Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. okt 2012 13:22

Ker si ravno načel hedonist, kaj in kako razmišlja ženska, da se prijavi na take vrste šov, v življenju pa še ni videla nikoli steaka pred sabo, ni filirala ribe, prvič kuhala kuskus... pravi da ji kuhanje pomeni vse na svetu, potem se pa hvali, da je zmagala že na ne vem koliko tekmovanjih. Kakšnih?

Mene je tudi presenetil nabor tekmovalcev, se jih ni prijavilo dosti očitno.

 

Commis débarrasseur

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

9. okt 2012 13:28

espanja je napisal/a:

Upam, da se bo kdo na kulinariki potrudil in objavil vsaj približne recepte:)

 

 

Saj se lahko ti potrudiš, a ne?

rimljanka

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

9. okt 2012 13:35

Ultranova bi si mogla parkrat pogledat Ramsaya. Ker tistemu kar on govori, se pa res lahko reče zmerjanje

saša

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. okt 2012 15:01

Res je, v živo prenosa ne gledam, zato pa lahko govorim samo o tistem, kar dajo v oddajo. Zato me dosedaj nobena taka stvar ni zmotila.
In za gledalce oddaje se producenti potrudijo cenzurirat (tudi vse kletvice do sedaj so "prekrili" s piskom).
Ja, verjamem, da je grdo slišat kletvice - še najbolj tistim, ki jim je zmerjanje namenjeno. To je pač "resničnostni šov" in kamere ulovijo vsako minuto, tudi slabo voljo ali pa smeh in to vidijo vsi, ki želijo spremljat tako oddajo. V resničnih kuhinjah je lahko čisto enako ali pa popolnoma drugače, ne vem - to bi lahko povedali tisti, ki delajo v gostinstvu.

Ne vem, kako bi se sama obnašala, če bi bila na Šefovem mestu in bi morala kandidatom večkrat ponavljati eno in isto in me ne bi upoštevali ... verjetno bi tudi meni "počil film". In verjetno bi tudi sama kako kletvico izustila, kaj pa vem. Ampak na srečo nisem pred kamerami.
Ko bodo vsi vpleteni gledali posnetke, bodo videli, kako je njihovo obnašanje videti na ekranu - morda se bodo pa zamislili nad svojim obnašanjem.

 

Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. okt 2012 15:01

hedonist, ko praviš, da je šef Bine odkritje zate? A prej ga nisi poznal? Je pa ja eden izmed vodilne plejade slovenskih vrhunskih kuharjev mlajše generacije, sam prvi mož pariške šole Cordon bleu ga je ob obisku v Sloveniji pred dvema letoma izbral in povabil na šolanje k sebi, kar je Volčič seveda tudi izrabil.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. okt 2012 16:18

ahahaha proti ramsayu je še vedno milina. pa tudi, saj je chef, ne pa voditelj. 

Mi je pa simpatičen in ko je na začetku rekel, da bodo predstavili same nove jedi, nič klasičnega, sem se že ustrašila, da bo to nek fusion food na silo, vendar se meni sedaj zdi  super!

Imam pa tudi jaz občutek, da je bil "vpis" na reality show slab, ker bi gotovo izrali boljše. Tako pa dvomim, da bi jih večina bila sposobna biti "the chef", tako bi ob polovici teh "chefov" njihov "staff" znal rezati, sekljati, kuhati boljše kot chef? Ne spoznam se sicer na razmere v kuhinjah, samo mi ne gre skupaj. 

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. okt 2012 17:10

Mene je pa zelo začudilo, ko sta kuharja Rok in Luka, ki sta prej obiskovala poklicno kuharsko šolo, rekla, da se v šoli niso učili več tehnik rezanja zelenjave (naj bi delali samo julienne) in filiranja rib. Čudno.
Sem skoraj 100%, da je vse to v svakovem učbeniku "Kuharstvo" za srednje šole, ki ga večkrat vzamemo v roke domače gospodinje. Bom šla prav preverit :)

 

Že na netu bi jih lahko vsi našli, saj so pa ja vedeli, na kakšen šov se prijavljajo, pa da bodo gostovali v gostilni, kjer bo vladala "visoka kuhinja".



Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 09.okt 2012 17:17

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

9. okt 2012 17:36

Ga nisem delala že "100 let", ampka naslednjič bom pa pri peki papirju uporabila Šefovo tehniko zvijanja in ne spenjača kot ponavadi

Ja MamaF..a tudi ti imaš med kuhinjskim priborom pisarniški spenjač.....kolikokrat mene reši pri raznoraznih kremah,ko delam ovoje,zavoje,pa skodelice po moje...

Vrtejbenka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

9. okt 2012 17:37

jaz sem spremljala v živo-res jih je nadrl-ni pa nikakor prekljinjal itd.- so si pa zaslužili,niso ga pozorno poslušal in gledal kako je pripravljal jed in zato so delali kar malo po svoje in dvakrat ponovili pripravo- za moje pojme jih je še premalo okrcal.

Ultranova, ti si pa iz muhe naredila slona!

anibas

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

9. okt 2012 18:25

Glede na to, da tole ni Kmetija, kjer se je vsakdo po svoje odločal kaj bi, če sploh bi počel in da morajo biti tile kuharji v slabih 14 dneh usposobljeni za samstojno solidno pripravo jedi, ki jih bodo ponudili gostom, le-ti pa ne bodo prihajali toliko zaradi lakote kot iz radovednosti kaj so tekmovalci sposobni ustvariti, je za šefa vsekakor velika odgovornost in ga kar razumem, da mu kdaj prekipi. Sicer pa, tudi z njim zagotovo niso delali v rokavicah, ko se je pilil, da je tu kjer je.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti