Zgostitev omak

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

10. feb 2004 19:27

fora je v tem da jo je zanimala zgostitev omak brez moke škroba ipd

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

27. feb 2004 0:57

Hojla! Omaka se lepo zgosti z žlico gobove juhe, pa še okus poboljša. LP-AžoKoh!

luka  

član od: 28.11.2001

sporočila: 28

2. mar 2004 12:53

V osnovi raztopiš kos masla in par sekund fajn mešaš nad močnejšim ognjem. Lp, Luka

vesna.p  

član od: 21.12.2003

sporočila: 32

2. mar 2004 22:08

Nihče se še ni spomnil, da se lahko zgosti tudi z rumenjakom, pa se ne spomnim kako!? Lahko poiščem, če te zanima. LP vesna.p

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

3. mar 2004 10:50

Mislim, da sem nekje zasledila, da se lahko zgosti s kuhanim jajcem. Uporabi se samo rumenjak, ki se zmečka in doda v omako. Poskusi.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. mar 2004 21:49

Omake se krasno gostijo s sladko smetano ( tako mesne kot zelenjavne ) Dlje kot omaka vre, gostejša je. Vredno je poizkusiti. Reca Vesna Milek Recko

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. nov 2012 9:15

Bom kar tule vprašal. 
Zanima me, kaj je iz smeri zdravja boljša opcija, ako zanemarimo kus-kus,krompir,fižolo, pasirano zelenjavo, da se uporabi za zgostitev? Moka ali škrob?
Nikakor ne uspem najti podatkov za škrob, da bi videl kaj vsebuje.
Kako vam najbolje sede zgostitev omak, v primeru da NE uporabljate moke. Pri moki mislim vse vrste moke. 

Bi rad večkrat delal kakšne omake, a te moje, asketske so pa res bolj tak, "za drek štuklat". 
So pa take fajne, zgoščene omake res uufff in neprimerljivo boljše. A ker sem se odvadil moke in me peče želodec če se gosti z njo, se obračam na vas...

Hvala

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. nov 2012 9:41

MBrando, čisto na drobno nariban krompir je odlično gostilo za omake. Ali pa uporabi riževo moko, ali tapioko, če te po pšenicčni boli želodec.

Škrob je lahko koruzni ali krompirjev, preberi na pakiranjih kaj piše in kakšna je sestava, pa se potem odloči.

Sladka smetana je tudi uporabna za zgostitev, a vpliva tudi na okus in barvo omake.

Za zgostitev lahko uporabiš tudi masleno kroglico (maslo zgneteš z malo moke), a verejtno tega ne boš uporabil gledena tvoje težave z moko.

 

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. nov 2012 9:48

Omake lepo zgostiš tudi z rumenjakom/rumenjaki. Rumenjaku dodaj žlico ali dve redke omake, dobro razmešaj in dodaj omaki. Jo moraš pa neprestano mešati, najbolje nad soparo, ker se bo, če zavre, takoj sesirila.

nola

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

15. nov 2012 9:49

MBrando, kolikor jaz vem, je jedilni škrob iz koruze, moke, pa katero pač izbereš. Ne vem, kaj bi bilo manj škodljivo. Da bi bilo katero ravno zdravo, ne mislim.

Ali tebi moka dela težave, če je prepražena? Ker v tem primeru lahko uporabiš podmet, pa se temu izogneš.

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti