Zaposlitev in delo v tušu

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. apr 2011 19:12

multivitamin je napisal/a:

Ja JJ,bruto.



multivitamin

 

Se pravi je res nezakonito, če je gerna dobivala 565,80 bruto. In kdo proti temu kaj naredi? Ja ni čudno da je Mirko Tuš najbogatejši (ali vsaj bivši najbogateljši) človek v Sloveniji. Če pa dobesedno molze ljudi. Aja, tiho naj bomo pa veseli, da nismo nobenemu na grbi. Joooj, ni čudno, da se potem take stvari dogajajo, če so pa vsi tihoNi besed...

JJ

neznan uporabnik

21. apr 2011 19:17

Jah darling JJ,je dolžn NLB PA NKBM PA HYPU eno 457 miljonov evrov. Pol miljarde. Tak se lahko igra veš. Pri nas v Slovinji že. Pa HILDA, oni stari pijanc od SCT, madam Duhovnikova tudi. Pa tak naprej...

Sranje, smrdi do Marsa i dalje.

 

 

Multi

multivitamin

neznan uporabnik

21. apr 2011 19:24

Če sem bil površen in pozabil napisat še kako bleščeče ime, se vsem opravičujem. Da mi ne bi pol kdo kakal na glavo, da sem izpustil kako ime. Sem pa jaz tudi brez besed. No,besede bi najdel, samo niso primerne za sem gor, kaj si jaz mislim o naštetih in ostalih,ki jih nisem imenoval. Je pa Maja Sunčič danes lepo povedala javno,da se kera kokla najbolje sama vrže v koruzo z vsemi vred.

 

No, ker je meni osebno ona Sunčičeva total kul, ji verjamem. No, saj jaz si enako mislim že 2 leti al 3.

 

Multi

multivitamin

Mojca11  

član od: 19.4.2011

sporočila: 3

21. apr 2011 20:11

No ko smo že pri plačah - minimalnih, sem na internetu našla podatek koliko le-ta znaša. http://www.durs.gov.si/si/aktualno/minimalna_in_zaja Torej 748,10 EUR bruto, kar naj bi bilo 572,20 EUR neto. Kako torej da so plače pod minimalnim zneskom ?!? Mojca11 Sporočilo je spremenil(a) Mojca11 dne 21. 2011 20:12

neznan uporabnik

21. apr 2011 20:14

Ker maš minimalno plačo in zajamčeno plačo. Tu je razlika. Minimalna ni nujno zajamčena.

 

 

Multivitamin

multivitamin

pikec99  

član od: 18.2.2013

sporočila: 20

28. okt 2013 21:58

gerna je napisal/a:

Do decembra sem bila zaposljena v tušu. Vzdržala sem 14 mesecev, s tem, da sem si že od samega začetka iskala drugo zaposlitev, ker sem delo sprejela, ker drugega nisem imela.

Bila sem blagajničarka, čeprav te po potrebi porivajo čisto na vse konce kamorkoli rabi. Zadolžen si za svoj oddelek, filaš celo trgovino s tem, da če si I. ali II. blagajna je OK ker si več ali manj kar naprej na blagajni, če pa si III. ali VI. pa si kakor leteča, ker pač, ko nimaš strank moraš blagajno zapret in greš filat police dokler te ne kličejo ker se spet nabere vrsta in tako si "leteča" gor-dol, gor-dol. Ja in potem so tu seveda še "prijazne" stranke, ki ti polepšajo dan.

Kadar so akcije - in te so bile dvakrat na teden,  se menjava cene, seveda po zaprtju trgovine. Pri nas je bila ta napaka, da namesto, da bi zamenjal vsak na svojem oddelku, ki ga najbolj poznaš, si moral menjavati po celi trgovini in ja logično včasih kdo kaj ne najde ali se kaj spregleda in zato se zgodi , da cene ne štimajo potem na blagajni. Tu je spet problem v premajhnem številu zaposlenih, saj se je zgodilo, da smo ob 20h zaprli, ob 22h pa smo še menjavali cene, saj jih je včasih več 100 naenkrat za zamenjat, nas pa tri ali štiri, ki smo menjavali.

Glede plače pa tako. Na razgovoru sem na koncu vprašala še za plačo, pa je takoj začela nekaj mečkati, da to je pač odvisno od več dejavnikov, da mi ne more točno povedati, da....                                    no na pogodbi sem potem imela 565,80e bruto. Tako sem dobila novembra izplačano 542,02e neto, od tega je slabih 60e stimulacije za prisotnost, ki ti jo takoj tržejo, če greš na bolniško tudi za samo en dan, 40e pa je bil dodatek na delo dobo, ki je imam tudi že več kot 20 let

Potne stroške ti povrnejo v višini 70% vrednosti avtobusne karte, ne glede, če imaš možnost le tega uporabljati ali ne ( jaz te možnosti nimam, ker imam 3km samo do prve avtobusne postaje)       Stroške prehrane pa ti nakažejo na njihovo tuš - vrednostno kartico, ki jo lahko uporabljaš le v poslovalnicah tuš in tuš-oilu  Se pa lahko zgodi,da strežnik ne dela in če želiš nekaj kupiti in plačati s to kartico ne moreš, tako, da moraš imeti pri sebi seveda tudi gotovino     

Torej ja če nimaš drugega je boljše to kot nič , čeprav po drugi strani je potrebno dobro premisliti ali so vredni tvojega zdravja in živcev, ki ti jih požrejo. Ker, če te boli v želodcu že dan prej ker veš, da greš jutri spet tja...... dobro premisli. Da si kar naprej živčna, kar se je meni dogajalo, saj nisem bila vajena takega načina dela, takega psihičnega pritiska. Moj mož zdaj reče, da odkar imam to službo kjer sem zdaj sem čisto drugi človek!    

V poslovalnici, kjer sem jaz delala, nas je v obdobju od septembra do decembra šlo proč 5 trgovk. Je pa ni bilo zaposljene, da ni vsaj enkrat jokala........zakaj? Vse zaradi poslovodje, ki je res pravi  ( le de nima rogov na glavi). Prepričana sem, da če bi njo zamenjali, da bi bilo tam mnogo stvari drugače, ampak očitno ima zelo močno podporo, saj ji celo pisma na upravo niso prišla do živega.

Tako, da tam tisti, ki so starejši in skoraj več nimajo možnosti dobiti nove službe, vztrajajo in trpijo, mlajši pa se kar naprej menjujejo ker si iščejo druge zaposlitve. In spet smo tam, ker je premalo zaposlenih nima kdo delati, novi še niso utečeni v delo, stari ne zmorejo vsega in spet smo pri napakah kot so, napačne cene na policah, živčnost, osornost, neprijaznost.....  

Torej to je moja izkušnja v tušu. Ne bom trdila, da je po vseh poslovalnicah tako, prav gotovo so kje bolši pogoji za delo boljše- normalnejše poslovodje in v takih okoljih lažje potrpiš marsikaj, tudi tisto mizerno plačo......ta pa pride na vse konce in  v vse poslovalnice iz Celja!

Torej, če imaš možnost in koga poznaš v tisti poslovalnici kjer bi delala je najboljše da se z njim pogovoriš.

Pa vso srečo ti želim!

L.P.    



gerna

 

Hvala ker si delila svojo izkušnjo...Groza kaj vse se dogaja v teh časih...

Kuharski majster

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti