Kaj pripravljate z bezgom?

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

22. maj 2014 19:54

Sem pred dnevi skuhala bezeg,meliso in meto v vodi, ohladila in dodala sok limone. Super dober zeliščni napitek, pozimi vroč, v tem času pa primerno ohlajen.

mopsika

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

22. maj 2014 20:03

jaz pa ne kuham, ker mi je škoda vitaminov, ki jih toplota uničuje. Se pa strinjam, da je super napitek. Poleti z Radensko. Mmmmm ... evo, si ga grem takoj narest. :)))

 

Sweetness Bakery

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

22. maj 2014 21:29

Sem pred dnevi skuhala jagodno marmelado z bezgovimi cvetovi........njami.

suziqatro

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. maj 2014 0:57

Jaz sem pa našla recept za bezgovo marmelado - iz cvetja, punca, ki jo je že poskusila delat po tem receptu, jo je zelo pohvalila (sama pa se je še nisem lotila). Če koga zanima:

http://www.gurman.si/recepti.php?S=6&Article=8

 

Sicer pa mi je ob nedavnem večernem sprehodu s psom tako lepo zadišal bezeg, da sem ob desetih zvečer nabrala nekaj cvetov in si doma pripravila pozno večerjo - "frtaljo" ali nekaj puhastim ameriškim palačinkam podobnega z osmukanimi bezgovimi cvetovi, s katerimi nisem skoparila. Mmmmm ... kako je pasalo!

 

Moj dragi je vse ostale frtaljice pojedel za zajtrk in je bil navdušen :) Bomo še ponovili, dokler bezeg tako lepo cvete.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti