Dieta z nizkim vnosom oh

neznan uporabnik

25. maj 2011 16:45

Ni pisalo na nalepki. Sem rekel,da sem plonkal nick.

 

 

Multivitamin

multivitamin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. maj 2011 20:23

Itak pa od vitaminov (večine) v onih sokovih ne bo nič od hipervitaminoze. Multi, akr se pa plonkanja tiče, se da pa tudi narobe preplonkat.

rimljanka

neznan uporabnik

25. maj 2011 20:39

Vidiš, na to nisem pomislil. Še plonkat ne znam.

 

Res sem prepisal etiketo s steklenice,ko mi je zahtevalo uporabniško ime,no.

 

Multivitamin

multivitamin

Mirjan  

član od: 8.3.2010

sporočila: 59

26. maj 2011 12:58

limnol je napisal/a:

Če bi ves krompir, ki ga Američani pojedo, pojedli kuhanega v oblicah, jih ne bi kaj pretirano dajalo, težava je v tem, ker ga veliko večino zmažejo v obliki čipsa.

Bi sprejel tole stavo. Če izbiraš primerne maščobe jih lahko poješ veliko (tudi 60% vsega kalorijskega vnosa), sladkorja (per se, ne zdaj razgradnja ogljikovih hidratov) pač ne. Kalorije in zdravje sta velikokrat ločena pojma. 


Kogar pa skrbi vpliv krompirja/riža naj si preveri krvni sladkor po obroku, da vidi če je pri njemu to problem.

Mirjan

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. maj 2011 13:54

Mirjan,

daj prosim pojasni, kaj bi rad stavil in s kom - jaz tega pri najboljši volji ne morem razbrati.

lep pozdrav,

Sonja

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

26. maj 2011 15:16

Finta pri zmanjševanju sladkorja (krompir in predelana žita ga tudi precej vsebujejo), je v tem, da je odstranjevanje odvečnega sladkorja iz krvi isti proces kot skladiščenje maščob.

Na kratko povedano. 

Terman

neznan uporabnik

26. maj 2011 15:40

Terman, temu na kratko povedano, ni tako enostavno. Poraba, kakršna koli že, ni premo sorazerna skladiščenju in obratno. In tudi povišan sladkor v krvi ni equal maščobam. Madonaca, eni si privoščite.

Vsekakor to ni isti proces. Isto, enako, podobno, mogoče... hmmm?Ajej jej. Grem na pomfri z polnomastno  majonezo in na lonček polnomastne kisle smetane.

 

Kako jo bom izločil? A ti jaz nazorno napišem proces in procente izločanja iz telesa???

 

Multivitamin

multivitamin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. maj 2011 15:46

Terman je napisal/a:

Finta pri zmanjševanju sladkorja (krompir in predelana žita ga tudi precej vsebujejo), je v tem, da je odstranjevanje odvečnega sladkorja iz krvi isti proces kot skladiščenje maščob.
Terman

Ne se hecat, no. Biokemija in fiziologija sta (malo bolj) resni vedi. Ne zavajaj ljudi z neresnicami, no.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. maj 2011 15:52

Kot je enkrat napisala proxima: očitno se je nekdo pustil grdo naplahtati o tem, kako deluje človeško telo.

Sonja

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

26. maj 2011 23:05

Vem kako komlicirano je to. Sem le poskusil zadeti bistvo z enim stavkom.

Terman

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti