Se gremo potepat?

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

7. mar 2014 7:56

Ja, pa kaj pa pol, če se ti en takšen majhen golob vsere na glavo Stric gugl pravi, da je zelo dober za rast las

ursula-ce

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. mar 2014 13:22

matr, zelena zavist me daje, kolk je pa tebi lepo, ežoj! Fajn se imej, uživaj!!!!!!!!!  

lp

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

7. mar 2014 13:31

ursula-ce je napisal/a:

Ja, pa kaj pa pol, če se ti en takšen majhen golob vsere na glavo Stric gugl pravi, da je zelo dober za rast las



ursula-ce

aaaa, a si misliš, kako bi mu pol 30 cm nad glavo un klobuk stal na bujni pričeski .

ežoj, noge se ti bodo usmradile, čist nič si jih nisi v tisti vodi namočil...vsaj dokaza nisi poslal.

Tiste črne živali...pa čist zares kar tako tam naokol lazijo???  A to je kar playa za vse...???

Ognjič

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. mar 2014 15:03

Čudovita fotka ribarnice, sline tečejo v potokih.....ampak,  daj pozanimaj se a so une ribe ki hodijo na kopno in.......saj veš kaj tud za jest ? To me že dolgo muči , pa mi noben ne zna dati točnega odgovora. Eni pravjo da ne, ker jedo druge ribe in jim polsedično njihovo meso smrdi po njih ( čeprov ne vem, kako lahko neki po ribah sploh smrdi ) , spet drugi pravo da ja, so okusni sploh če nimaš glih kej druzga za pod zobe tko  da ne vem kaj je res na stvari. Pa še neki : kako je s pečenimi morskimi prašički- si kaj takega zaznal v lokalni kulinariki ? 

Uživaj še naprej in hvala , da deliš z nami tvoje dogodivščine :)) Aja, sej ptičev ti pa tud ni treba tolk grozn fotkat, pravo življenje prihaja ja iz vode in ne iz lufta :)

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. mar 2014 15:59

hedonist je napisal/a:

Čudovita fotka ribarnice, sline tečejo v potokih.....ampak,  daj pozanimaj se a so une ribe ki hodijo na kopno in.......saj veš kaj tud za jest ? To me že dolgo muči , pa mi noben ne zna dati točnega odgovora. Eni pravjo da ne, ker jedo druge ribe in jim polsedično njihovo meso smrdi po njih ( čeprov ne vem, kako lahko neki po ribah sploh smrdi ) , spet drugi pravo da ja, so okusni sploh če nimaš glih kej druzga za pod zobe tko  da ne vem kaj je res na stvari. Pa še neki : kako je s pečenimi morskimi prašički- si kaj takega zaznal v lokalni kulinariki ? 

Uživaj še naprej in hvala , da deliš z nami tvoje dogodivščine :)) Aja, sej ptičev ti pa tud ni treba tolk grozn fotkat, pravo življenje prihaja ja iz vode in ne iz lufta :)



hedonist

 

Niso sicer za pojest, so pa za poduhat in obliznit ...

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

7. mar 2014 16:36

, res, mamamia?

Bi se jim pa zdajle kar pridružila, tale vročina zunaj je od hudiča

ežoj, kot ponavadi, odlčino! Le še dolg moraš poravnat, knde...

lp

mzm

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. mar 2014 18:01

Tud to je nekaj , Mamamia ampak še zmeraj čakam , kaj bo povedal Ežoj, on je tam in ima info s prve roke :) sploh kar se tiče buder na žaru .

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. mar 2014 20:53

Ja, jaz pa že dneve odštevam za eno pot ... ežoj ve, kam grem, a se kljub vabilu ni odločil za pot v drugi smeri neba ... 

 

Tam ni toliko sonca kot v Čilu, je pa kaj drugega za videt ...   Bomo videli, kako bo. Ne morem dočakat, da krenem.

Ob branju ežoja pa uživam, itak.

 

 

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. mar 2014 1:03

Evo, še nekaj slik za hedonista, iz ribarnice. Tukaj je izjemna ponudba školjk, rib manjših sploh ni. To verjetno zaradi tega, ker je čile največji ( menda ) prizvajalec in izvoznik ribje moke in tam verjetno porabijo manjše ribe.

in

in

Tole sliko včeraj nisem prilimal, pa se mi zdi danes zanimiva. Bila je ( pred nekaj časa ) neka umetniška delavnica in tole so naredili ( mene še najbolj spominja na mesnico )::

Ognjič, ono je slikano v bližini plaže, tam so veliki kamni in ni kopalcev, za tiste živali tudi ni v redu. Tam kje so, tist so ostanki ( betonski ) starega pristanišča udaljeno enih 50 m od obale.

Ma hedonist glede jestivosti morskega življa: nimam pojma, pa niti ne vem kjerga bi vprašal. Glede te razlage, da se hranijo z ribami in zaradi tega niso užitni, ne verjamem, večina rib so roparice pa ji jemo. Ta razlaga baje drži za kopnene živali ( ne jemo meso mesojedih živali ), pri tem me moti le to, da začno razlagat neki o sončni energiji, ki je zaužijemo........... in kolikor taki razlagalci omenijo energijo, me mine veselje ( ker ponavadi sploh ne vedo kaj je energija, to je po njihovem lahko karkoli ).

 

Ti pa miška daj mir, če so drugi pozabili na dolg, lahko tudi ti.

 

No, tako pravzaprav zaključim s včerajšnjim dnem.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti