Kaj me moti

tema je zaklenjena

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. feb 2013 18:53

Mnenja pod receptom:

vaša vprašanja, izboljšave, spremembe in dopolnila, pa tudi kritike, le da niso žaljive!

Kot jaz razumem lahko vsega napišemo le da ni žaljivo? Ampak še vedno pišemo ne?

 

Migla, da ne boš samotarila! Sicer pa sej ne bo nič pomagalo ali ti je všeč ali pa ne...

Živi s srcem, ne z glavo.

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. feb 2013 20:03

kozamurnik je napisal/a:

Hm, ne  vem, jaz sem to razumela drugače; namreč da  migli ni všeč, da nekdo pod  njen ( ali tuj ,saj je končno vseeno) pripne link do svojega  recepta.  To tudi meni ni najbolj fer.

Pri crostati je bil en tak primer. Brez vsakega komentarja, le link do svojega recpta

 



murnik

 

 Tako sem tudi mislila.

 

Migla

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

5. feb 2013 14:27

Mene  linki pri komentarjih ne motijo. Če se mi ne zdi, jih pač ne kliknem. Me pa hudo motijo komentarji v stilu: ˝Tole pa izgleda dobro. Enkrat bom gotovo naredil/a.˝  ali pa: ˝Ooo, super. Je že v beležki.˝ ipd. To se mi pa zdi zgolj dvigovanje števila poslanih sporočil, nikakor pa ne prispeva h kvaliteti samega recepta in spletne strani. Dajte, komentirajte šele ko jed naredite, da bo imel komentar svojo težo. Pri tem seveda izvzamem prošnje za pojasnila postopka. 

Motijo pa me tudi recepti, pri katerih sestavine niso natančne. Ne mislim žlice, posodice..., čeprav so si tudi te precej različne, niti ne recepte, kjer so sestavine zgolj naštete in brez teže. Ne kuhamo vsi s tehtnico poleg.   Govorim o receptih, kjer je npr. ena konzerva fižola, ena salama, en kozarec medu, 1 bučka.... To se mi pa zdi čisto mimo. 1 sladka smetana?? Je mišljeno 2 dl ali  2,5 dl ali 5 dl, morda 200g??  Saj ni tako težko prebrati težo na konzervi. Teže pakiranj so različne, od proizvajalca do proizvajalca. In nekateri ne kupujemo npr. zamrznjene zelenjave za francosko in se nam zato niti sanja ne, koliko je zelenjave naj uporabimo. Takšni recepti so zame nepopolni in menim, da bi uredništvo moralo pred objavo zahtevati dopolnitev oz. to bi morala biti samoumevna odgovornost tistega, ki recept objavi. 

lollypop

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. feb 2013 17:27

In kaj misliš da ima uporabnik od števila poslanih sporočil? a dobi kakšno torto??

Z drugim delom se strinjam. Čeprav me pri slanih jedeh to ne moti. Ker jih tako ali tako prirejamo po okusu. Pri sladkih, kjer pa more štimat, da stvar uspe, je pa zelo važno. Tako se mi je zgodilo pri popularnih kremšnitah na kulslo, da je lahko ogromna razlika v žlicah - ali je zravnana ali zvrhana ali ameriška 15ml ali naša zvrhana. No, enrkat so bile kremšnite kljub istemu posotpku in času kuhanja pretekoče, drugič pa že kar malo pretrde. V navodilih pa ne piše nič natančnega. Tako sem si potem mislila da je še najbolj logično da narediš tako, da žlico potisneš v vrečko moke in izvlečeš ven in to je zvrhana žlica. eh...

silvija65  

član od: 30.1.2011

sporočila: 50

6. feb 2013 18:11

Mene pa te stvari sploh ne motijo. Zabavam se pri vaših komentarjih, pri vsakem receptu dosledno preberem vse komentarje in šele nato poskusim narediti dobro pecivo, ali dobro kosilo. Ker pa nimam fotoaparata poslikam z mojim telefonom, ki ima funkcijo samo na facebuk. Ampak drage moje kulinarčike ne se razburjat, vsi recepti so v redu, če so narejeni z dušo in ne z -  Pomagajmo začetnikom, saj ne mislijo slabo. Žalostno pa je, da ta večletni  imajo nešteto pripomb. Glejte v ta forum se mogoče včlanijo ta mladi in jim je vsaka izkušnja dobrodošla. 

Veste kaj, včasih se prav bojim kaj napisati. Za mlade kuharje, ki ne pregledajo vsega na forumih, na receptih, na ne vem kaj še na tej kulinariki, pa je vsak dober nasvet dobrodošel. 

Opazila sem, da vas je kar nekaj, ki se med sabo poznate in si kar spuščate opazke in vaša mnenja med sabo, kar je zelo slabo za naše nove člane. Kaj si bodo pa mislili o nas kuharicah .

 

silvija65

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

9. apr 2013 19:33

Loni je napisal/a:

In meni to popolnoma zadošča, navadno pogledam še tiste in se nato odločim za meni najbolj všečnega.



Loni Makaroni

 

 

Jaz počnem enako

vd007

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

9. apr 2013 22:07

silvija65 je napisal/a:

Mene pa te stvari sploh ne motijo. Zabavam se pri vaših komentarjih, pri vsakem receptu dosledno preberem vse komentarje in šele nato poskusim narediti dobro pecivo, ali dobro kosilo. Ker pa nimam fotoaparata poslikam z mojim telefonom, ki ima funkcijo samo na facebuk. Ampak drage moje kulinarčike ne se razburjat, vsi recepti so v redu, če so narejeni z dušo in ne z -  Pomagajmo začetnikom, saj ne mislijo slabo. Žalostno pa je, da ta večletni  imajo nešteto pripomb. Glejte v ta forum se mogoče včlanijo ta mladi in jim je vsaka izkušnja dobrodošla. 

Veste kaj, včasih se prav bojim kaj napisati. Za mlade kuharje, ki ne pregledajo vsega na forumih, na receptih, na ne vem kaj še na tej kulinariki, pa je vsak dober nasvet dobrodošel. 

Opazila sem, da vas je kar nekaj, ki se med sabo poznate in si kar spuščate opazke in vaša mnenja med sabo, kar je zelo slabo za naše nove člane. Kaj si bodo pa mislili o nas kuharicah .

 



silvija65

 

kalcicl

aanita  

član od: 10.12.2008

sporočila: 36

10. apr 2013 13:14

Pozdravljene,

pred nekaj dnevi sem poslala svojo prvo fotgrafijo, ki bi bila objavljena ob receptu. Brez težav sem fotografijo odposlala, nisem pa prejela nobenega odgovora, da je fotografija sprejeta ali da je premajhna, preslabe kvalite... niti, kdaj bi predvidoma lahko bila objavljena.

Sedaj že malo dvomim, da sem jo pravilno odposlala.

Lep pozdrav,

Anita

aanita

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

10. apr 2013 13:19

aanita, v Moji beležki, pod Moje fotke vidiš, kaj se dogaja s tvojo fotografijo, če ti še kaj ne bo jasno, se obrni na Bojana.

lp

mzm

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

10. apr 2013 23:20

Meni je pa Kulinarika.net ravno zato všeč, ker so spodaj mnenja. Ni važno, ali so pohvale ali razočaranja, vse mi je dobrodošlo. Če je pohvala, si mislim, tole bi bilo dobro poskusiti! Če je razočaranje, pripomba, kaj in kako ni uspelo- ja, a ni to super, da se ne bo še meni sfižilo, torej moram biti na te stvari pozorna. 

In stranska vrstica s podobnimi jedmi mi vedno prav pride pri iskanju. Nič hudega, če je recept v več variantah, izberem tako, ki je po mojem okusu in zalogah v shrambi najbolj ustrezna.

Ko sem jaz začela kuhati, bi zelo potrebovala ravno takale dodatna sporočila in opažanja. Tisto splošno v kuharskih knjigah ne pove vsega. 

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti