Dieta z nizkim vnosom oh

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. apr 2011 8:29

Če kolikor toliko redno migaš, potem način prehranjevanja z nizkim vnosom OH odpade. Tako da sem se sama morala dobesedno naučiti jesti OH. Prazen žakelj ne stoji pokonci, kaj šele, da bi konkretno migal...

 

 

Loni Makaroni

Mirjan  

član od: 8.3.2010

sporočila: 59

5. apr 2011 13:23

Dosti ljudi redno miga z vnosom ogljikovih hidratov pod 50g. Morda ni optimalno je pa vsekakor možno, morebitna izjema bi bili ljudje na resnem tekmovalnem nivoju. bannanna pišejo pa tudi neumnosti. "Vzporedno pa je nujno potrebno uvesti redno telesno dejavnost. Tudi v obdobju zniževanja telesne mase ne priporočamo manj kot 130 g ogljikovih hidratov na dan. Prehrana s tako majhno količino ogljikovih hidratov vsebuje premalo zaščitnih snovi, kot so vitamini, minerali, drugi antioksidanti in prehranske vlaknine, kar lahko v daljšem časovnem obdobju predstavlja tveganje za zdravje". Količine zelenjave, ki vsebujejo 130 ogljikovih hidratov: = 3500g špinače = 4000g endivje = 2000g brokolija = 2000g bučk = 2500g cvetače Priporočajo pa jo 400g, tako da če ravno ne predoziraš vsak dan na sadju (kar 250g gramov je) mi ni jasno od kje naj pridobim teh magičnih 130g gramov. Polnovredna žita seveda onemogočajo absorbcija mineralov tako, da tudi če jih ima, jih ne morem šteti. Pa citiranje je pod vsako kritiko, če bi bila tole seminarska (ali bog pomagaj) diplomska naloga bi bila gladko zavrnjena. Mirjan

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. apr 2011 15:12

250 g sadja na dan je predoziranje??????

Kar se pa citiranja tiče - Mirjan, tudi ti nisi ravno pretirano natančen pri navajanju virov za svoje trditve. Tako da raje ne debatirajmo o tem.

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. apr 2011 15:24

limnol je napisal/a:

250 g sadja na dan je predoziranje??????


Sonja

 

Pred nekaj dnevi sem kupila jabolka - 4 jabolka so tehtala 1 kilo (ja, res so bila velika). Se pravi, da je eno jabolko na dan preveč? Neeeeeeeeee, to ne bo držalo.

JJ

neznan uporabnik

5. apr 2011 15:32

Mirjan darling,

našteti so grami. Ko sem to seštel bi moral pojest 14 kil zelenade dnevno? Al ti je kaka ničla malo ponagajala, ha?

 

Ker vidim,da si z Marsa, ne vem kako mate to tam urejeno.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

5. apr 2011 16:20

JJ, verjetno si spet čepela za compom pa razmišlala o sprehodih po travnikih z dragim al drago. Kar ni nič narobe. Ena jabka ti ne bo škodla. 20 tud ne, 50 tud ne. Se boš pa blazno hitro naveličala več kot eno al dve pojest.

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. apr 2011 16:24

multivitamin je napisal/a:

JJ, verjetno si spet čepela za compom pa razmišlala o sprehodih po travnikih z dragim al drago. Kar ni nič narobe. Ena jabka ti ne bo škodla. 20 tud ne, 50 tud ne. Se boš pa blazno hitro naveličala več kot eno al dve pojest.



multivitamin

 

Hehe Diplomsko pišem, pa mam kulslo odprt za razvedrilo

Hotela sem samo dati primerjavo, ker je Mirjan napisal, da je 250g  sadja na dan predoziranje. Pa sem prevedla v nekaj konkretnega za lažjo predstavo Jabolka so res bolj dolgočasna, se strinjam.

JJ

neznan uporabnik

5. apr 2011 16:37

Ni bolj dolgčasnega opravila od glodanja jabolk in korenčka. Sprehod je fajn. V dvoje še bolj. Kaj pa boš diplamerala, če ni vesolska tajna?

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. apr 2011 16:44

Skrenil s teme, čist Vesoljska tajna je, točno

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti