Kako pripraviti zdrav, domač čokolino

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. jan 2012 19:45

Jelenckova, kombiniras lahko se z jabolki in cimetom, ali banano in cimetom. Ni da ni. V taksni obliki  se moj lubo je ovseno kaso.

www.mojalbum.com/naredilaana

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

13. dec 2012 9:09

Jaz sunybisk jem že ene 8 let, sam zdaj ga več ne vidim, je pa ta wetabisc al kaj že... Ampak kar draga stvar. Pa nasitna, pojem samo eno tablico. Moj je tud čist nor na to, ker sicer ga komaj prepričam, da poje zajtrk...

 Sam dobra ideja tole z oreščki in raznimi dodatki, do zdaj sem dala notri sam čokoladne beljakovinske praške...

 

Po izgledu je kot čokolino, po okusu pa sicer niti ne, mogoče se malo približaš s kakimi sladili in dodatki :) Jaz se tega nasitim hitro in potem mi nekaj časa ne paše. Meni so ovseni kosmiči kuhani kar v vodi, z malo soli njami...

 

Srečo imam, da še nimam otrok, da se mi ni treba s temi stvarmi ukvarjat kaj bodo jedli in kaj ne. Zdaj šže sama vem, kaj se lahko in kaj ne in čokolina sigurno ne bodo videli niti od daleč :)Če poznajo zdravo hrano že od začetka, potem kasneje ni problemov. Edino šolske malice in kosila so katastrofa... Upam, da se bo kaj spremenilo, sam kolikor šparajo, ne vem če...


xxs

Sporočilo je spremenil(a) xxs dne 13.dec 2012 09:14

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. dec 2012 17:50

xxs je napisal/a:

Edino šolske malice in kosila so katastrofa...


xxs

Eh, ni problema, mu boš dala pa s seboj sunybiks in kako podobno nadzdravo zadevščino, da se ne bo zagiftal s tistimi šolskimi pomijami.......

Ne vem, zakaj ima potem toliko otrok naročena kosila in malice, če so tako katastrofalne....In še nekaj - a veš, da šolska malica in kosilo sploh NISTA obvezna? Mirno ju tvoj bodoči otrok lahko izpusti iz šolskega dopoldneva.

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. dec 2012 18:00

Ah, xxs, ne sekiraj se toliko let vnaprej. Kot gredo stvari v teh časih, do takrat, ko bo tvoj nerojeni otrok dosegel starost za obiskovanje OŠ, morda ne bo niti šole več, kaj šele malice ali kosila. Ker bo najceneje za državo, če boste otroke vzgajali in izobraževali kar starši sami, doma, pa še zanič hrane ne bodo deležni, pa slabih zgledov tudi ne.

rimljanka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. dec 2012 18:36

xxs je napisal/a:

Jaz sunybisk jem že ene 8 let, sam zdaj ga več ne vidim, je pa ta wetabisc al kaj že... Ampak kar draga stvar. Pa nasitna, pojem samo eno tablico. Moj je tud čist nor na to, ker sicer ga komaj prepričam, da poje zajtrk...

 Sam dobra ideja tole z oreščki in raznimi dodatki, do zdaj sem dala notri sam čokoladne beljakovinske praške...

 

Po izgledu je kot čokolino, po okusu pa sicer niti ne, mogoče se malo približaš s kakimi sladili in dodatki :) Jaz se tega nasitim hitro in potem mi nekaj časa ne paše. Meni so ovseni kosmiči kuhani kar v vodi, z malo soli njami...

 

Srečo imam, da še nimam otrok, da se mi ni treba s temi stvarmi ukvarjat kaj bodo jedli in kaj ne. Zdaj šže sama vem, kaj se lahko in kaj ne in čokolina sigurno ne bodo videli niti od daleč :)Če poznajo zdravo hrano že od začetka, potem kasneje ni problemov. Edino šolske malice in kosila so katastrofa... Upam, da se bo kaj spremenilo, sam kolikor šparajo, ne vem če...


xxs



Sporočilo je spremenil(a) xxs dne 13.dec 2012 09:14

Bolje da ostane tako, če imaš ti sedaj probleme s šolsko prehrano, koliko jih bo imel šele otrok s tvojimi problemi. Tu se zelo strinjam z rimljanko.

Moja mala poje v vrtcu vse obroke z užitkom, vedno repete, nad menijem se pa lahko zgleduje marsikatera restavracija.

Sam sem jedel čokolino do najstniških let, pa poglej kok fejst dec sem zrastu.

Commis débarrasseur

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. dec 2012 18:41

zzak1977 je napisal/a:

Bolje da ostane tako, če imaš ti sedaj probleme s šolsko prehrano, koliko jih bo imel šele otrok s tvojimi problemi. Tu se zelo strinjam z rimljanko.

Moja mala poje v vrtcu vse obroke z užitkom, vedno repete, nad menijem se pa lahko zgleduje marsikatera restavracija.

Sam sem jedel čokolino do najstniških let, pa poglej kok fejst dec sem zrastu.



Commis débarrasseur

 

Pa res

Ja no, xxs, to, kar so napisali zgoraj pred mano je čista resnica. Vem tudi, kako se sestavljajo šolski jedilniki (vsak obrok mora vsebovati toliko tega in toliko onega), tako da sem prepričana, da so tvoji predsodki neutemeljeni (kot na splošno vsi predsodki).

JJ

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. dec 2012 6:01

elaphus je napisal/a:

xxs je napisal/a:

Edino šolske malice in kosila so katastrofa...


xxs

Eh, ni problema, mu boš dala pa s seboj sunybiks in kako podobno nadzdravo zadevščino, da se ne bo zagiftal s tistimi šolskimi pomijami.......

Ne vem, zakaj ima potem toliko otrok naročena kosila in malice, če so tako katastrofalne....In še nekaj - a veš, da šolska malica in kosilo sploh NISTA obvezna? Mirno ju tvoj bodoči otrok lahko izpusti iz šolskega dopoldneva.

lp



cervus





zzak1977: "Sam sem jedel čokolino do najstniških let, pa poglej kok fejst dec sem zrastu."
Zelo dobro napisano. Tudi sam sem ob takšnih in podobnih starodobnih preverjenih zajtrkih "gor rasel" pa je bilo alles ok.

Sedaj bom prvič pokazal svoj gnev, razlog zakaj imam par sivih las (no, poleg razloga: zaradi moje bivše), prezir do vse ZAJE***** kampanj prehrambene industrije, tisoče knjig katere govorijo prvo eno, nato drugo, čez 6 mesecev pa se obrnejo za 180stopinj.

xxs: Da napišeš kaj takšnega da otrok še od blizu ne bo videl ČOKOLINOTA pa je ena najbolj (oprosti) butastih izjav tega leta. Potem tudi mobitela,računalnika, McDonaldsa, COCA COLA SANTA CLAUSA, pohančkov, krofov in podobnega ne bo videl? Super...it's fun to live in a box, samo vedi da to, da ne bi videl določenih produktov ne velja. Kaj pa prijatelji? Kaj pa reklame? Boš vse prepovedala? Boš ga imela kot fijakarskega konja?
Sorry, ne morem se strinjat, pa če še tako viješ roke nad vsemi zarotami prehrambene industrije in gonji proti nam, malim/ponižnim ofcam.
Zakaj takšen odpor in jeza do napisanega? KER ME JE RAVNO SKUPEK VSEH KVAZI STROKOVNJAKOV, NUTRICIONISTOV,ZDRAVNIKOV,VEGANOV,PRESNOJEDCEV,ZEMLJOJEDCEV,SONCEJEDCEV privedlo do tega da sem si moral priznati ORTOREKSIJO. A prav!! Sedaj celotna kulinarika in svet ve, kako ZJE*** je MBrando, kaki idiot in nesojen romantik ter "gradi-gradove-v-oblakih-in-bluzi-da-se-med-cedi" ko piše monologe in pošilja pozitivno karmo vsem, ampak res vsem na kulinariki, saj ima vse rad (na svoj način)

Ne. Saj ne morem drugače. Če pomislim koliko ljudi je gor zrastlo ob ČOKOLINOTU (tudi jaz) in kakšni lepi spomini me vežejo na to, pa na NONO in zgodnje podeželsko pripravljene zajtrke tipa jajčka z ocvirki, pogreta fina bela žemljica, zraven pa prava bela kava...Spet drugič, žganci in mleko, tretjič pa (AHH HOJJEJE, ZABODITE ME Z VILAMI, DAJTE ME NA PRANGEŽ, ZAŽGITE ME, PULITE MI NOHTE) SUPER ZDRAV SLO. ZAJTRK!! 
Zakaj že "PROFIČI" vijejo roke nad ČRNIM KRUHOM,MASLOM,MEDOM,MLEKOM in JABOLKO!?!?!?! A pa dajte no, prosim vas lepo. Zaradi dviga inzulina? Obremenitve trebušne slinovke? Zaradi tega ker moka in dodatek tekočine naredita lepilo, katero smo pri teh.vzgoji uporabljali da smo iz časopisnih kosov naredili kakšno lepo stvaritev?!?!? Ajaaa, zato ker se točno to lepilo prilepi na resice v črevesju in le te ne morejo vsrkat vseh hranil.
Aja, pa zato ker, BOŽE MILO, jabolko pojemo na koncu obroka, kar pa, KOT VEMO, NIIIIIKAKOR ne smemo, saj je jabolko težko (so že babice vedele) in bo gnilo na vrhu "komposta" in OH SAJ NE MOREM VERJET, bo otrok pol nezmožen normalnega razvoja in vpisa na, do takrat že PRIVATNE oz. PLAČLJIVE, njemu željene FAKULTETE...

Ehhh, pa LEP DAN in SREČNO...

P.S: Čokolino pa mu le privošči. Sem si kar sam priredil en rek; saj veš; onega okoli jabolk; tale pa gre takole: Čokolino tu in tam, prežene zdravnika stran. Nič ni narobe s praznimi OHji. So pri malčkih še kar potrebni. Je pa res in tukaj verjamem da boš ravnal/a pravilno, je vse v uravnoteženosti. ČOKOLINO v 2dcl mlekeca da bo žlica stala bo obogatilo super zajtrke katere mu boš pripravljala in mu potešilo dušico po tisti "slabi" papici. Pa tudi v McDonalds oz. Burger King da le kdaj zapelji. Raje da s tabo uživa 2xletno tam, kot pa da nekoč iz firbca z družbo ztja zajadra ter postane strani konzument te plastične hrane.
Pusti ČOKOLINU in ČOKOLEŠNIKU da še dalje razveseljuje stare in mlade bivše Juge ;).
Še zdaleč ni tako slab kot meniš. Tistih 40g sladkorja na 100g pa spreglej, saj mu, po receptu na embalaži, ali pa ŠE LEPŠE, na eni fajni 500g ali pa 1000g vrečki (KAK JE LEEEEEEPA. Z Linotom in tisto simpatično sliko. JOOOJ, NOSTALGIJA)boš naredila zmes iz 20-30g čokolinota in bo žlica še vedno potopljena v fino gosto zmes. Rahel puding.
Pa verjami, vem kaj govorim. Saj sem FANATIK na zdravo hrano in "na vago" vnosa hranil. Kot že zapisano glede mojega stanja....

P.S.S: Lahko pa povem tako, da sem imel vedno uravnoteženo prehrano, da je MAMAN in NONA poskrbela da so bila pokrita vsa hranila oz. potreba po dnevnem vnosu le-teh, pa tudi tisti lepi NEDELJSKI VEČERI, ko je bilo IMMER na tapeti kopanje in pranje glave, nato pa, zavit v kopalni plašč, v dnevno sobo med papan in maman, nakar sem dobil na nogice pladenj z pomfrijem in jajčkom na oko. Sledil pa je OBAVEZNO film na nem.programu in EKOLA, to je še pripomoglo da obvladam nem.jezik kot se šika. Nostalgija po VOJNI ZVEZD, INDIANA JONESu, JAMES BONDIH (od takrat že obožujem ROGER MOORA kot meni NAJ BONDA)
Skratka... nočem da nastane trenje, da se pričakomo, ampak le da, tudi malčkom omogočimo pregrehe pa da na koncu ne pridejo takšni ven kot sem sam.
Pred študiranjem zdrave prehrane in vseh teh diet katere sem nato uvedel, sem DEJANSKO bil BOLJ zdrav kot sem trenutno. Zanimivo a ne?!?!? Koliko so me vse te študije in strokovnjaki zacumprali v glavi...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 14.dec 2012 07:12

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

14. dec 2012 18:36

Dobro si tole napisal, Brandotov!

Samo podvprašanje, ki se nanaša na temo pri zajtrku: , zakaj pa v hribe (na griče v mojem primeru) ne moreš zaradi te bolezni?

 

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. dec 2012 19:38

xxs je napisal/a:

Srečo imam, da še nimam otrok, da se mi ni treba s temi stvarmi ukvarjat kaj bodo jedli in kaj ne. Zdaj šže sama vem, kaj se lahko in kaj ne in čokolina sigurno ne bodo videli niti od daleč :)Če poznajo zdravo hrano že od začetka, potem kasneje ni problemov. Edino šolske malice in kosila so katastrofa... Upam, da se bo kaj spremenilo, sam kolikor šparajo, ne vem če...

 

Predvsem je za otroke sreča, da jih nimaš, če bodo morali rasti ob sunibiksu, pa če mama takole gleda na svet. No, vsaj za šolske malice se ti ni treba bati, tako kot gredo stvari ta hip, jih kmalu tako ali tako ne bo več. Eden (ne vem kateri) ugledni otroški zdravnik in psiholog je pred nekaj leti zapisal približno takole: ko sem bil mlad, sem imel vsaj pet različnih teorij o vzgoji otrok; zdaj imam pet otrok in nobene teorije. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti