Se gremo potepat?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. mar 2014 2:12

Ola, evo mene spet,

pa sploh ne vem, kje naj začnem, pa še zapovrh sem precej zmatran.

Torej, na začetku: v igri so bile dve glavne " destinacije ", sever ali jug Čila. Na severu so astronomske observatorije, od tistih ki pridejo v poštev za obisk je en observatorij v bližini San Pedro de Atacama in drugi v bližini La Serene. Da bi ne obiskal prvega sem naštel 2440 ( višinskih ) razlogov, pri  La Sereni je bilo le 2200 razlogov, vendar v obeh primerih bi mogel dihat na škrge, to pa je spet problem, ker tam sploh vode ni.......... . Razen tega, sever Čila okrog Antafagoste je zelo drag ( tam so rudniki bakra in nevem česa še in rudarji imajo višje plače, pol jim dajmo to čimprej pobrat ( iz kapitalističnega katekizma ), pa ne da bi jaz gledal na denar, saj veste moj princip, ni važno kolk stane, sam da je kvalitetno ( as cheap as is possible, po angleško )...................

Torej odločim se za jug in Pt. Mont je lepo izhodišče.  Temu koncu rečejo Los Lagos Region, zaradi številnih jezer, veliko je nacionalnih parkov, turistične agencije ponujajo veliko izletov za ogled tega in onega. Vse skupaj niti ni drago, sicer agencija ponuja le prevoz " po prej določeni ruti, vstopnine in ostalo plačaš sam. Narava je res čudovita, kot se reče netaknjena ( prvinska ) narava. Tukaj radi citirajo ( takrat ) bodočega ameriškoga predsednika Ruzvelta, ki je za jezero Todos los Santos rekel, da je najlepše na svetu ( tako Ruzvelt, jaz bi pripomnil, *ebiga, voda kot voda ), pa, drugač, če začneš premišljevat, niti ne veš kaj je bolj važno: narava ali " infrastruktura ". Kako je bilo videti Blejsko jezero pred recimo 500 leti, ko si recimo mogel iskat kakšn grm, če te je ravno pritisnilo in to primerjat s današnjim: katera podoba je boljša ali lepša, če hočete. Ta Čilska jezera ( večinoma ) so nacionalni parki in je le nekaj točk s zgrajeno " infrastrukturo " ( kamp, restavracija, trgovina.......... ) vse ostalo je, kot rečeno, nedirnuta narava. Morda to niti ne bo ostalo tako, pospešeno gradijo ceste..............

Tale J. Amerika ti nekako zleze pod kožo, no sicer verjetno ne vsem. Prav tale del je po svoje primerljiv s ZDA, predvsem po tipu gradnje hiš, vse so lesene baraka. tu in tam ( pa niti ne tako poredko ) je kašna hiša zapuščena in se podira, druge so kot v ameriki na frišno pobarvane ( seveda po možnosti s kakšno živo barvo ), druge bi rabile barvanje ( kar je v ZDA redko videti ).............. vse to da mestu poseben pečat, rekel bi, da mestu da dušo. Mogoč razvoj dogotkov je tak, da bo standard rastel, revne bojo izločili, vsi bojo svoje hiše barvali vsak let, vse bo lepo v špagico, zriktano kot se šika.................. mesto pa bo izgubilo dušo, bo podobno številnim ameriškim barakarskim naseljem..............

Uf, me je zaneslo, pustimo globoko filozofijo, jaz sem že utrujen, moram nehat, spat bo treba ( tukaj je čas, štiri ure za vami )

še par slikic prilepim s današnjeg potepanja

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. mar 2014 2:52

Nekaj današnjih fotografij:

zgoraj: ponudba ene turistične agencije, spodaj simpatičan zapis občine: Oprostite za motnju, delamo za napredek Ancuda ( mestro )

današnje kosilo, sem se pa uželel srdele ali skuše

ravno slikam tole:

in, ne boste mi verjeli, ga zagledam, joponskega turista. A si to ti.......... sem. Kaj pa delaš tukaj.......... enako kot ti, a te lahko slikam............... lahko, a pomahaš za naš kulinarični sociedad, on pomaha in evo:

KOt se da videti, tukaj se je zadnjih dni precej shladilo, zjutraj je temperatura cca 15 stopinj, šele popoldan se ogreje čez 20. zadnja dva dni sem skos oblečen v pulover.

Pa še natpis s klopice v parku:

in:

hvaležnost pa taka: američani so jim pomagali ubiti Aljendea in še nekaj tisoč čileancev, pripeljali jim demokracijo............

vse zgornje slike so slikane na otoku Chiloa.

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. mar 2014 3:02

Ežoj !

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. mar 2014 4:32

ežoj je napisal/a:

 Prav tale del je po svoje primerljiv s ZDA, predvsem po tipu gradnje hiš, vse so lesene baraka. 


ežoj

 

 Lesene barake. 

Vanja

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

2. mar 2014 7:34

Jebela cesta, ežoj, pripelji no s seboj tega japonskega latino tipa, pardon turista Vedno bolj mi je všeč

ursula-ce

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

2. mar 2014 7:42

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

ežoj je napisal/a:

 Prav tale del je po svoje primerljiv s ZDA, predvsem po tipu gradnje hiš, vse so lesene baraka.
ežoj

 Lesene barake. 
Vanja

Ja, a niso?

lp

 

 

mzm

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

2. mar 2014 9:44

ežoj je napisal/a:

in, ne boste mi verjeli, ga zagledam, joponskega turista. A si to ti.......... sem. Kaj pa delaš tukaj.......... enako kot ti, a te lahko slikam............... lahko, a pomahaš za naš kulinarični sociedad, on pomaha in evo:

KOt se da videti, tukaj se je zadnjih dni precej shladilo, zjutraj je temperatura cca 15 stopinj, šele popoldan se ogreje čez 20. zadnja dva dni sem skos oblečen v pulover.

 

ežoj

Evo, zdaj vem, da bo naša mala bubika enkrat japonska turistka ...trenutno sicer na tak način pozdravlja strice, ki se s traktorji vozijo mimo na svoje njive, ampak nekoč pa.....

proxima, jaz in filmi (pa ni važno, če na tv ali v kinu...to je en živ obup, ker rabim vsega ene 3 do 8 minut in spim. In potem mi dopoveduje moj koruznik, da sva pa to ja gledala itd...ma, brez veze. So imeli pa svoj čas odlične sedeže za spat v Brežiškem kinu .

Ognjič

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

2. mar 2014 12:21

Jebela cesta, ežoj, pripelji no s seboj tega japonskega latino tipa, pardon turista Vedno bolj mi je všeč



ursula-ce[/citat]

 

Ursula-ce, postavi se v vrsto, prosim, da ne bo    .

 

 

minka2

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

2. mar 2014 12:47

ursula-ce je napisal/a:

Jebela cesta, ežoj, pripelji no s seboj tega japonskega latino tipa, pardon turista Vedno bolj mi je všeč



ursula-ce

 

 , ursula,  če so ti pa takšni manekeni všeč...tudi prav. Saj navsezadnje, o okusih se ne debatira, pravijo...

Se mi pa dozdeva, kar se tiče japonskega turista, da je ežoj malo pobrkal med lanskim, predlanskim in letošnjim turistom. Bi rekla, da ne gre za istega Japonca. Ta predlanski je tako cart...

http://www.kulinarika.net/userdata/shramba/fjfoqz5cedb7

Ežoj, pa pripelji oba, da ne bo nepotrebnega ljubosumja...

 

Johanna

Sporočilo je spremenil(a) Johanna dne 03. 2014 20:09

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

2. mar 2014 17:53

Predlanskim sem si bila še tudi sama sebi všeč, sedaj sem pa že pred diplomo iz penzije, zato nisem več tako zbirčna. Bolj me je zaskrbelo, ker je skril pedertašno

Ržoj, nič se ne oziraj na naše čvekarije, ti kar uživaj in poročaj

ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti