Sladek krompir

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

tema odprta - 16. okt 2011 17:43 | ogledi: 12.375 | odgovori: 26

se morem pohvalit, spomladi sem nasadila sladek krompir, k sem ga kupla kr u trgovini.....ga grem pa malo prej izkopat, ker je slana že malo zažgala  vršičke vsega kar je v vrtu, sem si pa rekla da ga bo treba izkopat, pa sem bla tolk presenečena da sem kr vriskat začela k sem ga potegnala ven iz zemlje....okoli starega krompirja se je drčalo do 5 manjših krompirjev sicer niso debeli ampak so pa moji domači !!!!...če bi bilo poletje malce bl mokro bi biu krompir debelejši........tako da moja ugotovitev je da se ga malce pa splača v zemljo dat, ker si ga lahko sam pridelaš, pa nobenega extra truda nerabiš vložit vanj, vsaj jaz nisem......:)))))))))

 

rimljanka mi je naročila da naj raportiram , kako mi bo uspelo.....EVO  ratalo mi je !!!

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. okt 2011 18:00

Čestitam! 

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. okt 2011 18:22

Hehe, je lušn takle prebrat!

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. okt 2011 20:49

Hvala za poročilo, sem vesela, da ti je uspelo. In, najbrž odveč vprašanje: prihodnje leto spet?

rimljanka

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

17. okt 2011 10:03

ja ja....rimljanka, ga bom ruknala u zemljo , ja....sam treba ga je pa prej dat nakalit, v kak lonec z zemljo da ga posadiš k je že odgnal!!....če bi še kdo hotel poskusiti.........sam upam da bo bolj mokro poletje, ker zalivat ga pa ne mislim..:P hihihihiihihi...:D

 

drgač pa hvala za pozitiven odziv !!!....<3

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

17. okt 2011 13:32

Ferda, kam si ga pa posadila? Pa ja ne v vrt kot jaz, zdaj ga pa ne morem ven spravit. Sva z možem mislila, da sadiva rožice

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

17. okt 2011 14:19

Ha, ha Lejla. Ravno sem razmišljaj, da napišem nekaj v tem smislu, da tega pa res ni potrebno ponovno sadit.

Nekoč sem prišel s to idejo k očetu in mi je zaupal, da to pozna in je on nekoč davno uspel svojega očeta celo prepričat v ta poizkus in so ga malo posadili. Njiva sicer ni bila dosti vredna, jo je bilo pa vseeno škoda.

LP

Sergej

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

17. okt 2011 15:14

Lahko sem napačno razumel in se ne govori o topinamburju. V tem primeru se seveda opravičujem za pripombo brez veze. Če pa se govori o topinamburju in ta ni popolnoma spremenil svoj značaj, verjetno še vedno velja, da se sadi enkrat in naslednja leta samo pobira. 

LP



Sergej

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 17.okt 2011 15:15

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

19. okt 2011 10:42

lejla 13...posadila sem ga v vrt, ja !!....sem ga lepo ven dobila, z vilami !!....drugo leto ga bom spet dala noter hehehehehe...sam upam na malo bolj mokro poletje !!

Mygrace

sporočila: 6506

19. okt 2011 13:06

Topinamburjeve rožice so ene mojih ljubših rožic za v vazo in tudi držijo zelo dolgo.

Gomoljev sem se morala navaditi, zelo me je motilo, da sem pričakovala okus krompirja.

Topinambur raste po vsej Sloveniji nenadzorovano, med družbeno korista dela bi vključila...okej, ja, razumem, prvič še ni dost hudo (glej tudi temo o ponujanju brajde), drugič smo pa rekli, da o politiki ne bomo....

Škoda!! (ampak se strinjam press)

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti