koliko denarja za gospodinjstvo - kulinarika.net

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6069

28. jan 2012 3:53

Ežoj, pa tolk jih majo, da jih prodajajo... Edini problem je v tem, da s časom tudi v tem 700 litrskem, cirka 26 kubičnih čevljev (po moje nisem prav pretvorila - too many mojitos  ) zmanjka prostora v njem in rabiš še enega....

Zdaj te javno vabim na obisk...

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 28. 2012 03:54

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2181

28. jan 2012 7:29

Naj nekdo res jasno definira kaj dejansko poje skozi dan in na kakšen način se prehranjuje da pride cela družina skozi mesec za 200€. Zame je to utopija. Sam porabim samo za prehrano, samo zase, 10-12€ na dan, če mi uspe priti skozi vse obroke kolikor toliko polnovredno. Kje so tu še vsa čistila, wc papir, plenice, pripomočki...

Commis débarrasseur

teta  

član od: 19.7.2010

sporočila: 22

28. jan 2012 9:30

Se strinjam z tabo, zzak. Tudi meni ne uspe, pa ceprav sem pozorna kje in kaj kupujem,mi dnevno pobegne saj 10 evrov.

teta

teta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. jan 2012 10:18

Vanja, saj veš, da se z mano ni hecat, kaj pa če zares pridem ( še tisto pivo v Oskoshu nismo spili ), saj veš, če vnaprej planiraš, se dobi povratna letalska vozovnica do NY ali Toronta za 400-500€v, z avtobusi v ZDA in Kanadi sem pa tudi domač. Pol ti en dan pozvonim na vratih: evo mene, kje pa imaš tist hladilnik za ogledat ( pa fudge pripravi ).

teta, ne poveš pa za kolk oseb!

Prijatelj zzak, bo treba prešaltat na cenejši kaviar in cenejši šampanjc ( če misliš stroške kaj znižat )! Sicer sem tudi jaz zapisal, da ne vem, kaj vse štejejo zraven. Evo, da poskusim mal ocenit stroške za hrano, za eno osebo:

zajtrk: pršut ( cca 1 kg=10€v, imam dovolj za 1 mesec ( raje več ) 10:30= 0,33€)0,33€, jajce 0,2€ ( sicer, če jem pršut, pol ne jajce ), 2 dcl mleka 0,2€, sir( večinoma sofra, 1,5€ za 250 gr, dovolj za 5 dni= 0,3 € ) 0,3€,mandarina ( jabka ) 0,2€, kruh, rezina 0,1 € skupaj zajtrk: 1,33€

kosilo: 1/4 glave cvetače 0,25€, 7 glav brstičneg ohrovta 0,2€ajdova kaša o,1€,250 gr svinjskih rebrc 1 €,kruh, 0,1 €jabka, mandarina 0,2 €, vino 1€, kosilo skupaj: 2,85€

Večerja: pri meni je zadne čase le ena do dve mandarini, ali banana, drugač, recimo kak puding, mlečni riž, .......... skor bi rekel težko zapravit 1€, pa recimo 2, torej večerja skupaj: 2 €

Skupaj, zajtrk+kosilo+večerja = 6,18 €/dan, za hrano za enega. 

Napisano ni nobena teorija, tako je pri meni, pa je raje vse skupaj pretirano. Če se vam gabijo sv. rebra, sem mal pretiraval, 250 gr, za ta denar je lahko manj govejega, enako piščančjega, mal manj ribe. Naj še povem, da una riba od 40€, za mene ni dovolj dobra in je ne kupujem ˙ni dovolj dobra za ta denar, raje kupim ribo za 4€, ki je mal slabša, ne pa deset krat slabša.

Treba je tudi povedati, da sem študent () in sem cel dan doma ( razen ko imam predavanje), imam čas za kuhanje in nabavljanje. Situacija je seveda čisto drugačna, če imate odraščajoče ( najstnike ) otroke, posebej kakšnega ješnega fanta, ki kaj trenira. tam pa resnično gredo količine, pa ga glava cvetače ( naprimer ) nič ne gane, on rabi kaj konkretnega. Pa zmeraj mora bit v hladilniku salama ( po možnosti dve sorti ), pa sir, pa kokakole tam pa stroški hitar uidejo in človek ima občutek ( ki ni daleč od resnice ) da ves denar gre v hrano.

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2181

28. jan 2012 10:33

Saj si napisal 6,18. Jaz jem še dve malici, pa pridem ravno na deset. Vse kupujem razne trgovske znamke, vse najceneje. Pijem zgolj vodo iz pipe. Na žalost si ne morem kuhat večine obrokov, tako da tvojega recepta glede cenovnega razreda ne morem uporabljat. Spodobna malica namesto kosila stane 4-6€. Na mojem jedilniku je še recimo olivno olje, veliko semen in podobno dodatki ki tudi malo podražijo stvar.

Žal svinine ne morem jesti, ki je najcenejša, kruh jem polnozrnat, namesto krompirja raje riž, polnozrnate testenine,... pa sem spet na kakšnem procentu več. Ne vem če je to preseravanje kot si napisal, pač ta prehrana bolj ustreza mojemu telesu in počutju.

Pa tudi tu bi prišparal zgolj zgolj kak evro na dan.

Commis débarrasseur

teta  

član od: 19.7.2010

sporočila: 22

28. jan 2012 11:23

ezoj, hvala za natancen obracun. V mislih sem imela 1 osebo. Res je da je razlika cca 3 evra na dan, ampak 3 X 30, se ze pozna.

Lp

 

teta

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7568

28. jan 2012 12:14

Ameriški hladilnik, jaz ga nisem samo videla, še občutila sem ga, ko je moj vnuček kot štiriletnik zaloputnil vrata in so se snela s tečajev. Hvala bogu, da sem bila zraven in so padla name, ne nanj. Potem je pa on jokal od strahu, jaz pa sem se tresla od groze, kaj bi lahko bilo. Je pa to en "fancy" hladilnik, saj ima na vratih eno odprtino. Ko sem malega vprašala kaj je to, me je pogledal, kot da sem Marsovka in rekel, da je to drinking water ( voda za piti). Oh, babice se pa res lahko veliko naučimo od svojih vnukov. 

Sori, ker sem malo skrenila s poti.

 

naor

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. jan 2012 15:43

Ej, zzak, saj jaz tudi kupujem semena, sicer za ptiče, kupujem pa vseen..

No, tist gor sem napisal, pol sem tuhtal, da se mi nekaj ne izide, pol preberem kaj je zzak napisal, mal premislim in voilla:

saj so še zraven drugi stroški : maslo, olje ( olivno in navadno ) kaj vem, kakšne drobtine, moka, sladkor, sol........ zmeraj je kaj. Jaz sem si nekaj zamislil, da porabim 20€v na teden, pol sem premišljeval, 4x20 je 80, jaz sem tam naračunal 6€vx7=42€, kako pa to? pol sem se spomnil: ponavadi opravim nakup za enih 20-25 €v, pol si dovolim porabit še 20 €v ( na teden ). Rekel bi, da so moji stroški cca 200€v/mesec. Posebej ne šparam, poskušam bit racionalen, predvsem ne razsipen, in posebej: hrana se ne sme stran metat ( to sem se nekje od doma naučil in poskušal tudi svoje otroke v tem vzgojit, da se hrana spoštuje, tam kje sem odrastel so govorili, da je greh hrano stran metat, če ti kos kruha pade na tla, se opiha, očisti, poljubi in poje )

V tistem izračunu sem mal pretiraval, rekel bi da s še par €v bi bilo dovolj za dva, za manj bi tudi verjetno šlo.......... ah seveda bi šlo, če je mus se bi dalo tudi s veliko manj, tist je sam ena racionalna poraba brez šparanja!

A ja, Vanja, če se prav spomnem kubični čevlj je 28 litrov, torej 28x26=728 litrov.

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6069

28. jan 2012 15:50

Ežoj, sem "na uč" računala. In kar dobro zadela.

Vanja

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 170

29. jan 2012 11:54

Hm... jaz pojem za zajtrk ponavadi 20 g ovsenih kosmičev, skuhani v vodi, pa 100 g mleka in eno jabolko. Ali si naredim čežano in uporabim še cimet, ali pa brez. Včasih niti mleka ne uporabim, kakor mi paše.

Za malico pojem kak sadni šejk, dodam jogurt ali mleko in kakšne mandlje...

Kosilo me stane 2,5 EUR v menzi v službi, mogoče da je 2,7, več ni... Ampak ne jem vsak dan. Doma pa jem mineštre, špagete s tuno, ričete, golaže... Ali ap kake solate pa zraven kake polpete. Pač kar je najhitreje ali pa da se da zmrznit... Ne jem zrezkov, mogoče enkrat tedensko - ne maram kosil ala juha, glavna jed, solata, sladica - tega pri meni ni.Dunajski pomfri - menda jedla 2 leti nazaj... Aja, za novo leto pa res :=)) Pijem pa to vodo iz hladilnika.

Malica - kos kruha, kak pršut, sir.Kaka solata. Ampak res ena skleda solate. S kakim feta sirom, popečenimi kruhki, jogurtovim prelivom.

Večerja - najraje kaka kremna juha - en krompir, dva trije cvetovi brokolija, zelena, sol, začimbe - pa malo kisle smetane.

 

Ameriški hladilnik je pa tist ta velik z dvojnimi vrati, ne vem kako se drugače reče, hotela sem poudarit, da je res velik :) Sploh glede na najin prejšnji 50 cm iz bloka...

xxs

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtjohana
Kaj danes za zajtrkCvet_KA
malo za hecVrana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti