodbico, ki se mi je zgodila v enem od popularnejših kampov, v katerega sem nekako po silah kozmosa zašel. Dva para klenih slovenskih korenin sedita na plaži podkrepljena z nekaj pivi in s paštetami v roki, poslušata glasbo ala Golica. Mimo prideta moška, ki se držita za roke, žena pravi kok so pa ti buzli zaplankani, mož bi jih  pa s kolom pobil.

Ironično, Ognjič, da omenjaš spolne usmeritve v povezavi s to temo?

 



Commis débarrasseur

 

Eni pa res nič ne razumejo, oziroma očitno nočejo razumet. Meni tisti blog pač ni všeč, nisem pa rekla da naj kozmos kaznuje tiste, ki jim je.

JJ

Mygrace

sporočila: 6506

19. apr 2013 13:43

O križbožji in kar je še takega!

Med Golico in kozmosom je itak milijon enih merskih enot....zadnje (no, predzadnje, da bom natančna) čase je popularna čustvena inteligenca in njene mere

Mer za intelektualni in siceršnji vsakodnevni dolgčas menda še niso pogruntali? Morda je nekako v zvezi z izventemskim čivkanjem ali pač kokodakanjem na enem kuharskem portalu?

Mimogrede: mi ni (čeprav mi je ) jasno, kao se lahko nekdo preserava z nekimi kozmosi, ko pa v neki drugi sapi nekega drugega dne izničuje kompetentnost kuharskega foruma v navezi bistveno bolj pomebnih vprašanj...

Se mi nekaj sanja o nekih bikih in jupitrih in da ni vse za vsacga...aaaaaaaaaaahaaaaaaahaaaaaaaaaaaaa...pa se mi tudi nekaj v spominski predalček nalaga, nekaj v zvezi z animalprintom škarpetov naše predsednice vlade, jaooooooo. No ja, tolikokrat ponovljena fraza iz Malega princa je spet dobila afirmacijo (pa pustimo ob kraju papagajsko ponavljanje le te): bistvo je skrito očem

 

Kar se pa piciklnov tiče.....če rasteš v mestu in se z njim vred razvijaš..ni problema. Vedno je problem, ko se nekaj ne vklaplja v percepcijo nekoga iz nekega drugega sveta.

 

 

Mygrace

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. apr 2013 14:21

Eni že kadijo , jaz pa še preštihala nisem... lp, proxima

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

19. apr 2013 15:02

Jao Proxima, ko boš imela "pridelek" ga malo nesebično razdeli - nekaterim bi prav koristil :) Se bodo vsi umirili in ob spremljavi Golice TV ugotovili, da jih v bistvu nič več ne moti. Moderator pa bo zaprl temo :) Pa hvala Kulinariki, da me je razsvetlila, da obstaja tudi Golica - le kako sem lahko tako tavala v temi ...

Gigi_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. apr 2013 15:17

Preden se pol foruma razjoče o blazni krivici, ki se jim dogaja, zaradi tega, ker se ne razume njihovo veselje do narodnozabavne glasbe in kar je še tega, naslednje:

- Narodnozabavna glasba je žanr. Meni ni posebej blizu, ampak spošutjem tiste, ki verjamejo v to glasbo in se temu primerno trudijo in delajo in dajejo v zadevo maksimum. In v ta raster spadjo Avseniki, pokojni Slak in njega dni so nekaj presežkov pokazali tudi pri Štajerskih 7. Ti so bili že toliko naprej, da so že razumeli logiko spotov (pa še denar, da so posneli kvalitetne) - prva dva sta se dogjala pred tem časom.

- Ostalo je pa več-ali-manj šodr. Šodr v smislu enoglasnega prepevanja, šibkih aranžmajev (resno, a so že slišali za harmonije?) in nepopisno butastih besedil v stilu "ne boš ti zizike.... rom-pom-pom". Tole, dragi moji, užaljeni ali ne, to je šodr. Se temu ne da drugače reči. In TV Golica daje temu šodru še sliko.  V izvedbi spotovm, kjer se en bend postavi na dvroišče in na plejbek brenka kitaro in je bend oblečen v nekaj,.kar so si sposodili pri lokalnem folklornem društvo in ima pevaljka frizuro, ki jo v vaškem frizeraju delajo od leta 1980 naprej. Kjer je edini akcija to, da pevka in kitarist delata z glavama buci-buc in je to kao pomenljivo. Pa to še žanr ni, to je ena sama šlamastika.

In kako jaz vem, kaj je na Golici? To vem zaradi tega.,ker sem ne po svoji volji, nekajkrat z daljincem prišla tja - ker je operater nekajkrat spremenil številke kanalov in je Golica dobila številko kanala, ki sem ga gledala pred numeracijo.

 To je, užaljeni ali ne, pa ne glede na to, kako je to stari mami všeč, vizualizacija bedastega. Kjer bedasto vlada, ni prostora ne za okus, ne za standarde, ne za opredelitev dobrega. Kjer vlada bedasto, je vedno samo kloaka, ki se spreminja v živo blato in golta. Velja to za vse sfere, ne samo za omenjeni televizijski program.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti