Poligraf

Deschanel  

član od: 18.4.2012

sporočila: 35

17. maj 2012 22:13

mamamia je napisal/a:

Kolikor vem na poligraf ne pošiljajo delodajalci, pač pa zgolj policija

To je vse, kar je v zadevi pomembnega. In to ni mobing delodajalca, pač pa delo policije.

Če se motim, potem  sem izvedela nekaj hudo novega, namreč da bi šefi zaposlene na poligraf pošiljali. Tega pa še nisem vzela. Pa sem že čez petico, in še s takimi policijsko - poligrafskimi zadevami sem posredno imela kdaj opravka.



mamamia

 

Mamamia, to ni čisto res. Iz lastnih izkušenj ti povem, da je v prejšnji službi kar naprej v zraku visela grožnja, ker je šef zaradi notranjih intrig (predvsem svojih) kar naprej na vrat dobival inšpekcijo. Prijave so se vrstile, anonimke po časopisih tudi ipd. Med kolegi je krožilo celo žaljivo pismo in takrat nam niso grozili le s poligrafom, pač pa tudi s testiranjem pisave. Toliko o mobingu, ki smo ga prestajali vsi, ko smo kar naprej znova in znova pojasnjevali svojo nedolžnost, prestajali razne psihične štihprobe.

lp

Deschanel

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 22:25

Deschanel je napisal/a:

Mamamia, to ni čisto res. Iz lastnih izkušenj ti povem, da je v prejšnji službi kar naprej v zraku visela grožnja, ker je šef zaradi notranjih intrig (predvsem svojih) kar naprej na vrat dobival inšpekcijo. Prijave so se vrstile, anonimke po časopisih tudi ipd. Med kolegi je krožilo celo žaljivo pismo in takrat nam niso grozili le s poligrafom, pač pa tudi s testiranjem pisave. Toliko o mobingu, ki smo ga prestajali vsi, ko smo kar naprej znova in znova pojasnjevali svojo nedolžnost, prestajali razne psihične štihprobe.

lp

Deschanel

 

No in kak ste si to predstavljali, da vsak šef, ki se mu sprdne pokliče na policijo in reče pridite s poligrafom in grafologom? Malo razmišljajte s svojo glavo, ne se pustit vsega nasrat no...

 

Frina ona s sekiranjem na zalogo je pa dobra - bom kdaj ponucala. 



Začetnica

Sporočilo je spremenil(a) ZAČETNICA dne 17. 2012 22:25

Deschanel  

član od: 18.4.2012

sporočila: 35

17. maj 2012 22:39

Ni bil moj point v tem, kdo je verjel in kdo se je oz. ni pustil nasrat, želela sem povedati, da v taki službi ni vredno vztrajati. Če le imaš izbiro. Pa da se to dogaja. Pa to tudi vem, da imajo policaji pametnejše delo, kot poslušati kaprice enega prepotentnega šefa.

 

LP

Deschanel

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 22:50

Glede na to, da si citirala mamamio in opisala, da nima prav, sem sklepala, da je bistvo tega, da mamamia nima prav - kakorkoli se opravičujem, ker sem zgrešila point.

Začetnica

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

18. maj 2012 9:22

Dekleta

Poligraf se je izvajal na željo vodstva, da se izločijo osumljeni.

Moram povedati, da delam v firmi s tujim lastnikom.

Večinoma vodi posle managerka po vseh poslovalnicah po Sloveniji.

Tokrat se je vmešal njen nadrejeni, torej direktor.

Gre se za znesek cca nekaj tisoč evrov, za nekoga veliko, za nekoga zanemarljivo.

Moti me tukaj v bistvu to, da so na poligraf poslali zaposlene, študente pa policaji še izprašali niso.

Ustvarila sem si svojo sliko, svoje sume, nekaj sem jih lahko povedala kriminalistki na poligrafu,

določene stvari me še mučijo in razmišljam, da bi se odpeljala na pp k kriminalistu, ki vodi naš primer.

Bojim se, da bi me zavrnil, češ ne vmešavaj se v naše delo, saj mi je že prvi dan ko sem mu težila za prstne odtise dejal, da preveč TV gledam.

Kaj pravite na to?

syu

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. maj 2012 9:25

Ja glej syu to je stvar tvoje morale, če boš šla kaj povedati ali ne. Razmisli, če si prepričana o dejstvih, da neboš komu škode naredila. Te pa noben policist ne bo zavrnil, če boš svoje trditve lahko s čim podkrepila.



Začetnica

Sporočilo je spremenil(a) ZAČETNICA dne 18. 2012 09:25

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. maj 2012 13:20

Deschanel je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Kolikor vem na poligraf ne pošiljajo delodajalci, pač pa zgolj policija

To je vse, kar je v zadevi pomembnega. In to ni mobing delodajalca, pač pa delo policije.

Če se motim, potem  sem izvedela nekaj hudo novega, namreč da bi šefi zaposlene na poligraf pošiljali. Tega pa še nisem vzela. Pa sem že čez petico, in še s takimi policijsko - poligrafskimi zadevami sem posredno imela kdaj opravka.



mamamia

 

Mamamia, to ni čisto res. Iz lastnih izkušenj ti povem, da je v prejšnji službi kar naprej v zraku visela grožnja, ker je šef zaradi notranjih intrig (predvsem svojih) kar naprej na vrat dobival inšpekcijo. Prijave so se vrstile, anonimke po časopisih tudi ipd. Med kolegi je krožilo celo žaljivo pismo in takrat nam niso grozili le s poligrafom, pač pa tudi s testiranjem pisave. Toliko o mobingu, ki smo ga prestajali vsi, ko smo kar naprej znova in znova pojasnjevali svojo nedolžnost, prestajali razne psihične štihprobe.

lp



Deschanel

 

Lahko vam grozijo s tem. Toda ali so vas že poslali na poligraf? Moja poanta je bila v tem, da s poligrafom dela le policija ob obravnavi sumov zavoljo kaznivih dejanj, ne pa da lahko dirketorji ali kdor koli drug kar tako zaposlene pošlje na poligrafsko testiranje.

Da je pa grožnja s tem, če ne gre za obravnavo kaznivega dejanja, mobing,  se strinjam.

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. maj 2012 15:55

Takle primer, ko ne-posebej-omikan menedžment grozi zaposlenim s poligrafom (ali s čemerkoli podobnim) ni tako redka zadeva.  Je vseeno ali gre za tujega ali domačega lastnika, ko pride nekdo, ki je brez širše omike prišel do denarja ali položaja, bo slednji lomastil in to čisto ves čas. Oziroma, dokler ga lastna požrešnost ne bo dotolkla ali pa bo tudi sam/a poklican na poligraf - odvisno od tega, kaj bo prej.

 

To je dejstvo.

 

Kot je tudi dejstvo, da je bolje imeti zanič službo, kot pa biti brez službe. In ko je nekdo izpostavljen mobingu (jaz sem nekaj takega doživela 20 let nazaj) se mora na eni točki odločiti, kako se temu upreti, ker če se ne bo, se bo spremenil v cunjo. Je pa stvar taka, da se z nergičnim dretjem in postavljanjem take stvari ne rešujejo.  Za začetek se je treba odločiti, ali se išče nova služba ali pa se gre v boj za popravo krivic. Ker obojega en sam človek ne more istočasno početi. Ko se pa odločiš za eno od možnosti, se pa rešitve začenjajo prikazovati. In še nekaj, karkoli se počne, bodisi iskanje službe, bodisi boj, to se počne s hladno glavo in umirjenostjo. Če se človek sekira, si jemlje energijo. Kadarkoli se kdo sekira in službene stvari razume kot napad nase, že izgublja. Bolje je takrat, ko se člove zaloti v samopomilovanju narediti, kaj-pa-vem, nekaj počepov, sklec, malo teči po ulici, bosta glava in telo zelo hvaležna.

 

Vendelina jr.

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

2. jun 2012 11:36

Če koga zanima, bom napisala zaključek zgodbe.

Po enem mesecu negotovosti mi je nadrejena sporočila, da direktorji ne dovolijo moje vrnitve,

ker naj bi se zamenjala postopoma vsa ekipa in zato iščejo nove ljudi.

Toliko o poštenju in morali.

Boli me to, da so ostali še vedno tam in lovijo zadnje priložnosti, da si na tuj račun opomorejo.

Zdaj sem brezposelna, brez samozavesti, razočarana, prizadeta.

Zapiram ta vrata in iščem nova, da jih odprem.

Kdor ve za koga, ki potrebuje, res da starejšo, ampak pridno delavko, pošteno, zanesljivo, po izobrazbi trgovko, z iskušnjami v gostinstvu, naj mi pomaga odpreti ta nova vrata.

Hvala

syu

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. jun 2012 21:59

Take stvari me res bolijo. Nikoli nisem dovolj pripravljena na novo norost delojemalcev.

 

Kdo delo jemlje in kdo ga daje - že v štartu je narobe.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti