Ocene lokalov

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

tema odprta - 27. nov 2012 18:23 | ogledi: 16.836 | odgovori: 13

Pozdravljeni

Malo sem brskala po ocenah lokalov, pa vseh, ki me zanimajo nisem našla.

Zato bom vprašala kar takole-

naslednji mesec bi rada svojo družino peljala na kosilo v prijetno gostilno, ki slovi po dobri hrani

in nima navitih cen.

Ne zahajam v gostilne, razen ob izjemnih dogodkih, zato sem tu malo bosa.

Relacija Moravče, Mengeš; Lukovica,Domžale in okolica.

Hvala vnaprej za vse vaše predloge in mnenja.

In ja, sem gledala po netu, pa vseeno želim mnenja svojih kulinaričnih kolegov in kolegic.

Naj bo tema prijetna, naj se oglasijo samo tisti, ki imajo slabe in dobre izkušnje.

Vsi "Ježki" in "Ježovke", ki rade špikate, pa ostanite v svojih gnezdecih.

syu

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

27. nov 2012 19:00

Sicer ne vem kakšno je trenutno stanje, a mi smo bili vedno zadovoljni v gostilni Frfrav pri Moravčah. Cene niso visoke, hrana je pa bolj domača.

Zuckerfee

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. nov 2012 19:06

Kaj je zate prijetna gostilna in kaj navite cene?  Kakšno ponudbo naj ima? Naj se gre visoke kulinarike ali bolj domača hrana? Kak klasičen meni za 7 evrov ali kakšen s petimi hodi za 25 evrov po osebi, brez pijače?

Kakšna tuja kulianrika, ali le pice?

Vidiš, vse to je dobro vedeti preden se usuje plaz mnenj.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. nov 2012 19:09

Moram še enkrt špiknit, preden se zarijem (živela hibernacija!).

Mi smo pred par leti jedli v gostilni zraven cerkve v Moravčah - ne spomnim se imena, mogoče je bil tudi Frfrav,  ampak je ne moreš zgrešiti. Sicer ni neka fancy oštarija, na jedilniku "navadna" hrana, ne pa čirečare - ampak vse, kar smo naročili, je bilo odlično, natakar zelo prijazen, cene pa zmerne.

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

27. nov 2012 20:18

Pri Frfrau sem jedel enkrat, klasično nedeljsko kosilo, govejo juho, pohanega piščanca in krompir. Pa sem bil malo razočaran. Juha čisto povprečna, malo je dišalo po kocki. Piščanca nismo mogli naročiti pol ali celega, ampak so nas vprašali koliko kosov bomo, zgolj porcijsko. Ne vem zakaj? Meni je čar piščanca ravno to da imam na voljo vse dele, belo in predvsem temno meso. Piščanec pa daleč, daleč od tistega pri Pircu, streljaj od tam.

Commis débarrasseur

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2012 20:34

limnol je napisal/a:

Moram še enkrt špiknit, preden se zarijem (živela hibernacija!).

Mi smo pred par leti jedli v gostilni zraven cerkve v Moravčah - ne spomnim se imena, mogoče je bil tudi Frfrav,  ampak je ne moreš zgrešiti. Sicer ni neka fancy oštarija, na jedilniku "navadna" hrana, ne pa čirečare - ampak vse, kar smo naročili, je bilo odlično, natakar zelo prijazen, cene pa zmerne.



Sonja

Tole je Kavka. Ne upam si več napisat, ker ne vem, kaj syu smatra kot špikanje. Aja, zame ima Kavka dobro hrano (Frfrav tudi), ne vem pa, kako bi bilo syu všeč. Kaj pa, če imava popolnoma različne okuse?????

lp

cervus

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

27. nov 2012 22:22

No takole- ne hodim po gostilnah, ker si jih žal ne morem privoščiti, ker sem večinoma brezposelna, ker mi ne podaljšajo pogodbe- no zdaj veste.

Ker pa bom abrahamovka, si želim peljati družino na kosilo.

Torej nobenih hodov in ekstravagance, ker smo preprosta družina,

ki nas življenje kar precej tepe.

In marsikdo med vami je bil kdaj na dobrem nedeljskem kosilu, bil zadovoljen in na koncu ugotovil, da

ga niso obrali do "kosti".

To iščem in sprašujem drage dame.

Hvala za predloge, ki ste mi jih že posredovale.

Špik, špik, au

syu

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. nov 2012 6:51

syu je napisal/a:

No takole- ne hodim po gostilnah, ker si jih žal ne morem privoščiti, ker sem večinoma brezposelna, ker mi ne podaljšajo pogodbe- no zdaj veste.

Ker pa bom abrahamovka, si želim peljati družino na kosilo.

Torej nobenih hodov in ekstravagance, ker smo preprosta družina,

ki nas življenje kar precej tepe.

In marsikdo med vami je bil kdaj na dobrem nedeljskem kosilu, bil zadovoljen in na koncu ugotovil, da

ga niso obrali do "kosti".

To iščem in sprašujem drage dame.

Hvala za predloge, ki ste mi jih že posredovale.

Špik, špik, au



syu



Zelo lepo povedano. Spoštovanja vredno in globoko. Podarim rožico, objem, pa še marsikaj bi, če bi se os.poznala.
Tudi sam sem na podobni zgodbi in zato sem tudi sam oktobra odprl temo na temo gostilne.
Škoda da niste kar tam nadaljevali. Imate pa kar nekaj idej glede gostiln. 
Na Štajerskem je kar nekaj dobrih in poceni zadev.
Predlagam da v kombinaciji z kosilom naredite izlet in tako popolno izkoristite dan.
Finančno sem se jaz združil z očetom in sva tako mami častla vse, ji naredila dan nepozaben in ji pričarala
solzico v oči. NE PRE CE NLJI VO!!! Za mene vsaj...upam da bom še večkrat tako storil
Naju pa je prišlo z očetom na osebo okoli 15€, da smo vsi 3je uživali v ogledu CELJSKEGA KNJEŽNEGA dvora in SPODNJEGA GRADA ter pojedine pri Franclu....

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

28. nov 2012 14:27

Syu, kaj pa gostilna Gašper na Prevojah? Porcije ogromne, hrana je dobra, le izgled gostilne ni preveč

fancy, drugače pa je vedno polno in potrebuješ, vsaj za vikende, rezervacijo. Bili že večkat, za ceno, ki

jo plačaš, dobiš več kot pričakuješ.

Jana

 

 

jana 07

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

28. nov 2012 16:47

Imaš tudi gostilno Furman in Čebelico-sedaj ko so drugi lastniki je baje postrežba dobra-cene v obeh gostilnah normalne.

lp

anibas

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

28. nov 2012 17:32

Pred pol leta sva bila z možem na eni zlati poroki na kmečkem turizmu - gostilni v okolici Moravč - mislim, da se pišejo Peterka. Če ti bo v pomoč, je lokal le malo odmaknjen od glavne ceste in leži na desni strani ceste, če se pelješ iz smeri Domžal. Hrana je bila zelo dobra, po pripovedovanju pa so bile cene precej nizke. Imena lokala ne vem, upam pa, da se bo kdo našel in povedal kateri lokal je to. Pa lepo praznuj v krogu svojih najdražjih.

http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti